Kumanda Modları: Mode-1, Mode-2, Mode-3 ve Mode-4

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Internetteki bir videoyu resimlemek süretiyle özet bir tablo oluşturdum ve sizlerle paylaşayım dedim :D

Özellikle Mode-3 ve 4 için merak edenlere bilgi olarak forumda bulunsun :laugh:

Mode-1: Dünyada kullanılan 2. en populer mod
Mode-2: Bizim kullandığımız ve en populer 1. seçenek
Mode-3: ?? (Hiç bir fikrim yok. Bilen varsa paylaşsın lutfen :lollol:)
Mode-4: ?? (Hiç bir fikrim yok. Bilen varsa paylaşsın lutfen :lollol:)

You must be registered for see images attach

Son düzenleme:
Ynt: Kumanda Modları: Mode-1,Mode-2, Mode-3 ve Mode-4

Bunların hepsi aynı gibi ne fark ediyor acaba ?

aklımı karıştıran o :)
ustasına sormak lazım

ForumACK' Alıntı:
Bunların hepsi aynı gibi ne fark ediyor acaba ?
Temel prensip aynı. Yön verme yerleri değişik. Araba gibi düşünün. Ingiltere ve sömürgelerinde direksiyon sağda, diğerlerinde ise solda. Bu da onun gibi. Değişik ülkeler farklı alışkanlıklara göre modelleri kontrol etmek istiyorlar. Ama netice de herkes arabayı aynı şekilde kullanıyor.

Kumanda Modları: Mode-1,Mode-2, Mode-3 ve Mode-4

Mehmet Bey merhaba,

Tanisma kisminda yeni bir kumanda alarak basladigimdan bahsetmistim.

Size bir sey sormak istiyorum. Kumandayi yurt disindan aldim ve mode 1. Ben similatorde mode 2 kullanmistim.

Ne tavsiye edersiniz? Isin basinda kumandayi acip mekanik degisikligi yaparak mode 2'ye doneyim mi yoksa bu haliye devam mi edeyim.

(Similatoru acip mode 1 yapip birkac gun icinde ona alisirim sanirim.)

Tesekkurler,

bu haliyle devam etmeniz demek saha arkadaşlarınızla karışma kafa bulanması demek.kumandanın satışını yapamamak demek 2.el olarak.siz bence mode 2 ye geçin.mode 1 başlarsanız ilerde mode 2 ye donmek kat be kat daha zor olacaktır.

Erinç'e katılıyorum bencede mode 2'ye dönün Özkan Bey.

Özkan bey, arkadaslar gerekli cevabi vermişler ;) bence de yolun basında iken değiştirmeler fayda var :)

Kumanda Modları: Mode-1, Mode-2, Mode-3 ve Mode-4

4.5 kanallı heli kumandasında altında A B C olan bi tuş var ne işe yarıyor bi de ben şuan B de kullanıom bi ara A yaptım heli aldı başını gitti biyerlere C yi denemedim bile ancak motora gaz verme işi sadece B de oluyor Bdeyken uçurup A ya aldım komut dinlemedi daha uçtu gitti tavan sağolsun :D
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Kumanda Modları: Mode-1, Mode-2, Mode-3 ve Mode-4

4.5 kanal diye birsey yiktur bunlar bilmeyenleri kandirip parasini almak icin uydurulmus duzmece laflar ;)

altindaki a b c olan sey ise ayni anda baska bi arkadasinda bu oyuncaktan ucurur ikinizinkide b de ise komutlar karisir , biriniz a biriniz b yaparsaniz karismadan kullanirsiniz ama sadece kumanda degil oyuncak helikopterin uzerindende A yapmak lazim

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Anladığım kadarıyla mod-1 ve mod-3 , mod-2 ile de mod-4 aynı olup yönleri ters galiba.

Mod 4 tekne modelleri için iyi oluyor. Sol levyeden gaz verip, sağ levyeden dümeni (rudder) sağa sola çevirmek kolay oluyor.

Mantıklı ben de merak etmiştim 3 ve 4 ne işe yarıyor diye. Hadi throtle fark eder ama kim aileron ile rudderın yerini değiştirmek ister diye düşünmüştüm.

Bu mod ile alakalı kötü bir anım var
Kumandanın ayarlarında gezinirken “Mod” bölümünde “2” yazıyordu . Ben de meraktan 3 yaptım. Aileron ve elevator kontrol bölümü throttle a dönüştü bir de o kol tam ortada olduğu için birden uçak hareketlendi masaya çarptı . Allahtan pervane bana bakmıyordu.;D;D