Kill switch montajı

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
Video nasıl ekliyoruz tarif edermisiniz
Youtube video yukleyip, buraya link veriyoruz. link verme ile ilgili olarak

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kill switch montajı

Arkadaşlar bu işi anlatıldığı şekilde yapamazsınız. Biraz elektronik ek aksam gerekiyor. Önce sebebini anlatayım. Piyasada bulunan RC Switch olsun Opto Kill Switch olsun hemen tüm devrelerde çıkışı bir MOSFET transistör kontrol eder. MOSFET transistörler oldukça yüksek gerilimlere dayanabilirken (örneğin 25 - 30 V gibi) çalışabilmek için bir minimum gerilime gereksinim duyarlar. Bu da yaklaşık 3 V dolaylarındadır. Halbuki buradaki kablo ucunda öyle bir gerilim yok. Dolayısıyla doğrudan kill switch ya da RC switch işe yaramaz. Yapılacak olan şey şu: RC Switch ile önce bir transistör aracılığı ile minyatür bir röle kumanda edilecek. Rölenin kontaktları ise motordan gelen kabloyu motorun şasisine bağlayacak. İstenirse ayrıntılı devre şeması çizer gönderirim.

Kill switch montajı

Sümer bey ben bunu yapabilirmiyiz benim için önemli birşey bu olmadan ben tekneyi kullanmak istemiyorum

Kill switch montajı

Kadir Bey, küçük bir plakete birkaç eleman lehimlenecek ve elinizdeki switchlerden birine adapte edilecek. Elektronik konusunda deneyiminiz nedir bilmiyorum. Yapamam diyorsanız ve sizin için acil değilse switchlerden birini gönderin ben yapayım. Ama ne zamana yapabileceğim konusunda hiçbir taahhütte bulunamam. :)

Kill switch montajı

Sümer Yamaner' Alıntı:
Arkadaşlar bu işi anlatıldığı şekilde yapamazsınız. Biraz elektronik ek aksam gerekiyor. Önce sebebini anlatayım. Piyasada bulunan RC Switch olsun Opto Kill Switch olsun hemen tüm devrelerde çıkışı bir MOSFET transistör kontrol eder. MOSFET transistörler oldukça yüksek gerilimlere dayanabilirken (örneğin 25 - 30 V gibi) çalışabilmek için bir minimum gerilime gereksinim duyarlar. Bu da yaklaşık 3 V dolaylarındadır. Halbuki buradaki kablo ucunda öyle bir gerilim yok. Dolayısıyla doğrudan kill switch ya da RC switch işe yaramaz. Yapılacak olan şey şu: RC Switch ile önce bir transistör aracılığı ile minyatür bir röle kumanda edilecek. Rölenin kontaktları ise motordan gelen kabloyu motorun şasisine bağlayacak. İstenirse ayrıntılı devre şeması çizer gönderirim.
Abi kesinlikle haklısın, ben de tamamen nasıl oldu ise bu söylediğin önemli noktayı atlamışım :-\

Kadir Bey, elinizdeki Turnigy Receiver Controlled Switch olsa gerek. Bu ürün ile ilgili aşağıdaki konuyu zamanında paylaşmıştım.

Sümer abimizin bahsettiği MOSFET özel durum (Besleme Voltaj Ihityacı) aşağıdaki şemalardan daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hatta örnek röleli ateşleme sistem şemasını da paylaşmıyış.

Sümer abi, senin söylediğin önerdiğin devre buna benzer bir şey olsa gerek doğru mudur ?

Sümer bey müsait bir zamanınızda bana yapmam gerekenleri yazarmısınız buralarda bir elektronikçi arkadaşlarım var onlara danışayım sizi yormayalım elimden turnıgy böyle bir on of anahtarı var işe yararmı

Kill switch montajı

Yok abi ben bu işi beceremicem anladım

Kill switch montajı

Kadir Bey, size bir diğer alternatif olarak videodaki mevcut switchiniz ile geçici bir çözüm önerebilirim. Eğer receiver'ınızda boş bir kanal varsa kill switchi tekneniz içerisine sabitleyin ve boş kanala bir mini servo monte edin. Kumandadan gerekli ayarları yaptıktan sonra mekanik retrak gibi bu servo ile mekanik olarak switchinize basıp moturu kill edebilirsiniz.

Saçma bir yöntem ama çalışır bence. :lollol: :lol:

Kill switch montajı

Abi on numara şimdi watsaptan bi arkadaşım da aynısını söyledi bunu yapıcam birde hitec auro 9 ile kullanıyorum bugün onada fail safe yaptım on numara oldu

Kill switch montajı

Abi bu videoyu izle led yerine röle takıyorum hem otomatik düğmeye basar ELEKTRONİK yani :) hemde paralel bağlarsan butonda kalır :) ben yapmıştım süper oluyor :)

Kill switch montajı

Arkadaşlar abiler fikirleriniz için tşk ederim

Kill switch montajı

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Abi bu videoyu izle led yerine röle takıyorum hem otomatik düğmeye basar ELEKTRONİK yani :) hemde paralel bağlarsan butonda kalır :) ben yapmıştım süper oluyor :)
Kesinlikle benim de kullandığım ve değerli üyemiz Iskender kardeşimizin güzel bir paylaşımıdır %p

Fakat Kadir Bey, yine de röle sürmeniz gerekiyor, unutmayın ;)

Kill switch montajı

Türker Akgün' Alıntı:
Kadir Bey, size bir diğer alternatif olarak videodaki mevcut switchiniz ile geçici bir çözüm önerebilirim. Eğer receiver'ınızda boş bir kanal varsa kill switchi tekneniz içerisine sabitleyin ve boş kanala bir mini servo monte edin. Kumandadan gerekli ayarları yaptıktan sonra mekanik retrak gibi bu servo ile mekanik olarak switchinize basıp moturu kill edebilirsiniz.

Saçma bir yöntem ama çalışır bence. :lollol: :lol:

Türker, ben bu yöntemi uçakta ateşleme sistemini açıp kapatırken sorunsuz kullanıyorum. Arıza, parazit vs problemleri de yok.