Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Neyse artık bu hafta ürünlerimize kavuşacağız inşallah. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim 11/01/2017 tarihinde yola çıkan siparişim şu an TÜRKİYE ' de. O da güzel :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ptt kargolari vergi kesmek için bekletmemiş gibi gözukuyor 12.11.2016 da turkiyeye gönderilen motorlari içeren kargom sonunda pim olarak uskudara varmiş yarin teslimini alirim normalde motorlar quadcopter için gereken son parçaydi ama yaptığım bir hata güç kontrolcusu kartini yakti tekrar sipariş vermem gerekli :'(
motorlarin kargo kodu: RS501140317CN
kendi hatam sonucu yaktiğim parça https://tr.aliexpress.com/item/Matek-Systems-PDB-XT60-W-BEC-5V-12V-2oz-Copper-For-RC-Helicopter-Quadcopter-Muliticopter-Drone/32657914355.html

Benim bi arkadaşımın 4 ay önce vermiş olduğu sipariş sıkıntısız şekilde (gümrüğe takılmadan) geldi. Bence gönderim tarihini dikkate alıyorlar yeni kanun için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DHL'ye hiç bulaşmamak lazımdı ama Almanyadan 90Euro'luk bir paketim geliyor, gümrük vergisi ödemeye razı olarak aldım. Faturayı da düşük yazmadılar, olduğu gibi 90 Euro yazıyor üzerinde. ;D

Bakalım kaç üzerinden değerlendirecekler, gelişmeleri paylaşırım %p

RS641962305GB gönderi kodlu 18.01.2017 tarihli alışverişim Royal. Mail ile İstanbul pim e geldi 30 dolar tutarında bakalım ne olacak.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu sipariş çoooook önceleri verilen Fast-Lad'den alınma bir paket.

Bu paket ise nerede ise UPS ile yarışacak kadar hızlı bir Fast-Lad siparişi.

Bunların ikiside aynı yerden alınıyor, ve aynı aracı kurum ile geliyor.

Yilbasinin azizligine ugramis bunlar Dogus ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yilbasinin azizligine ugramis bunlar Dogus ;)

Abi isterse 40 günde gelsin hiç sorun değil, ama 27'sinden önce gelse de bende Kocaeline doğru yol alsam diye bekliyorum. Yoksa beklemek sorun değil takipli kargo nede olsa. Bir diğer sıkıntıda şu şayet ben evde olmazsam paketi yurt dışına geri göndermek için kaç gün bekliyorlar bana ulaşamazsa. Ufak bir tatil yapsam diye düşünüyorum da aksilik ben gittiğim gün paket gelir. :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
DHL'ye hiç bulaşmamak lazımdı ama Almanyadan 90Euro'luk bir paketim geliyor, gümrük vergisi ödemeye razı olarak aldım. Faturayı da düşük yazmadılar, olduğu gibi 90 Euro yazıyor üzerinde. ;D

Bakalım kaç üzerinden değerlendirecekler, gelişmeleri paylaşırım %p

Almanya DHL ile verilen paket bana PTT ile geldi. Tam 1 buçuk hafta sürdü. Aldığım ürünler 95 euro tutuyordu + 21 euroda kargo ile birlikte toplam 117 euro yazmışlar. Haliyle gümrüğe girdi ve 91 TL gümrük vergisi çıktı. 30 Euro üzerinden hesaplamışlar sorunsuz teslim aldım.

Kargoyu eklememeleri lazımdı. Kargo ücretleri gümrük harici tutulur.

Emre Kaman' Alıntı:
Kargoyu eklememeleri lazımdı. Kargo ücretleri gümrük harici tutulur.
Ama ne yazık ki ekliyor saygı değer arkadaşlar. Bu yanlış olmus kargo dahil edilmemeli dediğimde ise, siz bunu boyle ödeyin sonra itiraz edersiniz diye müthiş cozum sunuyorlar :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kullanıcı girişi yapıp VAT düşürmeyi de zor anlatmıştım kendilerine zamanında :)

Eklemezler aslında kargo parasını gümrük vergisine. Sipariş detayinda ki ürün bedeli ayrı kargo bedeli ayri olur biliyorsunuz. Işte o ekranın çıktı sini göstermek gerekir. Kafalarına göre yazdilarsa itiraz edip gösterilmeli.

Şimdi abiler benim aklimi bu saatte kurcalayan birsey var.Dayim fransada yasiyor.benim alacagim kumandayi o kendi evine siparis etse ve bana kargo ile yollasa gumruk sıkıntısından kurtulurmuyum?