JR ve Spektrum Kumanda - Alıcı BIND (Birbirine Tanıtılması) İşlemi

Arkadaslar merhaba , adim Serdal , yeni basladim . 1 adet spektrum dx6 kumandam var. spektrum ar610x alici da var. bi ahbabim drone verdi ama kumandasi yok. 4 kanalli bir drone. Bu kumanda ile calistirabilir miyim ? Verdiginiz bilgileri uyguladim ama biryerde yanlis yapiyorum , sonuc alamadim malesef. Yaptiklarim ;
1- kumandadan bind menusune geliyorum
2- aliciya bind plug i alicidaki yere takiorum ( ar610x spektrum)
3 aliciya drone daki pili cikarip takiyorum
4- alicida isiklar falan yaniyor ve kumandayi bind tusuna basarak aciyorum , ve eslestirme yapildi diye ok veriyor.

Ancak drone a guc veriyorum ve kumandadan ileri geri gaz falan hic birsey calismiyor??
. Syg

Anladigim kadariyla bunun bind ile bir ilgisi yok. Bind islemini yapmissiniz.

Durum su; cogu kontrol karti sbus veya ppm gibi tek kablodan seri iletisimle veya tek bir spektrum satellite ile dogrudan baglantiyla calisir. Veya, kart uzerinde uygun yer var ise her kanal icin ayri kablo olmak uzere pwm ile de kontrol edilebilir. Siz baglantiyi ne sekilde yaptiniz, ve bu baglanti tipinden kontrol kartinin haberi var mi? Yani programa girip de, ben sana su sekilde seslenecegim, sen de bu sekilde duyacaksin dediniz mi karta? Sahi kart nedir? Hangi firmware yuklu icerisinde?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Emre kardeşim bilgilerine ilave olarak, Quad kartının DSMX yani spektrum desteği olsa bile yanlışım olsa bunu normal alıcı ile değil, spektrum satellite kullanmak gerekecek.

Emre kardeşim bilgilerine ilave olarak, Quad kartının DSMX yani spektrum desteği olsa bile yanlışım olsa bunu normal alıcı ile değil, spektrum satellite kullanmak gerekecek.

Mehmet Bey , Emre Bey cok tesekkurler, yazdiklarinizi kafamda kurguladim , ben isin kolayina kacip , bind yapip sonrada on off ile calistiririm diye dusundum.. kullandiginiz terimlere oyle yabanciyim ki:) bende ki durum su sekilde ; quad syric marka 4 kanalli bir model , kumandasi kayip. Arkadasima ver ben hallederim bende kumanda var ayarlarim dedim ve aldim.. quad in icinde nasil bir card var falan bilmiyorum.

Daha once ucak ucurmustum , bunun icinde servolar falan vardi sokulup takilabilen , biraz kurcalayinca biryerelere varabiliyordum. Ama quad kapali kutu .. nasil ucurabilirim bunu?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Alıcıyı drone a nasıl bağladınız ? Siz anladığım kadarıyla şuan sadece alıcı ve kumandayı bind ediyorsunuz. :)

Muhtemelen alıcıyı bu drone a bağlamanız mümkün değil :)

• Beğen
Tepkiler: Serdal
Alıcıyı drone a nasıl bağladınız ? Siz anladığım kadarıyla şuan sadece alıcı ve kumandayı bind ediyorsunuz. :)

Muhtemelen alıcıyı bu drone a bağlamanız mümkün değil :)

Çok doğru , ben drone a hiç bir işlem yapmadım , sadece pilini söküp alıcıya güç verdim..

Dediğiniz gibi alıcı monte edeceğim pratik bir altyapısı yok sanırım..

Peki buna uygun kumanda bulabilir miyim ki , yoksa artk çöp mü?

Bu sınıf modeller ne yazık ki biraz oyuncak sınıfına giriyor ve kumandaları ayrı satılmıyor diye biliyorum. Dolayısıyla ne yazık ki çöp desek yanlış olmaz.

Tesekkur ederim...
Peki maliyeti dusurmek adina, kumandami kullanabilecegim bir model almak istesem; marka model yonlendirmesi yapabilir misiniz,
Syg