Kargo zimmet alındı ne anlama geliyor?

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar,
Lafımı uzatmadan direkt olarak konuya değineceğim. Kargo takip numarasından kargomu sorgulattığımda en son işlem olarak zimmet alındı diyor bu ne anlama geliyor? İlk defa böyle bir işlemle karşılaşıyorum, normalde dağıtıcıya verildi falan yazıyordu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılmaya hazır olan mektuplar ve koliler, ilgili bölgenin dağıtıcısına zimmetlenir. Zimmet alındıktan sonra yani size gelmesi gereken ve kaydı PTT'de bulunan bir koli, dağıtıcıya verildikten sonra, tüm sorumluluk dağıtıcıdadır, koliniz bu yüzden dağıtıcıya zimmetlenir.

• Beğen
Tepkiler: Şakir Polay

Berke Karlı' Alıntı:
Merhabalar,
Lafımı uzatmadan direkt olarak konuya değineceğim. Kargo takip numarasından kargomu sorgulattığımda en son işlem olarak zimmet alındı diyor bu ne anlama geliyor? İlk defa böyle bir işlemle karşılaşıyorum, normalde dağıtıcıya verildi falan yazıyordu.

Verici mi Berke :D geçen benim yurt içi alışverişimde takip sayfasında böyle yazdı. Kuryeye zimmetlendi diye. Zafer abi açıklamış zaten. gelir kargon kısa sürede

Zafer SAHIN' Alıntı:
Teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılmaya hazır olan mektuplar ve koliler, ilgili bölgenin dağıtıcısına zimmetlenir. Zimmet alındıktan sonra yani size gelmesi gereken ve kaydı PTT'de bulunan bir koli, dağıtıcıya verildikten sonra, tüm sorumluluk dağıtıcıdadır, koliniz bu yüzden dağıtıcıya zimmetlenir.
Bilgilendirme için teşekkür ederim Zafer abi. Konu kapanabilir.

ayın 5 inde satıcı sitenin taa singapur dan gönderdiği paketim 3 günde Türkiye ye giriyor, 15 gündür istabnul dan dağıtıma çıkamıyor, rezilliği görün....
zaten hep bu gecikmeler genelde Tr ye girince başlıyor, diğer ülkelerde böylemi merak ediyorum.

Gümrüğe girmiş inceleme için bekliyor , mebla yüksek miydi.......

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Gümrüğe girmiş inceleme için bekliyor , mebla yüksek miydi.......

60 dolarlık birşey, hep merak etmişimdir, bunu da 13 gündür şubede köşede ne diye bekleyiyorlar acaba? bir çeşit turşu kurma mantığı olmalı...

fatih öz' Alıntı:
60 dolarlık birşey, hep merak etmişimdir, bunu da 13 gündür şubede köşede ne diye bekleyiyorlar acaba? bir çeşit turşu kurma mantığı olmalı...

Beklediğine şükret , benim postalardan birinin dünyayı dolaşıp , Konya'da buhar oluvermişliği vardır.İnsan neye üzülüyor , hem paketi yok ediyorsun, hem onlarca telefon ve mail trafiğine rağmen , afedersiniz , sizin paketi kaybettik , yok oldu , buhar oldu da demiyorsunuz.Öyle aylarca beklemen gerekiyor , dispute açıp paramı geri almama rağmen HK'nın durumuma acıyıp , aynı siparişi bedelsiz olarak tekrar bana geri göndermeyi teklif ettiğini , böyle bir delikanlılık yaptığını da görünce , bu sefer iyice kahroluyorsun,utanıyorsun , yerin dibine giriyorsun , kimin yüzünden , tabii ki PTT...Daha göreceğimiz kim bilir ne tecrübeler var , bu ne ki....

Bizim ptt şubesinden mahallenin dağıtıcısı var en az 5-6 sefer kendisi getirmiştir postamı kargomu, beni de ismen şahsen bilir en son aldığım kargoyu baktım şubede görünüyor getirmesini bekledim önemsiz bir üründü acil değildi bir gün iki gün derken üçüncü gittim bu günde gelmeseniz kapı numaranız yok diye iade edecektik dediler son anda kurtardım.

banggooddan arduino aldım bir trackin no verdiler hiç güvenemiyorum gerçekten gelirmi o doğru trackin kodumu diye bakalım nasıl takip edip alacağım şubeden.

bizim burada son dağıtıcı da keyfekeder, istediği zaman getiriyor, 3-5 gün kadar birde burada bekliyor çoğu zaman, ptt de işler böyle yürüyor, neden geç geliyor diye sordduğumda yoğunluktan eleman eksikliğinden gibi cevaplar alıyorum.

benim paket haftalardır başakşehirde belkeyedursun, başakşehir ukim e telefonla da ulaşamıyorum, internette 2-3 telefon buldum arıyorum arıyorum telesekreter çıkıyor bekletiyor ama açan yok, haftalardır paketin orada beklediği yetmiyormuş gibi neden bekletildiğinin bilgisini de vermiyorlar, kendi çabamla ben öğrenmek için aradığımda çabalarım da sonuçsuz kalıyor, insan kendi kendine düşünmeden edemiyor, nerede yaşıyoruz biz böyle???

fatih öz' Alıntı:
benim paket haftalardır başakşehirde belkeyedursun, başakşehir ukim e telefonla da ulaşamıyorum, internette 2-3 telefon buldum arıyorum arıyorum telesekreter çıkıyor bekletiyor ama açan yok, haftalardır paketin orada beklediği yetmiyormuş gibi neden bekletildiğinin bilgisini de vermiyorlar, kendi çabamla ben öğrenmek için aradığımda çabalarım da sonuçsuz kalıyor, insan kendi kendine düşünmeden edemiyor, nerede yaşıyoruz biz böyle???

abi yaz bimere gönder gitsin. hiç değilse şikayet etmiş olursun.

onur turan' Alıntı:
abi yaz bimere gönder gitsin. hiç değilse şikayet etmiş olursun.

Bence bimerden fazla bi beklentiniz olmasın çünkü ptt ye gidecek yazdığın yazı onlarda kafadan savma maksatlı bişey yazar kapatırlar konuyu

tayip demir' Alıntı:
Bence bimerden fazla bi beklentiniz olmasın çünkü ptt ye gidecek yazdığın yazı onlarda kafadan savma maksatlı bişey yazar kapatırlar konuyu

Tayip kardeşim haklısın tabi ki.
Sistemin işleyişini gayet iyi biliyorum.
Burada amaç net bir sonuç değil olamazda zaten.
Yazıda da belirtmiştim en azından şikayet etmiş olursun diye.
En azından adamlar olayın takipçisi olduğumuzu bilirler bu da caydırıcılık oluşturur diye değerlendiriyorum.

daha öncede böyle olmuştu, dahada olacak, önceki gecikmede birkaç yere şikayetlerimi gönderdim ancak olumlu yada olumsuz hiçbir geri dönüşolmadı, aynen telefon edip dakikalarca hatta bekletip cevap vermedikleri gibi mesajlara da cevap vermiyorlar, neyiz biz? biz başka ülkenin vatandaşımıyız? neden cevap verilmiyor bunu anlamış değilim...