kumanda gaz ayarı

Tekin kanal

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
slm arkadaşlar kumandam graupner mx-16 alıcım gr16 gaz helikopterin motoru dönmüyor ve servolar titriyor bununla ilgili konu ve yorum bulamadım tşkürler :RCKolik:

kumanda gaz ayarı

Helikopter ve elektroniği hakkında da bilgi verirseniz cevap bulma şansınız artar.

kumanda gaz ayarı

aling trex 450 fb servolar aling, kumanda 8 kanal graupner mx-16 diğer ayarlarda sorun yok sadece gaz verince motor dönmüyor ve servolar 1 veya 3 milim arası titriyor

kumanda gaz ayarı

Tekin bey konnektörlerinizde soğuk lehim olabilir. Fiziken bütün lehimlerinizi kontrol etmenizi öneririm.

Özellikle pilinizi taktığınız ESC'den çıkan konnektör fiziken yerinde duruyor olsada farketmediğiniz bir lehim problemi olabilir.

kumanda gaz ayarı

ilgileriniz için tşkrler işlerimden dolayı zaman bulamadım . problem kumandadan çıktı trotter kolunun ya trimpotundan yada kumandada arıza var trimpotu değitirdim sonuç aynı ilerleyen günlerde vidyo ve resimli olarak siteye atacam belki çözüm bulurum sağlıcakla kalın :RCKolik:

kumanda gaz ayarı

muammer kardeş şu an spectrum dx7 ile kullanıyorum ben çare arıyorum sen ise ne diyorsun

kumanda gaz ayarı

arkadaşlar problemi çözdüm trother kolunun yine 5 k om trimpotundan arıza çıktı orjinal bulamadım eski bir tv eletronikcisi olduğum için farklı tip tripotu adapte ettim kalibrasyonunu yaptım olay bitmişmiştir bu tip arızası olanlara forumdan yardımcı olurum

kumanda gaz ayarı

https://youtu.be/LsL3IXcFeAg?t=62

buyrun tamirini yaptığımdan sonraki hali

kumanda gaz ayarı

Tekin abi, elinize sağlık. :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kumanda gaz ayarı

tşkr ederim levent ben bu işlerde yeniyim yani heli ve uçak konusunda bazı teknikleri öğrendikçe forumda faydalı olacağımı düşünüyorum :RCKolik:

kumanda gaz ayarı

tekin kanal' Alıntı:
arkadaşlar problemi çözdüm trother kolunun yine 5 k om trimpotundan arıza çıktı orjinal bulamadım eski bir tv eletronikcisi olduğum için farklı tip tripotu adapte ettim kalibrasyonunu yaptım olay bitmişmiştir bu tip arızası olanlara forumdan yardımcı olurum
Hadi gozunuz aydin Tekin bey, sorun cozulmus :thumbup: Paylasim ve geri bildirim icin de ayrica Tesekkur ederiz :RCKolik:

Bu arada mesaj icinde videolarin gozukmesi icin Youtube linklerini su sekilde paylasiyoruz :)

kumanda gaz ayarı

sağol mehmet kardeş hepinize tşkür ederim :RCKolik: