KUMANDA BATARYA SÜRESİ

FERHAT

UÇAKMI :D
Merhaba .Aklıma takılan bir konu var sizlere danışmak istedim.
Futaba 7C kullanıyorum..Üzerine UHF sistemi eklediğim için batarya olayını sağlama almak amacı ile sıfır 1450 mah 3s 1c pil aldım.Kumanda ve uhf ye aynı pili bağladım.
Fakat dünkü uçuşta yaklaşık 30-40 dakika sonra full dolu bil bitmeye yaklaştı..Arkadaşlar uhf sisteminin çok pil yediğini söylediler.
Sormak istediğim şudur
Kumandayı ayrı bir pil ile beslesem faydası olurmu? Yani benim mantığıma göre burda pili tüketen kumanda değil UHF .Fakat oranlarsak teknik olarak emin değilim.O yüzden kumandayı ayrı beslemek için pil alsam,uhf nin tüketimini ne oranda uzatabilirim?
Aksi takttirde uzun sürecek olan fpv uçuşlarımda uçağı riske atmış olacağım..Kumanda pili biterse allah muhafaza gerisini düşüenmiyorum bile..
Cevaplarsanız sevinirim..Sağlıcakla.

KUMANDA BATARYA SÜRESİ

Ayrı besleme yerine daha yüksek kapasiteli pil kullanın bence. Sonuçta ayrı besleseniz de pilleden birinin bitmesi kumanda kaybı için yeterli.
Hatta gerektiğinde havadayken pil değiştirebilecek bir sistem bile geliştirilebilir.

KUMANDA BATARYA SÜRESİ

Ek bir pil aldım hocam.Herhangi bi tehlike anında hemen değiştireyim diye.Teşekkürler