Köpük kesme aleti trafo sorunu

abdullah_orhan

Yeni Uye
Merhaba arkadaslar fotoğrafta gördüğünüz gibi 220 volt girişli 15 volt çıkışlı bir zil trafosu aldim ancak bu trafo teli uygun sıcaklığa kadar ısıtmıyor.
İnternette ki araştırmalarımda hep ayni yazı mevcut.Her sitede 12voltluk bir trafo işinizi görür yaziyor.Acaba benim trafom mu bozuktur yoksa telin uzunluğu mu bu konuda etkili (tel 76 cm). Son olarak bu trafo yerine led trafosu alsam daha mi etkili olur ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhtemelen tel uzunluğundandır %p. Ben 20a lık brsuhed esc, servo tester ve 3s lipo ile yapmıştım aleti. 80 cm tel takmıştım yeterli ısınmıyordu ama teli kısalttığımda tel aşırı ısıdan kopmuştu. tel ne kadar kısa olursa o kadar çok ısınır.

burada önemli olan tel uzunluğu ve tel kalınlığı...

Telin direnci yuksek olabilir.Daha ince tel ile deneyin.Bir de multimetre ile trafonun cikisini olcun.

barış altun' Alıntı:
burada önemli olan tel uzunluğu ve tel kalınlığı...

Barış'ın da belirttiği gibi önemli olan kullanılan telin çapı ve uzunluğu, kullanılacak trafonun verebileceği akım değerine göre, telin kalınlığı ve boyu ayarlanabileceği gibi, ayarlı bir güç kaynağı ile de istenilen kalınlıkta ve boyda tel de kullanılabilir. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tavsiyeleriniz için sağolun. :saygilar: Telin boyunu kısalttım ve olumlu sonuç aldım.Biraz kuvvet uygulayarak kesim yapabiliyorum inşallah kanat kesebilirim :) :)