Ikon / Brain-1 ve 2 Kiyaslamasi : Donanımsal ve Yazilimsal Farklar

Muhteşem olmuş elinize emeğinize sağlık.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebay aldığım eski tip Bluetooth dongle (Sadece Android çalışıyor) sorunsuz çalıştı arkadaşlar. Kargo dahil $8 fiyatı ile düşünenler kaçırmasınlar :thumbup:

NOT: Resimden de görüleceği üzere, ne yazık ki kablosunun Brain girecek yeri eksik. Bu nedenle ilave kablo (MSH Brain Bluetooth Crius MultiWii adapter cable 110mm MSH51607) da alınması gerekiyor, bilginize :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Abi çok teşekkürler harika bilgiler. yeni aldığım Tsa için brain ünite araştırırken üniteler arası farkları anlamam konusunda çok faydalı oldu. :saygilar:

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
Mehmet Abi çok teşekkürler harika bilgiler. yeni aldığım Tsa için brain ünite araştırırken üniteler arası farkları anlamam konusunda çok faydalı oldu. :saygilar:
Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benimde ufaktan merak ettigim bir konuydu elinize emeginize saglik [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ebay aldığım eski tip Bluetooth dongle (Sadece Android çalışıyor) sorunsuz çalıştı arkadaşlar. Kargo dahil $8 fiyatı ile düşünenler kaçırmasınlar :thumbup:

NOT: Resimden de görüleceği üzere, ne yazık ki kablosunun Brain girecek yeri eksik. Bu nedenle ilave kablo (MSH Brain Bluetooth Crius MultiWii adapter cable 110mm MSH51607) da alınması gerekiyor, bilginize :-\

Bu $8 Bluetooth dongle aldığınızda gelen kablonun ne yazık ki Brain girecek tarafı gelmiyordu :-\

Bu durumda $5 :eek: "MSH Brain Bluetooth Crius MultiWii adapter cable 210mm MSH51608" kablosunu da almak gerekiyordu :rolleyes:

Ama buna bir çözüm bulduk :halay: Yaptığımız araştırmalar sonrasında Brain tarafında kullanılan konnektörün "ZH 1.5mm 4-Pin JST Connector" olduğu öğrendik. Aşağıdaki link ile bu kablodan 10 tanesini sadece $4.9 alabiliyorsunuz, üstelik kargo dahil :hoppa:

Bunun uçuna şu servo konnektörleri dişisini çakarak, kabloyu model üzerinde bırakabilir, kablo sökme takma derdinden kurtulabilirsiniz :halay: (Bluetooth kablosunu erkek yapmak kaydı ile).
Bu güzel fikir ve uygulama için Emre arkadaşımıza bir kez daha teşekkürler :thumbup:

Video soyledik diye hatirliyorum ama nedenini burada yazalim.

Brain-1 ve Brain-2 en buyuk farklarindan birisi, Brain-2 unitesinin kendini kurma suresi (initialize- 3 defa pitch Pump) Brain-1 gore oldukca uzun olmasi. Bazen bu sure 10 sn falan bulabiliyor :rolleyes:

Bunun sebebi Brain-2 Log ozelligi imis. Eger bu ozellik kapatilirsa Brain-2 de Brain-1 gibi hizli bir sekilde kendini kirabiliyormus. Ama Log gibi degerli bir ozelligi bunun icin kapatmaya elbette degmeyecektir.

Sadece bilgi amacli sizlerle paylasalim istedik ;)

Bizimkinin de var log özelliği ama initialize hiç öyle 10 sn sürmüyor :p

Şaka bi yana, bence de logu kaybetmeye değmez, isterse 20sn sürsün %p

Ben de bi süredir fazla aktif olamıyorum tamam da...

İlker abi yaşıyor mu yahu :laugh: :laugh: :laugh:

Hoşgeldin abi :saygilar:

İlker Sönmez' Alıntı:
Duydum ki ben gittim diye kampanya yapmışlar #KeepRCHelis alive falan diye. :halay:

Hoşgeldin İlker abi, seni görmek çok güzel. :bravo: :halay: :halay:

Sen gidince sektör şöyle bir sarsıldı, kampanyalar falan ayakta tutmaya çalışıyoruz. :laugh: :D

Hoşgeldin İlker abi :D

İlker Sönmez' Alıntı:
Duydum ki ben gittim diye kampanya yapmışlar #KeepRCHelis alive falan diye. :halay:
Yok artık :eek: kimleri görüyoruz böyle :rolleyes: :laugh: :thumbup: