Kullanıp Memnun Kaldığınız Havyalar / Tavsiye

• Konbuyu başlatan Üye silindi 2027
  • Başlangıç tarihi
  • 52,298

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sonunda biraz geçte olsa ben de dayanamayıp Sunline - 936B lehim makinası ile şu aparatları sipariş ettim :thumbup:

Sunline - 936B Isı Kontrollu Lehimleme Havya İstasyonu - Sunline

Sunline - 08C Havya Ucu Temizleme Set - Sunline

15pcs 900M-T Soldering Iron Tip Set Soldering Station Tool Kit for 936

Hayırlı olsun abi ben çok memnunum 8 awg kabloya bile lehim yapabilmeye başladım ama kablo ucu lehimlerken biraz sıkıntı olabiliyor. Özellikle uç setide harika ben sadece daha geniş uçları tercih ediyorum noktasal lehim yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı olsun Abi. Bende her seferinde yeni bir lehim seti alacağım diyorum lehim yaparken, işim bittikten sonra olmasada olur deyip geçiyorum ta ki bir daha lehim işim olana kadar

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonunda biraz geçte olsa ben de dayanamayıp Sunline - 936B lehim makinası ile şu aparatları sipariş ettim :thumbup:

Hep böyle oluyor. Birileri fişekliyor. Dayanıyorsun, dayanıyorsun sonra bir bakmışsın ki dayanamamışsın! :p :D Birileri de direnc.net'ten komisyonu kapmıştır! :lol: (Ortalıkta görünmüyor ama o bilir kendini)

Hayırlı olsun Mehmet abi :thumbup: Ben alırken 79 80 civarı bir fiyata almıştım 108Tl'ye dayanmış ah bu dolar :mad:

Güle güle kullan Mehmet. 15 gün kadar önce Kadıköy'e gittiğimde uğramıştım. Ben de alacaktım, ama ellerinde yoktu! Neyse, artık gerek kalmadı. (Bir tur verirsin artık!...)

Hayirli olsun abi. Güle güle kullan

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğuş' Alıntı:
Hayırlı olsun abi ben çok memnunum 8 awg kabloya bile lehim yapabilmeye başladım ama kablo ucu lehimlerken biraz sıkıntı olabiliyor. Özellikle uç setide harika ben sadece daha geniş uçları tercih ediyorum noktasal lehim yok.
Uç setini zamanında Sümer abi tavsiye etmişti. Ben de almışken onu da alayım dedim :)

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Hayırlı olsun Abi. Bende her seferinde yeni bir lehim seti alacağım diyorum lehim yaparken, işim bittikten sonra olmasad a olur deyip geçiyorum ta ki bir daha lehim işim olana kadar
Teşekkürler Mustafa, hepimiz aynıyız valla :laugh:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun bu tip set te iyiymiş.
Teşekkürler kardeşim :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hep böyle oluyor. Birileri fişekliyor. Dayanıyorsun, dayanıyorsun sonra bir bakmışsın ki dayanamamışsın! :p :D Birileri de direnc.net'ten komisyonu kapmıştır! :lol: (Ortalıkta görünmüyor ama o bilir kendini)
Ahh birileri yok mu ahhh. Bu aralar iyice kayıplara karıştı abi, şöyle sıkı bir ceza yazalım kendisine ne dersin ;D

Berkay Eğmür' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet abi :thumbup: Ben alırken 79 80 civarı bir fiyata almıştım 108Tl'ye dayanmış ah bu dolar :mad:
Hiç sorma Berkay :-\ Durum bu ne yazık ki.... Allah bugünlerimizi aratmasın inşallah.

Omer Erkan' Alıntı:
Güle güle kullan Mehmet. 15 gün kadar önce Kadıköy'e gittiğimde uğramıştım. Ben de alacaktım, ama ellerinde yoktu! Neyse, artık gerek kalmadı. (Bir tur verirsin artık!...)
Ben seni o gün aldın diye düşünmüştüm nedense :eek: Neyse abi ne demek 1 tur değil 10 tur veririm :)

Hayırlı olsun Mehmet abi. Birgün bende bu setten kuracağım inşallah, koşullar elverdiğinde. :laugh:

Dün çinden uçlar da gelince ilk lehim işine giriştim. Yani atalarımız demiş ya "Alet işler, el övünür" diye :D Aynen öyle oldu.

Ayarlanabilir sıcaklık ve değiştirilebilen uçlar ile artık lehim yapmak bir eziyet değil, bir zevk :thumbup:

Alacağım ama koyacak yerim yok diyen arkadaşlar, kesinlikle düşünmeyin ve bu setten hemen bir tane alın :saygilar:

Dün çinden uçlar da gelince ilk lehim işine giriştim. Yani atalarımız demiş ya "Alet işler, el övünür" diye :D Aynen öyle oldu.

Ayarlanabilir sıcaklık ve değiştirilebilen uçlar ile artık lehim yapmak bir eziyet değil, bir zevk :thumbup:

Alacağım ama koyacak yerim yok diyen arkadaşlar, kesinlikle düşünmeyin ve bu setten hemen bir tane alın :saygilar:

Birgün herkes lehimi sevecek! :lollol: :lol:

İki haftadır sahada lehim işi yapmaya başlayınca bolca muhabbetini yaptık bu cihazında :D

"Sunline - 936B" gerçekten "Fiyat / Performans" olarak 1 numara. Hele bir de değişen uçlardan aldınız mı, tadından yenmiyor :thumbup:

İhtiyacı olup da hala KALEM havya ile uğraşanlar, bence kesinlikle kendilerine daha fazla eziyet etmeden sipariş versinler bu üründen ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi, 936b direnc.com dan siparisini vermistim, dun elime ulasti. But kac denemeler yaptim. Is I ayarli daha once kullanmadigim icin sicaklik ayarlarini tam bilemiyorum. Once 250 sonra 300 350 400 derecelerde deneme yaptim.

Kullanim klavuzunda ayarlanan sicakliga ulasinca isik yanip sonecek diyor. Ben de lehim islemi oncesi isigin yanip sonmesini bekledim.

Bir kac kez havya ucu daha onceden lehim bulunan yere yapisir gibi oldu, ben de sicakligi biraz arttirip tekrar denedim.

Ozellikle ucus karti, guc dagitim karti gibi elektroniklerde calisirken kac dereceye ayarlamami tavsiye edersiniz?

Yukarida uyguladigim sicakligi kademeli arttirma teknigi saglikli mi sizce?