Hk450 Kurulum Sorularım

İlgi Alanı
Heli
Herkese Merhaba :)

Elimdeki hk450 kiti kurmak için video izlemeye başladım.Yavaştan kuruluma da başlamak istiyorum.Forumda linkleri paylaşılan helifreak Finless Bob videolarını izliyorum.Sormak istediğim bir kaç soru var.Kit büyük bi miktarı kurulu geliyor, benim bunu sökerek gerekli yerlere thread lock ve yağ uygulayıp tekrar kurmam gerekiyor.Bunu yanlış anlamadım heralde değil mi?
Bir de bendeki thread lock zap 71. Bunu uygulamam durumunda sökmek için ısı uygulamam lazımmış.Bunu daha az uygulayarak engelleme gibi bi imkanım yok sanırsam?
Son olarak aşağıdaki gibi bi alyan anahtarını yurtiçinde bulmam mümkün mü?

Teşekkürler

Hk450 Kurulum Sorularım

Mustafa oncelikle kolay gelsin. Sordugun sorulara bakarsak gayet guzel inceleme yapiyor ve okuyorsun. Bu nedenle seni cani gonulden tebrik ederim :thumbup: Gelelim sorularin cevabina :

-- Kit icinden on montaji gelen hic bir parcaya guvenme. Guzelce hepsini sok ve tekrar kendin monte et. Gerekli ise mutlaka dogru loctite kullanmayi ihmal etme.

-- kullanman gereken loctie orta sertlikte olmali ki kolay sokulsun. Genelde bu orta sert loctite rengi mavi olur. Sendeki kirmizi ise bunu az kullansanda mutlaka isi islemi gerekir. Elindeki HK kit oldugu icinde cogu zaman vida basi siyirma problemi yasarsin. Bu nedenle dohru loctite almani ve kullanmani tavsiye ederim. Loctite ile ilgili detayli bilgiler

-- Aradigin alet takimlarini turkiyedeki hobi magzalarinda bulabilirsin ama arastirman lazim. Bazen rcpano da da satilabiliyor. Istersen orayada bak ;)

Hk450 Kurulum Sorularım

Merhaba tekrar,

Kiti arkadaşlarımla kurmaya başladım. Motor olarak elimde olan esky 3900kv yi kullanmak istiyorum. Şuan üstünde 10T pinion takılı.Acaba bunu 12-13T ile değiştirmem şartı mı yoksa 10T ile kullanabilir miyim? Kafa hızı yaklaşık %20 düşük olacak gibi 12T ye göre, acaba throttle curve ü daha dik yükseltsem mesele hallolur mu? :-\

Teşekkürler

Hk450 Kurulum Sorularım

Mustafa , main gearın kaç diş , manuel en uygun pinyon ve en ideal kafa turunu vermiyor mu...Hemen hemen tüm 450'ler kuyruk stabilitesi açısından yüksek kafa turunu severler , ama yüksek kafa turu da uçuş süresinden , ekipmanın yorulmasından taviz vermek demektir.O yüzden manuelinde ya da tavsiye edilen motor manuelinde , hangi pinyon ile hangi kafa turunu yakalayacağın yazıyordur.Trex 450 kullanan arkadaşlar , sana daha tatmin edici cevaplar yazacaktır...... :saygilar:

Hk450 Kurulum Sorularım

Kaliteli bir alyan set

http://www.pilot-tr.com/el-aletleri-rjx-hobby-hex-driver-kits-4-adet

Bu arada esky motorlar zayifdir istediğin performansı alamayacağını garanti ederim.Uygun bir 450 motor ve ESC(en az 40A) ile başlaman ilerisi için daha iyi olacaktır.

https://thkmodelucak.com/store/product/1306-hl2215----27hl2215

Hk450 Kurulum Sorularım

Teşekkür ederim cevaplar için :saygilar:

Motorun fiyatı gayet uygunmuş aslında, ürün açıklamasında shaft diameter için 2.3 mm or 3.175 mm yazıyor. Ayarlanabiliyor mu acaba ? Sanırsam 3.175 mm shaft için pinion bulmak daha kolay.

Hk450 Kurulum Sorularım

Tekrar Merhaba,

Kurulum güzel gidiyordu ta ki ana dişliyi takmaya çalışana kadar. :( Autorotation dişlisinin tail drive dişli ile temas alanı çok az, üstelik dönüş sırasında da zorlanma sesi geliyor ve sanırsam autorotation dişli tail drive dişlinin bağlı olduğu yere sürtüyor. Forumlarda yaptığım araştırmalarda ana dişli setini ve kuyruk aktarma dişlilerinin align ın parçalarıyla değiştirmişler. Ben de öyle yapsam sorun hallolur mu ?

Teşekkürler.

Hk450 Kurulum Sorularım

Mustafa Furkan Haşimoğlu' Alıntı:
Tekrar Merhaba,

Kurulum güzel gidiyordu ta ki ana dişliyi takmaya çalışana kadar. :( Autorotation dişlisinin tail drive dişli ile temas alanı çok az üstelik, dönüş sırasında da zorlanma sesi geliyor ve sanırsam autorotation dişli tail drive dişlinin bağlı olduğu yere sürtüyor. Forumlarda yaptığım araştırmalarda ana dişli setini ve kuyruk aktarma dişlilerinin align ın parçalarıyla değiştirmişler. Ben de öyle yapsam sorun hallolur mu ?
Ne yazık ki bu sorun son çıkan HK450 yaşanan klasik bir sorundu diye hatırlıyorum. Tail Drive case montaj deliklerinde mm yanlışlık buna neden oluyordu.

Sen yine de mümkünse kısa bir video çekip paylaşsana Mustafa. Eğer benim tahmin ettiğim ve anladığım sorunsa çözümü yok ama belki senin sorunun başkadır :rolleyes: ???

Hk450 Kurulum Sorularım

ana şaft ile ana dişli arasında sarı bir shim olması gerekıyor sende bu takılı degil ise ana dişli gövdeye surter

Hk450 Kurulum Sorularım

Yakınlarda HK450 pro fbl kitini topladım ancak hiç bir problem çıkmadı.

Cengiz'e katılıyorum. Ayrıca One way bearing ( ana dişlinin tek yönlü rulmanı ) biraz aşağıda takılmış olabilir istisnai olarak. Detaylı foto çekebilirseniz yorum yapmamız daha kolay olur.

Hk450 Kurulum Sorularım

Şuan kit yanımda değil, yarın foto-video yüklerim.
Ana dişlinin hemen üstüne küçük pul gibi bişey takılıyor, eğer kastettiğiniz oysa ondan var.
Cengiz abi yarın müsait olursan getireyim :)
Mehmet abi çözümü yok derken yeni parça falan mı almam gerekiyor yoksa hiç mi yok :rolleyes:

Teşekkürler cevaplar için :saygilar:

Hk450 Kurulum Sorularım

Dişli setindeki iki dişli arasındaki mesafe olması gerekenden fazla gibi.Videolarda gördüklerimle kıyas yapıyorum sadece.Acaba one way bearing in yanlış takılması buna sebeb olur mu ?

Hk450 Kurulum Sorularım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hk450 Kurulum Sorularım

Videoyu da ekliyorum, umarım faydalı olur problemin çözülmesi için.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkürler :saygilar: