HMF U580PRO Totem Quad toplama

syntaxerror

Çalışkan Uye
Bende mevcut akıma ayak uydurup şeytana uydum. :yuppi:
Elimde nex7 kameramda varken neden bende havadan görüntü almıyorum diye düşündüm. :rolleyes:
Ama şimdilik nakit akışım sadece quadı toplamaya yetti.satışdaki helikopterim satılınca birde gimbal ve FPV set alacağım.
ilk etapda uçuşları mobius c lens ile yapacağım, sonra nasip Nex7 ye. :p
Vakit bulabilirsem birde türkçe APM kaynağı oluşturacağım, ingilizcesi olmayan arkadaşlarımız translate işine bel bağlamasın diye.
kargoların hepsi geçildi ve yola çıktı.umarım fazla uzamazda 1 aya bismillah deriz.
Setup 6s olacak. fakat 4s 6s 8s kullanacak piller elimde mevcut.
En kötü felaket senaryosuyla model 1600 gr olacak. 6s 5000 mah pille total agırlık 2400 gr olacak.(benim kötü işçiliğimi de hesaba kattım :evil: )
eğer hesaplar şaşmazsa felaket senaryosuna göre 12 dakika seyir halinde, 20 dakika hoverda uçacak.
Tabiki evdeki hesap çarşıya uymaz daha az, yada daha uzunda olabilir süre.

Frame HMF U580PRO Totem şemsiye tipi elektrikli iniş takımlı frame.

http://www.banggood.com/HMF-U580PRO-Totem-Umbrella-Floding-Frame-With-Electric-Landing-Gear-p-961724.html

*elektrikli iniş takımı olması
* s800 le kol açılarının aynı olması
* gimbal barların bulunması
*şemsiye tipi katlandıgından taşımada yer kaplamaması(20 tl ye çöp kovasından taşıma kutusu yapıcam :laugh: )
* ek motor maunt gerektirmeden direk x8 olarak kullanılabilmesi
*apm shock plate e uygun delikler
*merkez levha pcb esc için dagıtım yolları mevcut

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrolcü APM Flight Controller Set APM 2.8 - 6H GPS & OSD & 433 Radio Telemetry - power module - shock absorber

http://www.banggood.com/APM-Flight-Controller-Set-APM-2_8-6MH-GPS-OSD-Radio-Telemetry-etc-p-960341.html

Motorlar Multistar Elite 3508-268KV High Voltage Endurance Motor

*Motorların en büyük özelligi 8s setup desteklemesi
*KV(RPM/V): 268KV *Weight: 96g
*Lipo cells: 4-8 s * Max Amps: 11A
*Bearing: EZO Japan * Max current: 330W
*Balancing spec: 0.005g

*Multistar 3508 268KV @ 25V (6s)
14x4.7 50% 598g 2.4A 100% 1030g 5.6A
15x5 M.S.W 50% 712g 2.8A 100% 1144g 5.8A

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=63642

ESC Afro HV 20A MultiRotor ESC High Voltage 3~8s

yüksek voltaj escler arasında en hesaplı seçim gibi göründü, afro kullananlar yazılımdan memnun oldugu için afrooo.

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=42549

Kumanda ve Alıcı Spektrum DX8 ve Ar8000 alıcı

Pervaneler Tarot 1555 katlanabilir pervane
%10 daha verimli oldugu rivayet edilmekte.
http://www.banggood.com/Tarot-1555-Folding-Propeller-Clip-Set-TL100D04-For-Multicopter-p-945925.html

Çekim kamerası

Sony Nex 7 Alfa

Prop balancer,16 awg kablo, servo uzatma kablosu, bozuk para tipi su terazisi falan filan...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Montaj ve final. Kit gayet kolay toplandı herşey birbirine saat gibi uydu.Hatta amcalar her vidadan birerde yedek koymuşlar bu beni gayet şaşırttı.bir sayfadan oluşan bir manual var.bir sayfa olmasına ragmen gayet yol gösterici.

ilk uçuş gayet başarılı,20 km rüzgarda 8s 5000 mah pille hücre başı 3,80 e kadar 22 dakika hover.kronometre testini rüzgarsız bir günde ve yanımda biri varken yapıp ekleyecegim.tek başıma çekim biraz zor oldu.

