Koala Kbar mini bluetooth kablo bağlantı yönü

Ahmet SAĞIR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar

Kbar mini ile birlikte alınan bluetooth aparatının kablo bağlantı yönleri ile ilgili yardımlarınızı rica edeceğim. Resim ektedir. Bağlı olduğu şekil doğrumudur.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• IMG_2414.jpg
    IMG_2414.jpg
    75.3 KB · Görülme: 434

2. mesaj, 5. 6. fotolar ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
2. mesaj, 5. 6. fotolar ;)

Rasim selamlar. O konuda ki anlattığın bağlantıyı gördüm de orada ki kablo renkli. Renklerine göre belirtmişsin. Bendeki düz beyaz ve üzerinde bir takım işaretler var ve muhtemelen o işaretler senin belirttiğin renklere tekabül ediyor ama ben ne anlama geldiğini anlamadığım için konuyu açtım.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Rasim selamlar. O konuda ki anlattığın bağlantıyı gördüm de orada ki kablo renkli. Renklerine göre belirtmişsin. Bendeki düz beyaz ve üzerinde bir takım işaretler var ve muhtemelen o işaretler senin belirttiğin renklere tekabül ediyor ama ben ne anlama geldiğini anlamadığım için konuyu açtım.
ahmet senin elindeki kablo tek soketli. Bu nedenle asagidaki gibi baglanti yapman teknik olarak mumkun degil. Yani ozetle tek sokete sahip kablo bulman gerekiyor, elindeki kablo ile dogru baglanti yapamazsin ne yazik ki :(

Turuncu = pozitif (+)
Sarı = Negatif (-)
Yeşil = TX
Mavi = RX

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hatta şu fotoları da paylaşalım tam olsun;

Burada pozitif VCC ye, negatif GND ye bağlanacak... TX RX belli zaten.

Ünite üzerindeki tx-rx ile bluetooth üzerindeki tx-rx ters olduğundan, o ikisini bir şekilde yer değiştirmen lazım. Soket içinden kablo ve ucundaki metal kısmı artık bilmiyorum bastır çek çıkar şeklinde çıkarırsan, onları çaprazlayıp tekrar takarsın yerine... İmkansız bi işlem değil, biraz işçilik gerektiriyor ama...

Arkadaşlar ben android vstabi uygulaması ile bluetooth modülü eşleştiremiyorum. Uygulamada enabled yazıyor başka birşey de yazmıyor. Bağlantılardan eminim. Benzer bir deneyimi olan yardımcı olabilir mi acaba? Help :(

Merhabalar bende bağlantıları doğru yapıyorum, enabled sarı oluyor yeşil olmuyor dolayısıyla haberleşmiyorlar sebebini bilen varımdır?

Bt modulunun adi nedir? Zamaninda sirf modulun adi yuzunden baglanti problemi yasamistim. Ya vstabi yada mikado olmasi gerekiyordu, hatirlayamiyorum. Eger farkli bir isim verilmisse baglanmiyordu

İlgilendiğin sağol abi.

Modül bu:
K8 V8 KBAR VBAR APM PIXHAWK Uçuş Kontrol Bluetooth Modülü Yüksek gerilim Sürümü RC Quadcopter Multicopter Için Yedek parça
http://s.aliexpress.com/BZfquyE7
(from AliExpress Android

Evet eşleşme yaparken vbar yazmıyor başka bişey yazıyor. İsmini vbar olarak değiştirsemde program vbar olarak görmüyor orjinal ismini görüyor

Arduino veya bir seri/usb adaptoruyle baglayip, AT komutuyla degistirmen lazim ismini Ali. Simdi disardayim, yoksa link falan atardim. "At commands" gibi biseyler aratirsan cikar biseyler. Hatta forumda Zafer abinin de bir konusu vardi. Elindeki bt modulunun versiyonu da onemli. Hc05 mi 06 mi, baska bisey mi... komutlar degisiyor ona gore

Abi adaptörü buldum uygun bi zamanda, Nasıl yapılabileceğini gösteren bi kaynak verirsen çok makbule geçer.

Şöyle bişey var.

Sağolasın abi deneyelim [emoji4]