Hitec Aurora Kumandada Trainer Kablo ve Head Tracker Problemi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bugün epey bir test daha yaptım. Anlattığım durum her zaman olmuyor. Tamamen rastlantısal olarak gerçekleşiyor. Soketlerle defalarca oynadım birşey olmadı. Sonunda bir seferinde sistem kilitlendi. İşin ilginci bende kablo iki parça ve arada da bir soket çifti var. Oradan oynayınca da olabiliyor aynı sorun.

Aynı arabayı tamirciye götürdüğünde bir şey çıkmaması gibi! Bir zamanlar ben de Eclipse 7'de throtle curve problemi bulmuştum ve bildirmiştim. Sonrasında düzelttilermi bilmiyorum. Ama bana bir helide kırıma malolmuştu.

Ynt: Hitec Aurora Kumandada Trainer Kablo ve Head Tracker Problemi

Öncelikle şunu belirteyim dunya standartinda 3.2mm stereo jack yok bu jack 3.5 mm dir.

Fakat 3.2mm den bahsedilen yazilari bende okudum kim yazdiysa element uydurmus ve en az 20 degisik jack'i olctum hepsinde 1mm gibi minik farklar var 3.2mm kadar ince malzemesi calinmis olanlarda var fakat gordugum tum en kaliteli jacklar 3.5mm idi

Bizde levent ile 2 aurora9 kumandayı tranier yaptik kendi yaptigim 3.5mm tranier kablo ile jacklar net 3.5mm idi zaten daha ince olanlar ornegin 3.2 mm gibi gevsek giriyor ve baglantı riski olusturuyor.
En guzel sıkı girenler 3.5mm olanlardir.
Ve hicbir sorun yasamadik gayet saglikli calisiyor.

Ozellikle orjinal kabloyu alin demeleri jack'ın mm degusikligi degil bu tamamen rastlanti asil sebep
Orjinal stereo kablo canli kontaklari ters zaten bunlar ters olmaz ise tranier calismiyor.

Yine Levent ile iki ucu stereo olan sayisiz ses sistemi ara kablosu denedik tranier ve 2 kumanda arasi model copy calismiyor.

Yani olmasi gereken jacklarda canli uclar çapraz olmali karsilikli degil cunku orjin cablede boyle[emoji57]

iscender mobile'dan

Ynt: Hitec Aurora Kumandada Trainer Kablo ve Head Tracker Problemi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bugün epey bir test daha yaptım. Anlattığım durum her zaman olmuyor. Tamamen rastlantısal olarak gerçekleşiyor. Soketlerle defalarca oynadım birşey olmadı. Sonunda bir seferinde sistem kilitlendi. İşin ilginci bende kablo iki parça ve arada da bir soket çifti var. Oradan oynayınca da olabiliyor aynı sorun.
Kesinlikle boyle bir sikinti yasamadik sizin ara ek temassizlik yapiyor olabilir.

Biz iki aurora 9 ile tranier yaptik gayet basarili calisiyor.
Tavsiyem ara kablo damar kesitleri 0.25mm den az olmasin
Cunku bazi hazir jacki cakili kablolar cok kalitesiz ince oluyor icindeki damarlar nerdeyse yok denecek kadar az ve bakiri simsiyah cikiyor.

iscender mobile'dan

İskender Bey, sinyal iletiminin söz konusu olup akım ve güç iletiminin söz konusu olmadığı kablolarda kesit yüzeyinin öneminin olmadığını söyleyebilirim. Trainer kablosunda da kesit alanı önemsiz. Tabii ki sağlam bir elektriksel bağlantı gerekli ama o kadar. 3.5 mm konusu ise internet ortamındaki bir bilgi. Bana da daha ince bir fişin nasıl olup da daha sağlam oturacağı konusu anlamsız geldi ama söylenenler böyle.
Her ne hal ise... Buradaki sorun bu değil. Sonuçta bir trainer sisteminde kablo temas problemi ya da veri aktarım problemi olduğunda trainer butonunun konumundan bağımsız olarak kontrol ana vericiye geçer. Futaba'da böyledir. Aurora'da ise her zaman değil. Bir anda iki kumanda birden devre dışı kalabiliyor.