Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Utku Yeni' Alıntı:
Şimdi abiler benim aklimi bu saatte kurcalayan birsey var.Dayim fransada yasiyor.benim alacagim kumandayi o kendi evine siparis etse ve bana kargo ile yollasa gumruk sıkıntısından kurtulurmuyum?
Mantıken sıkıntı olmaması lazim ama oluyor.

Biz de zamanında bir ürünü Türker icin benzer şekilde Amerika'dan getirtik, üzerine hediye diye yazdırdık arkadaşına ama yine de illa fatura dediler. Özetle sahte fatura düzenleyip ancak oyle alabildik. Hediye de olsa sacmalik bu ya mutlaka fatura olacakmis .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ustune 15 euro luk bir fatura ile tamamdir bu is yani

Utku Yeni' Alıntı:
Ustune 15 euro luk bir fatura ile tamamdir bu is yani
Açıp kontrol etmezlerse tamamdır ama acarlar ve içeriği şüpheli bulurlarsa o zaman gümrüğe girer. Ya kendileri fiyat biçerler ya da senden kredi kartı ödemesi ve faturayı isterler.

Yanı özetle bu isler şans isi. Gerekli önlemleri alıp beklemekten başka da yapacak bir şey yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maalesef işimiz yine şansa kalıyor

Ben gümrük işinde şunu gozlemledim, eğer bir ürün çin den gelmiyorsa ve ucuz kargo ile geliyorsa ürünler ptt de gumruksuz geçiyor,

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gümrük sınırı 22 Euro ya düşüyor arkadaşlar, hadi hayırlı işler :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Gümrük sınırı 22 Euro ya düşüyor arkadaşlar, hadi hayırlı işler :D

siparişleri hızlıca geçmek lazım dicem ama, 22 euroya düşme haberi çıktıysa şimdiden başlarlar bence kontrole

Volkan Güneş' Alıntı:
siparişleri hızlıca geçmek lazım dicem ama, 22 euroya düşme haberi çıktıysa şimdiden başlarlar bence kontrole
Hatta sitelere girip ürün inceleyenden bile vergi alsınlar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kazandığımız paranın hepsini devlete verelim rahatlayalım, zaten 60%-70% arası vergi alınıyor bordrolu çalışanlardan,
hepsini verip kurtulalım ya, 30% için mi bütün bu kavga

30 Euro'dan 22 Euro düşürülmesi gerekçesi şahane :lollol: :lol:

Avrupa Birliği ülkelerinde genel olarak bu oranın 22 euro olarak uygulanması nedeniyle Türkiye'de de bu yönde düzenleme kararı alındı.

Sınır da zaten 30 euroya düşmedi mi abi sonrasında?

alkol le benzin yetmedi yapacak bir şey yok :) hayrına birer bira fazla içelim bari :)