Japon Yıldız Vidası (JIS) ve Hasarlı Vida Çıkarıcı - Speed Out

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Yazdığınızı okuyunca bende yaptığım hatayı anladım, ben bu ürünü hobi amaçlı kullanılan sistemlerde çok efektif kullanıyorum demek istememiştim. :eek:f:Dediğinizde haklısınız ben daha çok evde can sıkıcı şekilde sıyrılmış vidalar için çok faydalı demek istemiştim.

Modellerde kullandığım vidalar genelde gömülen tarzda olmadığı için yalama bile olsalar pense yardımı ile açılabiliyorlar. Yalnız geçenlerde bir alyan vidanın başı kırıldı bu tarz durumlarda modellerde de biraz zorlama ile işe yarayabiliyor. :embarras:

Hata mı?! :) Abicim ne hatası. Kullanıp memnun kaldığın bir ürünü paylaşman hata olamaz ki. :D Çok teşekkür ederim. Ben sadece çok önceden alıp pek bir işe yaratamadığım için öyle yazdım. :D

Ben de koctastan mac marka olan vida cikarici seti almistim. En kucugu bile en az M4 vidalarda kullanilabilecek gibi, ki simdiye kadar hic siyiran M4 vidam olmadi [emoji1]

Diger vidalar icin ise benim aldigim mac marka olani o kadar kotu cikmisti ki, kirk yilin basi kullanilacak yeri geldi, dandik bi vidanin metali bu arkadastan sert cikti [emoji1]

Ama ters matkap ucu oyle mi ya? Bulsam her boyundan alicam [emoji1]

2 mm vidayı 1 mm matkap ucuyla delip, bir ataş teline biraz japon yapıştırıcı sürüp çıkarmak mümkün, ancak 2 mm vidayı delmek zor. Matkap ucu sağa sola kaçıyor.