HJ ALİEN X FRAME & APM2.6 QUAD MALZEME LİSTESİ - MONTAJ -AYARLAR

REPTİLE ALİEN FRAME VE APM2.6 MACERAM BAŞLADI :)

08-05-2015 tarihi itibariyle tüm malzemeler sorunsuz bir şekile elime ulaşmıştır kumanda için ödediğim 52 tl yi saymassak :laugh:

Malzemeler yokken kafamda tasarladığım başlama şekli biranda kaosa dönüştü :-\ nerden başlayacağımı şaşırdım Buğra kardeşim ve değerli üstadlar bi el atıverin kafam çok karıştı yanlış birşey yapmak istemiyorum :eek:

muhittin caliskan' Alıntı:
08-05-2015 tarihi itibariyle tüm malzemeler sorunsuz bir şekile elime ulaşmıştır kumanda için ödediğim 52 tl yi saymassak :laugh:

Malzemeler yokken kafamda tasarladığım başlama şekli biranda kaosa dönüştü :-\ nerden başlayacağımı şaşırdım Buğra kardeşim ve değerli üstadlar bi el atıverin kafam çok karıştı yanlış birşey yapmak istemiyorum :eek:

bu frame i ben de takip ediyorum duruşu tbs discovery e benzediği için çok hoş. Yapım aşamalarını fotoğraflarla süslerseniz burada, bize de fikir verir. Bu arada kumandanın vergisini kapıda mı ödediniz postacıya?

leandro' Alıntı:
bu frame i ben de takip ediyorum duruşu tbs discovery e benzediği için çok hoş. Yapım aşamalarını fotoğraflarla süslerseniz burada, bize de fikir verir. Bu arada kumandanın vergisini kapıda mı ödediniz postacıya?

Merhaba evet bende aynı düşüncedeyim çok hoş bir frame tercih sebebimde duruşu oldu ayrıca kalite olarakta basit durmuyor.yapım aşamalarını tabiki fotolar ve karşılaşabilecegim sorun ve çözümleri ile dilim döndüğünce anlatacağım. Kumandaya gelice malum bizim gümrük ilemlerimiz başlamak bilmez başlasada bitmek bilmez :) 20 gün ukim de bekledikten sonra birde ADANA gümrüğünde bekledi anlatana kadar alnımızın damarı çatladı. kumandanın sadece uçan cihazlar için olduğunu söyleyip durdular neyse jabo2 isminde büyük boyutlu tekne vardı arkadaşta onun resimlerini gösterek ikna ettik beyefendileri :)p . Kumandanın vergisini ADANA gümrüğünde makbuz karşılığı ödedim

Ben tr den ikinci el bi turnigy 9x i 170 e aldim.Acaba kumandanin faaliyet kontrolunu nasil yapabilrim get ilani ile aldim sikinti cikarsa iade etme sansim var.

Ali ALDEMİR' Alıntı:
Ben tr den ikinci el bi turnigy 9x i 170 e aldim.Acaba kumandanin faaliyet kontrolunu nasil yapabilrim get ilani ile aldim sikinti cikarsa iade etme sansim var.

kardesim seni yanlis yonlendirmek istemiyorum forumda zafer abi var o seni dogru yonlendirecektir. Muhtemelen bu mesajimizida okuyup sana cevap verir

muhittin caliskan' Alıntı:
Merhaba evet bende aynı düşüncedeyim çok hoş bir frame tercih sebebimde duruşu oldu ayrıca kalite olarakta basit durmuyor.yapım aşamalarını tabiki fotolar ve karşılaşabilecegim sorun ve çözümleri ile dilim döndüğünce anlatacağım. Kumandaya gelice malum bizim gümrük ilemlerimiz başlamak bilmez başlasada bitmek bilmez :) 20 gün ukim de bekledikten sonra birde ADANA gümrüğünde bekledi anlatana kadar alnımızın damarı çatladı. kumandanın sadece uçan cihazlar için olduğunu söyleyip durdular neyse jabo2 isminde büyük boyutlu tekne vardı arkadaşta onun resimlerini gösterek ikna ettik beyefendileri :)p . Kumandanın vergisini ADANA gümrüğünde makbuz karşılığı ödedim

Adana büyük şehir, benim bulunduğum ilde gümrük kontrol yok, bir kere İst.a çağırmışlardı gümrüklü mal için ondan sordum. Gümrük ücretini kapıda ödeme muhabbeti vardı doğru mu yalan mı hala öğrenemedim.. Kumandanın takılması kuvvetle muhtemel gümrüğe.

leandro' Alıntı:
Adana büyük şehir, benim bulunduğum ilde gümrük kontrol yok, bir kere İst.a çağırmışlardı gümrüklü mal için ondan sordum. Gümrük ücretini kapıda ödeme muhabbeti vardı doğru mu yalan mı hala öğrenemedim.. Kumandanın takılması kuvvetle muhtemel gümrüğe.

Peki şöyle daha açiklayici cevap vereyim ozaman ürün gümrükte incelemeye girerde sakıncalı veya yasak diyelim ürün grubunda degilse + gerçek degeri belirtilmisse + degeri 75 euro altindaysa !paket üzerinde ne yazdığı çokta önemli değil onlar netten araştırıyorlar kapına kadar gelir ve ortalama 3,60 tl öder alırsın.

Ürün yasaklı listesindeyse senin şehrine hiç ugramadan geldigi ulkeye gonderilir.

Paket üzerindeki ürün bedeli ile kendi araştırmalarındaki bedel arasında uçurum varsa (ürün uzak doğu ülkelerinden geliyorsa %20 Amerika ve Avrupa ülkelerinden geliyorsa %18 vergi çıkar ve bu ücreti varsa kendi şehrinde yoksa Sana en yakın büyükşehir deki Yurtdışı Kargo şefliğine bizzat kendin gider alırsın .

Özetle Ürün gümrüğe girmisse ve hiçbir sorun yoksa antrepo parası ortalama 3.60 tl karşılıgında kapina kadar gelir.
Ürün ğümrüğe girmiş ve sakıncalıysa geldiği yere geri gönderirler.
Ürün ğümrüğe girmiş sakıncalı görülmemiş ama gerçek değeride yazılmamişsa vergi cikarirlar bu urunude şehrindeki yoksa yakın şehirdeki en yakın Yurt dışi kargo şefliğine bizzat gidip almak zorundasın .

Bukadar uzun yazmamı sakın yanlış anlama sadece sana istinaden degil bilmeyen ve merak eden tüm arkaşlara yardımcı olması icin yazdım. Umarım hiç kimsenin urunu gumruge girmez girerse en az 15-20 gun de Türkiye icinde beklemek zorunda kaliyoruz .

!!!Kumanda gumruge takilmazdi aslinda ama bizim uyanik cinli arkadas uzerine 63$ yaz dememe rağmen 10 $ yazmis :) kim inanir koca kutunun 10 dolar olacağına . :)

HJ ALİEN X FRAME & APM2.6 QUAD MALZEME LİSTESİ

Merhaba.Quadda son durumunuz ne acaba bizide haberdar edin:).Benim siparisler 15 gun oldu daha gelmedi.10 gun icinde gelir diye umit ediyorum.

Ali ALDEMİR' Alıntı:
Merhaba.Quadda son durumunuz ne acaba bizide haberdar edin:).Benim siparisler 15 gun oldu daha gelmedi.10 gun icinde gelir diye umit ediyorum.
Merhaba kardesim quadda son durum ayarlamalari yapiyorum. Birkac gun icinde detaylari paylasmaya baslayacagim demo ucusu yaptim hayirlisi beklemekten baska care yok ulasir ama merak etme

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Klon apm de sikinti olmuyor degil mi.Failsafe denediniz mi,bazi forumlarda turnigy 9x de olmuyor yaziyor ama ben ardupilot forumunda arastirdim biraz.Apm nin PPM encoderini update edince oluyormus.yani frysky module gerek yok diyorlar:).gelince deneyecegim :D

Ali ALDEMİR' Alıntı:
Klon apm de sikinti olmuyor degil mi.Failsafe denediniz mi,bazi forumlarda turnigy 9x de olmuyor yaziyor ama ben ardupilot forumunda arastirdim biraz.Apm nin PPM encoderini update edince oluyormus.yani frysky module gerek yok diyorlar:).gelince deneyecegim :D

Benim aldığım apm şansmıdır bilmem ama hiç sıkıntısız fail safe defalarca denedim gps modülünün de lea6h olmasınında etkisiyle sadece 20cm farkla iniş yaptı modülle alakalı olduğunu düşünmüyorum tabii ustalar daha iyi yorumlarlar kendi düşüncem sadece. daha çok yapılacak iş var :rolleyes:

Genelde turnigy 9x in apm de failsafe olmadigi soyleniyor.Sirf onun icin frysky modul alan oluyor 9x e

Muhittin abi merhaba, bende Turnigy 9X kumanda ve Frsky DJT Combo 2.4Ghz modül setine sahibim V8FR-II Alıcı ile birlikte.Fakat kumandadaki modül yuvasında pinleri koruyan plastik koruma parçası nedeniyle Frsky modülü tam oturmuyor yuvaya.Sizinki gibi kesip sökmek istiyorum ama nasıl yapabilirim? Bozmakta istemiyorum kumandayı o nedenle fikrinizi alayım dedim.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Kendi sorumun cevabını kendim buldum biraz düşünerek.Kalem tipi maket bıçağının ucunu ısıtarak kenarlardan kestim.Yapacak büyüklerime ve modelci arkadaşlara dikkatli olmasını öneririm çünkü devre elemanları ve pinlerin zarar görmemesi gerekiyor.Saygılar

Frame düz uçuşlarda gayet başarılı, bence f450 framelerden çok çok daha stabil. Arkası önü havadayken 450lere göre daha belli oluyor gerçi apm kartta simple modda önü arkası pek sorun olmuyor :) Tek kötü yanı yaw(kendi ekseni etrafında) hareketlerinde biraz agresif oluyor, sebebini kolların tam simetri olmamasına bağladım :-\

Tugay Yemişçi' Alıntı:
Frame düz uçuşlarda gayet başarılı, bence f450 framelerden çok çok daha stabil. Arkası önü havadayken 450lere göre daha belli oluyor gerçi apm kartta simple modda önü arkası pek sorun olmuyor :) Tek kötü yanı yaw(kendi ekseni etrafında) hareketlerinde biraz agresif oluyor, sebebini kolların tam simetri olmamasına bağladım :-\

kendi ekseni etrafındaki hareketlerinde agresif olması simetrik olmadığından değil, ağırlık merkezini iyi ayarlayın. ağırlık merkezi ayarlandığında yaw hareketinde kesinlikle yalpalamıyor.