Hexacopter Yardım

emre.yucel

Yeni Uye
Hexacopter Malzeme Listesi

Şase & Ayaklık

Pil

OSD & GPS

Fırçasız Motor

Pervane

Kumanda ve Alıcı

Şarj Aleti

ESC

FCB

FCB Kablo

PDB

Alarm

Üstüne 2. pili ve kamera koysam bile ağırlık anlamında sıkıntı çekmiyorum.

Ben bi uyumsuzluk bulamadım eğer sizde bir hata görmezseniz siparişi vereceğim arkadaşlar ve abiler.

Hexacopter Yardım

Burada benim gördüğüm Hobbyking ESC kullanmak istemeniz. Fakat ben ESC'leri Hobbywing X-Rotor ESC almanızı tavsiye ederim. Ben Hobbyking kullandım ilk başta quad'ım havalanmamıştı. Hobbywingler ile değiştirdim şimdi canavar gibi :)

Buradan alabilirsiniz.

Hexacopter Yardım

Omer Kose' Alıntı:
Burada benim gördüğüm Hobbyking ESC kullanmak istemeniz. Fakat ben ESC'leri Hobbywing X-Rotor ESC almanızı tavsiye ederim. Ben Hobbyking kullandım ilk başta quad'ım havalanmamıştı. Hobbywingler ile değiştirdim şimdi canavar gibi :)

Buradan alabilirsiniz.

Önerin için teşekkür ederim :)

Hexacopter Yardım

Omer Kose' Alıntı:

Buradan alabilirsiniz.

Lakin 40A ESC benim sistem için uyumsuz değil mi? 30A kullansam daha iyi olmaz mı?

Hexacopter Yardım

incelermisin
kontrol kartı (apm)
biraz ilgin varsa (apm) full takım

Hexacopter Yardım

bir inceleme daha

Hexacopter Yardım

emre.yucel' Alıntı:
Lakin 40A ESC benim sistem için uyumsuz değil mi? 30A kullansam daha iyi olmaz mı?
40a olması daha iyi ısınma yapmaz. Galiba siz escnin motorlara 40a vereceğini düşünüyorsunuz. Ama esc akım vermez motorlar akım çeker. Mesela motor tam gazda 20a çeksin diyelim, 30a lık escdende 20a çeker 100a lık escdende 20a çeker. 40a alabilirsiniz hiçbir sorun olmaz, aksine daha iyi.

Hexacopter Yardım

semih Balkar' Alıntı:
bir inceleme daha

Dostum parçaları görmüştüm ama bu seti göstermen çok hoş oldu teşekkürler.

Hexacopter Yardım

Berke Karlı' Alıntı:
40a olması daha iyi ısınma yapmaz. Galiba siz escnin motorlara 40a vereceğini düşünüyorsunuz. Ama esc akım vermez motorlar akım çeker. Mesela motor tam gazda 20a çeksin diyelim, 30a lık escdende 20a çeker 100a lık escdende 20a çeker. 40a alabilirsiniz hiçbir sorun olmaz, aksine daha iyi.

Aslına bakarsan sıkıntı çıkmaması gerek diye düşündüm başta ama kafam karıştı sonra. Çok teşekkür ederim yardımın için. Peki bende OPTO mu kullanayım sizce? Yoksa BEC mi?

Hexacopter Yardım

emre.yucel' Alıntı:
Dostum parçaları görmüştüm ama bu seti göstermen çok hoş oldu teşekkürler.

Semih Bey "dostum" kelimesini yaşınıza bakmadan yazdım kusura bakmayın lütfen :D