Rafet biz hala akıma ayak uydurmuyor ve direniyoruz :D Bakalım daha ne kadar dayanabileceğiz :lol: :lollol:

Neyse işin şakası bir yana, frame kollarının katlanabilir olması bence gayet güzel bir seçim. Montaj aşamalarını ve gelişmelerini merakla takipteyiz :halay: Tekrar hayırlı uğurlu olsun inşallah :)

Hocam selamlar.
Benim görüşüm bu motorlar ile bir quadcopter verimli olmaz. Motorların akım çekişi çok düşükmüş ama; 1144*4=4576gr %100 throttle da elde edeceğiniz kaldırma kuvveti. Multicopterler %50 throttle ile hoverda kalmaları uygun görülür ve bu rakam 2 ye bölüneceği için size maximum 2288gr lık bir multicopter yapmanızı önerilir. Ayrıca düşük KV'lı ve yüksek sarımlı motorlar Simonk yazılım ile sync-timing problemleri yaratmakta..

2.si ise Nex serisi kameranın ortalama ağırlığı 200-250gr. Bu kamera için verimli 3 axis gimballer ise 500gram ağırlıktan başlıyor ki toplam 700gram extra yükünüz, FPV ekipmanlarınız da quadcoptere bineceği için bir hexacopter sizin işinizi daha iyi görecektir.

3.sü ise Kontrolcü seçimi eğer farklı bi amacınız yok ise APM ile uğraşmanıza gerek yok. Çekim-FPV yapayım sadece diyorsanız Naza m lite alın, v2 yapın. APM in kahrıyla uğraşmayın. APM ile devam edecekseniz de Neo-6m değil Lea-6h GPS kullanın.. Uydu sayılarında ve performansında %100 e yakın fark var..

Bunlar benim görüşlerim başarılar.

Buğra bey görüş ve önerileriniz için çok teşekkürler. :saygilar:
sistemi 8s kullanınca işler biraz değişiyor. umarım ileriye dönük 8s işimizi görür.
afro escde stock firmware ile bu motoru kullananlar bir sıkıntı yaşamadıklarını gayet güzel kullandıklarını bildirmişler.Afro escler karma bir firmware kullanıyor simonk ve timecop melezi.
Apm yi seçmemin sebebi dipsiz bir kuyu olması ve müdahaleye açık olması, gps im 6h bu arada, ondan verim alamazsam m8n alabilirim.

Multistar 3508 268KV @ 32V (8s)
12.5x6 50% 800g 4A 100% 1200g 7A
13x3.8 SF 50% 580g 1.5A 100% 1320g 4.9A
13x4.7 SF 50% 620g 2.2A 100% 1410g 5.2A
13x5.5 C 50% 670g 2.7A 100% 1600g 6.8A
14x4.7 50% 710g 3A 100% 1460g 7.8A

Anladım 8s quadcopter hiç görmedim sonucu çok merak ediyorum. Çünkü bu kadar az akım çeken motor pek nadir piyasada.. :eek:

Motorun sayfasında da belirtmişler sync sorununu.. yeni versiyon fln yükleyip çözmüşlerdir sorunu inş..

"Guitarplayer or anyone else for that matter, could you please tell what esc you used. I'm having horrible luck with the 20a HV Afros. They seem to have a motor sync issue. Some help here would be greatly appreciated."

resimler ve video eklenmiştir.

Rafet yardımcının Kralı'nı bulunca toplamak eminim ki zor olmayacaktır. Paşanın masalları var, Allah nazarlardan saklasın insallah :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rafet yardımcının Kralı'nı bulunca toplamak eminim ki zor olmayacaktır. Paşanın masalları var, Allah nazarlardan saklasın insallah :)

Allah hepimizin yavrularını saklasın beklesin. %p Çocugu zehirledik daha yaşı bile dolmadan, garibin gözleri raflardaki modellerde, ahhhhh bir elime geçirsem modunda :-\

Maşallah , maşallah Rafet , Allah bağışlasın , yerim ben o keratanın yanaklarını..... :D ...Geleceğin modelcileri bunlar , aslında babalar kendi keyifleri için değil , onlar için alıp uçurur modelleri.... :p: :lollol:

Model tekrar hayırlı uğurlu olsun Rafet Bey. :bravo:

Enaltyapı' dan yetişme modelcimizde çok tatlı maşallah, Allah nazardan saklasın. :)