Kocaeli - Acısu Uçuş Alanı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Kocaelinde aktif olarak kullanabildiğimiz, gerek heli gerekse ucak için, 2 adet ucus alanımız mevcut.

ACISU Ucus Alanı Koordinatları
Guzergah tarifi için 40.714151,30.12876 koordinatlarını giriniz.

ACISU Ucus Alanı Videosu​
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Acısu Uçuş Alanı

Burayı hatırladım yaşlı bir nene 2 mt lik sopayla kovalamıştı bizi, birde yere inen uçağımızın üzerie doğru koşan inekleri hatırlıyorum.Uzaktan bağır çağır zorla durdurmuştuk o hayvanları :) Birde ödüllü pilotlarımızdan Cüneyt Oktayın Rainbow unu satın almıştım orada .Daha sonra bo uçakla Solaklardaki uçuş imtihanına 7-8 kişi uçarak belge almıştı Zorunlu durumlarad acil kanamalı kriz vakalarında gidilebilecek güzelbirmekan .İneklere veyaşlı teyzelere dikkat etmekgerekiyor :D

Vay be Oguz abi, epey bir anisi varmis sende bu mekanin ;) Kriz anlari icin dedigin gibi guzel bir yer.:)

Acısu bizim Taner, Gökhan (Artık gelemiyor) ve Recep ile, Solakları bulmadan önce, ilk yıllarda uçuş yaptığımız yerdir. İnişte direksiyon çalışan arabaların oluşturduğu yollara uçağı indirmek için çok debelenmiştik. Bir de orası benim ilk alttan kanatlı uçağımı yutmuştur. Soldaki ağaçların arkasına daldı, birkaç hafta aradık ama nafile. Bermuda şeytan üçgeni gibi, ne ölüsünü ne dirisini bulabildik.

;D
omer' Alıntı:
Acısu bizim Taner, Gökhan (Artık gelemiyor) ve Recep ile, Solakları bulmadan önce, ilk yıllarda uçuş yaptığımız yerdir. İnişte direksiyon çalışan arabaların oluşturduğu yollara uçağı indirmek için çok debelenmiştik. Bir de orası benim ilk alttan kanatlı uçağımı yutmuştur. Soldaki ağaçların arkasına daldı, birkaç hafta aradık ama nafile. Bermuda şeytan üçgeni gibi, ne ölüsünü ne dirisini bulabildik.