Kızılötesi Termometre - Infrared Thermometer

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Termometre kullanımı denince akla hemen nitro modeller geliyor. Ama işin aslı öyle değilmiş. Iskender kardeşimizin ekteki mesajında belirttiği gibi 1 adet Termometre her modelcinin çantasında olması gerekiyor.

Peki iyi ve ekonomik bir Termometre almak istersek ne alalım derseniz, yine Iskender kardeşimizin tavsiyesine uyarak Hobbking'den "Turnigy Infrared Thermometer" almanızı tavsiye ederiz. Detaylar aşağıda ;)

Ürün Linki :
Fiyatı : $ 12.5

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Orjinal Mesaj :

Mesajdan Iskender kardeşimiz açıklama yazısı ALINTISI :

-------------------------------------------------------------------------------------------
ayrıca hiç kimse benim nitro modelim yok ne yapacam infrared veya farklı bir thermometreyi demesin

elektrikli motorlar esc'ler, bec'ler li-po pillerde ısınır daha doğrusu üzerinden gerilim geçen her iletkenin özgül ısısı ve iç direnci değişir.

bunun için kendi kullandığım ekonomik ve güvenilir bir termometreyi tüm modelcilerin edinmesini öneriyorum.
sadece model üzerinde değil evde bile birçok yerde işe yarıyor.
özellikle benim gibi meraklı iseniz yaptığım led uygulamalarından tutunda evdeki klimanın üflediği havaya radyatörden çıkan sıcak havaya kadar bir çok ısı değerini bununla ölçüyorum

güveninirliği benim kızın braun kulaktan ateş ölçer ile kıyasla tecrübe ile sabittir. sapma 0.03-05 celcius seviyesindedir.

hk'dan eko olarak alabilirsiniz ürün aslında zytemp üretimidir.

ucuz oluşuna aldanmayın bu thermometre 2002 yılında taiwan'da ödül almıştır.

hk'dan alacağınız kendi sitesindeki en alt fotodaki karton kutu ile gelmektedir fakat üzerinde turnıgy yazar.

Mehmet Bey paylaşım için teşekkürler. Ben de bu hafta oyuncakhobi.com dan Türker Bey in kullandığı Duratax marka ısı ölçeri sipariş ettim ve dün elime ulaştı.Fiyat 50 tl yaklaşık tabi sizin önerdiğiniz ısı ölçerin fiyatının yaklaşık iki katı.Duratex ve turnigynin görüntüsü aynı gibi sadece renk farkı var.Duratex mavi turnigy siyah.Beklemeden hemen bir günde adresime gelsin diyorsanız Duratex tercih edilebilir. Türker Bey gibi usta modelcilerde Duratex kullanıyor olması da vardır bir bildikleri diye düşündürmüyor değil.
İyi forumlar.

Benim kullandığım da Duratrax, aynı ürünün mavisi. Hobbyking falan yokken Towerhobbies'den almıştım. Posta ile birlikte bana 27 USD'ye malolmuştu. :mad: Şimdi buradaki fiyatı bile daha ucuz.

bunların hepsi aynı zy temp üretimi asıl üretici model nosu:TN105i2 dir.

fakat hk'en ucuz yerdir.

Aydın Azman' Alıntı:
Mehmet Bey paylaşım için teşekkürler. Ben de bu hafta oyuncakhobi.com dan Türker Bey in kullandığı Duratax marka ısı ölçeri sipariş ettim ve dün elime ulaştı.Fiyat 50 tl yaklaşık tabi sizin önerdiğiniz ısı ölçerin fiyatının yaklaşık iki katı.Duratex ve turnigynin görüntüsü aynı gibi sadece renk farkı var.Duratex mavi turnigy siyah.Beklemeden hemen bir günde adresime gelsin diyorsanız Duratex tercih edilebilir. Türker Bey gibi usta modelcilerde Duratex kullanıyor olması da vardır bir bildikleri diye düşündürmüyor değil.
İyi forumlar.
Gerçektende Duratax'ı birebir aynısı gibi bu ürün ve fiyatıda süper. :thumbup:

Aydın abi Ömer abiden ödünç almıştım sahada Duratax'ı lazım olunca :laugh: Ustalık Ömer abimizde. :)