KDS innova 550 fbl dfc v2 Gökyüzüne dönüyor

İlgi Alanı
Heli
Gökyüzüne dönmeye çalışıyor desek daha doğru olur :D

Öncelikle beni tekrar heli dünyasına döndüren Bursa rc grubuna teşekkürlerimi gönderiyorum. Özellikle Ali'nin desteği çok önemliydi.

Elden ele dolaşan bu güzide modelimiz şimdide benim elime geçti. Ali Yalçın'dan kit olarak aldığım modelin benim bildiğim 3. sahibiyim. Klon 450 ile senelerce uçup uçamamak arasında kaldığım için hobiden uzaklaşmıştım. O geçen süreyi Blade mcpxbl ve Blade 230s ile geçirdim ama büyük helinin yerini tutmadılar tabiki. Pilotajımda çok gelişmedi ama en azından uçmayı unutmamış oldum :D Tabi bu geçen sürede flybarlar falan tarih olmuş değişik sistemler gelmiş ben geri kalmışım.
Montaj sonrasında ki elektronik ayar beni en çok zorlayan kısım oldu her zaman. Bu konuyu da Bursa grubunun desteğiyle halledeceğim inşallah. Etrafında destek alacak birileri olunca bu işi yapmak daha keyifli ve daha kolay oluyor.

Yavaş yavaş toplamaya başladım heliyi. Fiyat kalite olarak optimum seviye de tutmaya çalışıyorum bütçemi. Scorpion motor ve 4 adet align servom var şimdilik. Bundan sonrası 1-2 aya tamamlanır diye düşünüyorum.

Bundan sonraki gelişmeleri ve uçuş videolarını paylaşmaya devam edeceğim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun , önce "gökyüzünde dönüyor " okudum , kuyruk problemi zannettim ama "gökyüzüne dönüyor" muş :halay:
Elinizdeki model güzel bir modeldir , 550 en ideal boyutlardan biridir. Seçeceğiniz ünite bildiğimiz ünitelerden olursa bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır. Bir defa ayarladıktan sonra 10 dakikalık iş olduğunu sizde göreceksiniz. Tekrardan hayırlı olsun. Uçan makineler içinde en tatmin edicisi helikopterlerdir.

Aramıza ve gökyüzüne tekrar hoşgeldiniz diyelim Murat Bey. :thumbup:

İnşallah Ali kardeşimizin ve Bursa ekibinin katkılarıyla çok daha keyifli bir şekilde devam eder bundan sonrası. :halay:

Şimdiden kırımsız uçuşlar, uçuş videolarını da izlemek dileğiyle. :RCKolik:

kırımsız uçuşlar murat bey scorpionda çok yakışmış ;) ali abinin desteği ile 1 günde uçuşa hazır hale getirirsiniz :saygilar:

Murat demek sonunda Ali ve Bursa ekibi ile bir araya gelebildiniz :thumbup: Gelişmeler süper, model de şahane zaten %p

Tekrar hayırlı uğurlu olsun :) Dediğin gibi bu iş grup halinde yapınca çok daha keyifli :halay:

İlker Sönmez' Alıntı:
Hayırlı olsun , önce "gökyüzünde dönüyor " okudum , kuyruk problemi zannettim ama "gökyüzüne dönüyor" muş :halay:
Elinizdeki model güzel bir modeldir , 550 en ideal boyutlardan biridir. Seçeceğiniz ünite bildiğimiz ünitelerden olursa bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır. Bir defa ayarladıktan sonra 10 dakikalık iş olduğunu sizde göreceksiniz. Tekrardan hayırlı olsun. Uçan makineler içinde en tatmin edicisi helikopterlerdir.

Daha uçmadan kuyruk problemi yaşamayım artık bunu kaldıramam :D

Boyut gerçekten ideal. İlk gördüğümde inanılmaz büyük geldi ama şimdi daha iyi anlıyorum niye ısrarla büyük heli aldırmak istediklerini. Diğerleri oyuncak gibi kaldı yanında. Elektronik konusunda ne derlerse onu alıyorum sözlerinden çıkmıyorum ki sorun oldumu yakalarına yapışayım :D

Türker Akgün' Alıntı:
Aramıza ve gökyüzüne tekrar hoşgeldiniz diyelim Murat Bey. :thumbup:

İnşallah Ali kardeşimizin ve Bursa ekibinin katkılarıyla çok daha keyifli bir şekilde devam eder bundan sonrası. :halay:

Şimdiden kırımsız uçuşlar, uçuş videolarını da izlemek dileğiyle. :RCKolik:

Bursa ekibindeki model çeşitliliğide olayı güzelleştiriyor bu arada. Sadece heli izlemek sıkabilirdi belki. Çalıların arasında mini quad aramanın zevki bir başkaymış mesela :D

cem yolcubal' Alıntı:
kırımsız uçuşlar murat bey scorpionda çok yakışmış ;) ali abinin desteği ile 1 günde uçuşa hazır hale getirirsiniz :saygilar:

Senin desteklerinde çok faydalı tabiki. Teker teker saydırmayın bana grubu :D

Hayırlı olsun Murat sen hevesli ol, azimli ol yeterki her zaman tam destek bizden [emoji106]

Ufak bi düzeltme yapayım modelin 2. Sahibisin, ben modeli fatih abiden sıfır kutusunda kit olarak aldım o uçurmadı yani [emoji5]

1 sene Kırımsız uçurdum, hatta şimdi kumandaya baktım, 18 küsür saat uçuşu var Modelin [emoji106]

Onun dışında İlker bey modeli tanığı için söylemesi gerekeni söylemiş, gönül rahatlığıyla Kırımsız günlerde kullan kardeşim.

Maziden ufak bi foto [emoji4]

Resim kartpostal gibi masallah :D