İHA projesi - SİLİNECEK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet Tekin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Hocalarım iyi günler. Bu forumu yeni keşfettim ve sizinde yazılarınızı biraz okudum. Biz lise öğrencileriyiz ve yeni bir İHA takımı kurduk. Bir proje yapmaya karar verdik(Projenin amacını etik kuralları gereği sizlerle paylaşamam.). Biz sadece şuanda tasarım aşamasında takıldık. Danışmanımız "amacınıza uygun hazır bir uçak uçak bulun ve onu biraz modifiye edip uçurun" dedi ancak internette çok fazla hazır tasarım yok. Sadece uçağın genel görev özelliklerini belirledik(Uzun uçuş süreleri, normal bir hızda gidecek).
Bize uçağı tasarlama konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Adınız / Soyadınız
Ahmet Tekin
Nereden Katılıyorsunuz
Denizli
İlgilendiğiniz Model
Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
0
  • Beğen
Tepkiler: N.Ahmet SANDIKLI
Hocam yarışma için yapacağız ve eğer yardım etmek istemiyorsanız sizin kararınızdır. Saygı duyarım.
Bu şuana kadar yaptığımız tek proje ve bir şeyler öğrenmek içindi :
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu projemizin videosu :
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bize yardımcı olursanız çok mutlu oluruz.

Son düzenleme:
Bu projemizin videosu :
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Projeyi çok beğendim. Bu projede birkaç önemli nokta var. Ve tabi detayları var. İlk önemli nokta kablosuz haberleşme. İkincisi gaza bastığınızda tekerleklerin düzgün bir şekilde dönmesi ve aracın ilerlemesi. Üçüncüsü ise sağa veya sola dönüş yapmak için tuşa bastığınızda mekanik olarak sorun çıkamaması. Çok basit fakat iş sıfırdan bunu yapmak olduğunda çektiğiniz çileyi veya diğer bir tabirle aldığınız keyfi siz biliyorsunuz...

Şimdi gelelim amacı söylenemeyen uçağın tasarlanmasına. Bunu uçak olarak değil sadece araba olarak düşünsen bile oldukça ciddi bir durum olduğunu anlayabilirsin. Uçak olarak düşündüğünde durumun daha da zor olduğunu anlatmama gerek yok. E o zaman yapmayın çünkü yapamazsınız demiyorum ama bir yerlerden başlamak lazım. Mesela uçaklar araba gibi gazı bıraktığında durmazlar. Gidip havadan alamazsın. Bu paragrafı uzattıkça uzatabilirim ama araba projesini gördükten sonra sana bunu anlatmama gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten biliyorsundur?..

O zaman hiç bekleme. Forumun kısmında dikkatini çekenleri oku. , kısmında dikkatini çekenleri oku.

Sonra trainer bir uçak yap. Bununla alakalı bir sürü konu var. O trainer uçakla bir uçak nasıl uçuyormuş bunu öğren. Ondan sonra tekrar bu konuda buluşalım %p

Farkedeceksin ki Sümer abi ve onun gibi üstadlar bunu hobi olarak yapmak isteyenler için her türlü bilgiyi paylaşmışlar. Geriye bunu okumak, denemek ve öğrenmek kalıyor. Tasarlamak işi çok sonraki işler...

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Projeyi çok beğendim. Bu projede birkaç önemli nokta var. Ve tabi detayları var. İlk önemli nokta kablosuz haberleşme. İkincisi gaza bastığınızda tekerleklerin düzgün bir şekilde dönmesi ve aracın ilerlemesi. Üçüncüsü ise sağa veya sola dönüş yapmak için tuşa bastığınızda mekanik olarak sorun çıkamaması. Çok basit fakat iş sıfırdan bunu yapmak olduğunda çektiğiniz çileyi veya diğer bir tabirle aldığınız keyfi siz biliyorsunuz...

Şimdi gelelim amacı söylenemeyen uçağın tasarlanmasına. Bunu uçak olarak değil sadece araba olarak düşünsen bile oldukça ciddi bir durum olduğunu anlayabilirsin. Uçak olarak düşündüğünde durumun daha da zor olduğunu anlatmama gerek yok. E o zaman yapmayın çünkü yapamazsınız demiyorum ama bir yerlerden başlamak lazım. Mesela uçaklar araba gibi gazı bıraktığında durmazlar. Gidip havadan alamazsın. Bu paragrafı uzattıkça uzatabilirim ama araba projesini gördükten sonra sana bunu anlatmama gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten biliyorsundur?..

O zaman hiç bekleme. Forumun kısmında dikkatini çekenleri oku. , kısmında dikkatini çekenleri oku.

Sonra trainer bir uçak yap. Bununla alakalı bir sürü konu var. O trainer uçakla bir uçak nasıl uçuyormuş bunu öğren. Ondan sonra tekrar bu konuda buluşalım %p

Farkedeceksin ki Sümer abi ve onun gibi üstadlar bunu hobi olarak yapmak isteyenler için her türlü bilgiyi paylaşmışlar. Geriye bunu okumak, denemek ve öğrenmek kalıyor. Tasarlamak işi çok sonraki işler...
Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Bence önce bulunduğu sayfayı okumalı.
Sadece o da değil abi.

Konu açarken Üstte, konu başlığı yazı alanında, konu açıldıktan sonra da altta NET bir şekilde belirtildiği halde "Tanışma konusunda TEKNIK soru sormayınız. Aksi halde konunuz SİLİNECEKTİR. ." ifadeleri var ama bazı arkadaşlar bunları pek takmıyor ne yazık ki…..

Amaç yarışma olunca, arkadaşlar hemen istedikleri bilgiyi alıp gitme telaşına düşüyorlar.:angry:

Normalde kurallar gereği bu konuyu silmemiz lazım ama şimdilik sadece konuyu KİLİTLEMEKLE yetinelim. Sonra bir ara sileriz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...