Kocaeli - Değirmendere Hipodromu (Rahvan Yarışları) Mini Uçuş Alanı

• Konbuyu başlatan Tolga
  • Başlangıç tarihi
  • 3,318
T

Tolga

Guest
Değirmendere ile Gölcük arasında bulunan ve çoğunlukla Rahvan Yarışları'nın yapıldığı mini hipodrom küçük ölçekli uçaklar ve helikopterler için kullanılabilir durumda. Özellikle Körfez'in Karamürsel Değirmendere tarafındaki modelciler için alternatif.

Koordinatları: 40.705034, 29.806638
Google Map Link: https://maps.google.com/maps?q=40.705034,29.806638&num=1&t=h&z=17

Ynt: Değirmendere Hipodromu (Rahvan Yarışları) Mini Uçuş Alanı

Tolga çok teşekkürler paylaşım için. Sahada karşılaştığımızda da bahsetmiştin hatırladım, ama google'dan görünce bi başka :)

Gerçektende uçuş için son derece ideal gözüküyor. Eminim bir sürü arkadaşımız için faydalı olacak bu bilgi.

Vay o Zaman en kotu kisin ordayiz :):) Paylasim icin tesekkurler Tolga.

Bu arada konuu sabitledim :)

Geçen sene birkaç modelci arkadaşla oraya gitmiştik.Hipodromda at sahipleri antreman yaptıklarından uçuş yapamamıştık. Antremanların belli saati zamanı yok .Kim kendine boş zaman yaratırsa atıyla beraber orada.Modelci arkadaşlara duyurulur.

Herkese merhaba,
Evet Türker, alan süratsiz uçuşlar ve heliler için gayet güzel.
Mehmet Abi, teşekkürler, kış için severek ev sahipliği yaparız :)
Bu arada bugün İzmit'e geçerken hipodroma uğradım, bagajda hazır olan Sportster ile bir süre uçtum. Atlara binenler de vardı ama hepimiz kendi halimizde takıldık, zaten atlar iki çit arasında veya dışında çalışıyorlar, bizim uçuşlar ise hipodromun en geniş yeri yani ortasında :)

KaOs' Alıntı:
Geçen sene birkaç modelci arkadaşla oraya gitmiştik.Hipodromda at sahipleri antreman yaptıklarından uçuş yapamamıştık. Antremanların belli saati zamanı yok .Kim kendine boş zaman yaratırsa atıyla beraber orada.Modelci arkadaşlara duyurulur.
Bu bilgi de guzel oldu. Tesekkurler :)

Tolga' Alıntı:
Herkese merhaba,
Evet Türker, alan süratsiz uçuşlar ve heliler için gayet güzel.
Mehmet Abi, teşekkürler, kış için severek ev sahipliği yaparız :)
Bu arada bugün İzmit'e geçerken hipodroma uğradım, bagajda hazır olan Sportster ile bir süre uçtum. Atlara binenler de vardı ama hepimiz kendi halimizde takıldık, zaten atlar iki çit arasında veya dışında çalışıyorlar, bizim uçuşlar ise hipodromun en geniş yeri yani ortasında :)
Bir kisi olunca belki problem olmuyordur. Bir kac kisi ve de nitro olunca isin rengi degisebilir ama :) Neyse yasayip gorecegiz anlasilan ;)