JCB 850w Invertör Jeneratör Kutu Açılımı ve Incelemesi

Abi size inanılmaz özendim ya, harikasınız. Güzel günlerde kullanın inşallah.

Ben de birkaç arkadaş toplayabilirsem yanıma bundan almak isterim :halay:

Arkadaşlar tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanalım...pardon, kullanın! (Hafta sonu biraz yancılık yaptım diye hemen de kendime pay çıkarıyorum...) Güzel alet, verilen parayı hak ediyor. Ses konusunda ise, gülü seven dikenine katlanır! Gerçi biraz daha uzaklaşırsa sorun kalmaz ama, İsmail'in uyarılarındaki 4. madde nedeniyle tamamen sesizliğe gömülebilir!

Hayırlı olsun. Bu sayede bol bol kırımsız uçuşlar inşallah :thumbup:

Çay yapması şart :) Şimdi jeneratörün watt gücüne uygun bir kettle bulmak lazım.

Valla keske bulsak oyle bi kettle. Kocaelide bizim 1800w'lik kettle 2500w'lik koca jeneratorun bile sesini degistiriyordu. İstege gore rezistans yapan elektrikciler var. Belki ucuz bi kettle alip rezistansini degistirebiliriz.

12v kettle lar var ama sadece su ısıtıyor, çay demlemiyor. Çayı sallama içerseniz olabilir.

Abi 1 saatlik maliyeti ne kadar bu makinanın? Çok güzelmiş güle güle kullanın inş. :)

rodaj yaptınızmı alete beyler :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Çay yapması şart :) Şimdi jeneratörün watt gücüne uygun bir kettle bulmak lazım.

Şöyle bir şey vardı ama... :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
12v kettle lar var ama sadece su ısıtıyor, çay demlemiyor. Çayı sallama içerseniz olabilir.
Aynen abi ya 12V ya da 24VDC eğer 18 VDC çalışırsa o da bir alternatif olabilir.

ahmet kürşat yönder' Alıntı:
Abi 1 saatlik maliyeti ne kadar bu makinanın? Çok güzelmiş güle güle kullanın inş. :)
Ahmet 2 saatte 1 lt benzin yakıyor.

Mesut AKIN' Alıntı:
rodaj yaptınızmı alete beyler :)
İlk yarım saat boşta ve düşük devirde çalıştırdık. Umarım Rodaj olmuş sayılır :)

Omer Erkan' Alıntı:
Şöyle bir şey vardı ama... :-\
Abi bir de tüp götürmek zorunda kalmayalım sahaya :D

Benzinli uçakları sıralı sistem LPG'ye çevirin. Tüp birkaç işe birden yarasın. [emoji14]

Ynt: JCB 850w Invertör Jeneratör Kutu Açılımı ve Incelemesi

yok mehmet abi 2 litre yakmaniz lazim rodaj icin :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Arkadaşlar aşağıdaki konuda JCB 850w jeneratörü gerek fiyatı, gerek boyutları, gerekse invertörlü oluşu açısından ilk sıraya koymuş ve kendim de bir tane almıştım.

Alanda Şarj Seçenekleri: Jeneratör

Kullanıcı yorumlarında da olumsuz bir şeye rastlamamıştım. Ancak aldıktan 3,5 ay sonra pull-start mekanizması iflas etti. Mekanizmanın başta malzeme kalitesi olmak üzere ciddi sorunları olduğunu düşünüyorum. Bunu alırken Çin malı olduğunu bilmekle berber, Koçtaş tarafından satılıyor oluşu ve üzerindeki JCB markası cihaza güvenmemi sağlamıştı. Bugün konuştuğum, yılların tecrübesine sahip ustaya göre, bu ve muadili cihazları farklı renklerde boyayarak üzerine istedikleri markayı basabiliyorlarmış ve Çin'de buna engel olabilecek bir kanun/otorite bulunmuyormuş. Öbür gün aynı makineyi Mercedes markasıyla da görebilirsin dedi adam. Burada ayıbın büyüğü Koçtaş'a ait. Bu durumu ben bilemem, ama onlar adı gibi biliyordur. Bundan sonra kapısından içeri girmem.

Bu cihazdan benim bu yazım üzerine almış olanlardan özür diler, bir jeneratör almayı düşünen arkadaşları ise bu cihazdan uzak durmaları yönünde uyarmak isterim.

Evet bu hafta sonu bizim JCB Jeneratör de epey bir naz yaptı :embarras: Önce Pull-Start İpi tutamaktan kurtuldu :-\ Bu nedenle üst depoyu kısmı sökmek zorunda kaldık. Ama allahtan Pull-Start mekanizması hala sağlamdı da ipe yeniden düğüm atarak sorunu çözmüş olduk %p

Bu sorun harici bolca STOP etmeye başladı. Biraz uğraştık ama onun da sebebi bulduk. Daha önce kontrol amaçlı yerinden söktüğümüz Buji yerine iyi oturmamış ve oynuyormuş meğersem :D Temizleyip yerine yüzelce oturdunca bu sorun da çözüldü. Şimdilik çalışıyor gibi ama bakalım ne kadar daha gidecek ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker abi, Mehmet abi jeneratör ne durumda hala çalışıyor mu?

Bir durum güncellemesi yapabilir misiniz?