İlk invert denemelerim (31.01.2014 Nusaybin)

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Bey, gerçekten bravo :thumbup: Bu kadar kısa süredeki gelişmenize ancak :saygilar:

TicToc, Invert hover ve hatta o kadar ki yere 2 mt kadar yaklaşma.... daha ne olsun :halay: :yuppi:

Inşallah bu şekilde kazasız belasız, hızlı bir ivme ile çalışmalara devam %p

NOT: Iniş takımının altına bir modifikasyon mu yaptınız ? Yoksa bana mı öyle geldi :D

Abi cok guzel bir video olmus. Ozellikle helikopterin sesine bittim.. cok iyisin abi

Cahit bey çok başarılısınız tebrikler. :bravo:

Bravo Cahit Bey. Gerçekten :saygilar: bir performans. Bu kadar kısa bir zamanda böyle bir pilotaj kazanmak için yetenek gerekir, sizde var. :bravo:

Herkese çok teşekkürler iyi dilek ve eleştirileriniz için. Yavaş yavaş korkumu atıyorum ama yolun başında olduğumu da biliyorum.

Mehmet Bey çok dikkatlisiniz. Geçenlerde yere biraz sert iniş yapmıştım. Ki bu inişten sonra da birkaç kez uçurdum heliyi. Sonradan fark ettim ki arka iniş takımında ufak bir çatlak var. O nedenle iniş takımlarının kırılmaması için böyle bir modifikasyon yaptım. ama zaten inişlerimde bir sorun yaşamadım ondan sonra. Aslında bunu yapmamın bir diğer nedeni de pil kapağının aşağı doğru açılması idi. her ne kadar sağlam olsa da havada ani bir manevrada açılabilme korkusunu yaşıyorum. Açılsa da iniş takımlarına taktığım fiberli banta takılır diye yaptım.

Cahit kardeşim, gayet iyi gidiyor, kırım kadar cesaret de bu işin olmazsa olmazlarındandır! %p

Omer Erkan' Alıntı:
Cahit kardeşim, gayet iyi gidiyor, kırım kadar cesaret de bu işin olmazsa olmazlarındandır! %p

Teşekkürler Ömer Bey. Cesaret var ama yine de kırım yaşamak istemem. Bu sene bütçeyi fazlasıyla zorladım. Tabi sadece hobi için zorlamadım.

Vallahi Bravoo Harika bir uçuş olmuş, heycanla izledim :yuppi:

Delikopter' Alıntı:
Vallahi Bravoo Harika bir uçuş olmuş, heycanla izledim :yuppi:

Teşekkürler. Tabi ilk olması bakımından harika denebilir :)

ilk invert denemesini 450de yapmıştım ilk pilde sıkıntı olmadı, ikinci pilde çakmıştım ;D yani o anlar gözümün önüne gelince sizin ilk denemeleriniz harika olmuş