HK ESC Çalışma problemi- İmdaaaaaaaattttttttttt

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 3,123
L

l3ycerkez

Guest
Arkadaşlar hk dan yeni aldığımız aşağıda linkini verdiğim ESC yi çalıştıramadım bec özelliklerinden dolayı diye düşünüyorum gocaman bir uçağı uçuracaktım yardım lütfennnnnnnnn.

Hobbyking SS Series 40-50A ESC

The Hobbyking SS series comes with a limited range of programming functions and are designed to be plug-n-play.
A perfect ESC for those looking for something simple to use and economic.

Spec.
Weight: 39g
Cells: 2-4S
Max Current: 40A
Burst: 50A
BEC: Opto Only
Timing: 1/7/15/30 programmable
PWM: 8/16K

PRODUCT ID: HK-SS50A

Ynt: İmdaaaaaaaattttttttttt

Çalışmıyor derken hiç mi kıpırtı yok? Enerji verince beeplemeye falan başlaması lazım ayar moduna geçiyorsa örneğin...

bipleme var fakat alıcıya enerji gitmiyor
konu ile ilgili facebookda fatih arkadaşımızın yorumları şöyle;
Fatih Kesik SAyın abim bu esc opto.yani üzerinde bec yok.bende aynısını kullanıyordum.ayrı bir ubec takmalısınız.
yaklaşık bir saat önce · Beğen

Yavuz Demirtaş Yanılıyor olabilirmisin ? proğramlama gerekiyor gibi düşünüyorum Mehmet bey nerdesin yahu yorum bekliyorum
yaklaşık bir saat önce · Düzenlendi · Beğen

Fatih Kesik eminim.esc opto.eğer ayrı bir ubec takmazsanız ve ya kumanda alıcınızı 5 voltluk bir pil ile beslemezseniz çalışmaz.aslında çalışmayan esc değil ubec olmadığı için kumanda alıcısı elektrik alamıyor

Yavuz Demirtaş Ayrı bir ubec dediğiniz nedir acaba bi linki varmı ??

Fatih Kesik

HobbyKing Micro UBEC 3A / 5v

HobbyKing Micro UBEC 3A / 5v

Fatih Kesik gibi

Yavuz Demirtaş Bilgi için teşekkürler. Anladığım kadarı ile alıcıyı 5v 2 A bir pil ile beslersem ubec kullanmaya gerek kalmaz doğrumu ?
yaklaşık bir saat önce · Beğen · 1

Fatih Kesik ben teşekkür ederim.doğru evet ayrı pil ile besleyebilirsiniz ve aynı görevi görür.ubec almanızda fayda var ama.sonuçta fazladan pil fazladan şarj fazladan bitme tehlikesi diye düşünüyorum

Fatih arkadaşımız doğru tespit yapmış Yavuz Bey. Aldığınız Esc'nin opto olmasından kaynaklanıyor bencede sorun. Alıcıyı ayrıca besleyerek çalıştırabilirsiniz ama genelde tercih edilmez. Mehmet Bey'in Ubec'le ilgili bir yazı ve videosu var bir göz atmanızda fayda var bence.

Sağol Türker bey siparişi verdim ubec için fatih beyin linkini verdiği ubec hem hafif hemde düşük maliyetli gibi ama yinde konuya bakacağım tabi.

Ynt: HK ESC Çalışma problemi- İmdaaaaaaaattttttttttt

Neyse yetişemedim ama problemin çözüme kavuşmasına sevindim ;D

Mehmet bey senin bu paylaşımların olmasa yandık vallahi, yazını okuduktan sonra siparişi değiştirdim senin yazıdaki resmi görülen ubec i sipariş ettim.

Bu arada konu başlığım nasıl olmuş ama imdaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttt :laugh:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Bu arada konu başlığım nasıl olmuş ama imdaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttt :laugh:
Dikkat çekici :laugh:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Mehmet bey senin bu paylaşımların olmasa yandık vallahi, yazını okuduktan sonra siparişi değiştirdim senin yazıdaki resmi görülen ubec i sipariş ettim.
Ne demek Yavuz Bey. Hazırladıklarımızın faydalı olduğunu görmek bizim için en büyük mutluluk ;)