Kumanda ve Alıcı Eşleştirme - Tanıtılması - BIND Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Erol Erdogan' Alıntı:
İyi akşamlar herkese ,
Hocam elimde flysky 9 kanallı kumanda var ve ben bunun receiver ını yaktım aynı transmitter kullanarak farklı bi receiver (mesela turnigy marka 9 kanal veya flysky marka 6 kanal) kullanabilir miyim eşleştirebilir miyim ?
Turnigy olur birebir aynıdır.Flysky 6 da olur.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fakat aynı receiver ve transmitter ile yaptigim islemlerin aynisini receiver ile yapiyorum ama olmuyor , farkli islemlermi uygulamam gerekiyo acaba ?

Erol Erdogan' Alıntı:
Fakat aynı receiver ve transmitter ile yaptigim islemlerin aynisini receiver ile yapiyorum ama olmuyor , farkli islemlermi uygulamam gerekiyo acaba ?
Aynı işlemleri yaptığın halde çalışmıyor ise ya alıcı ya tx de sorun var demektir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Frsky bir kumanda için FM800 2.4G 8CH Receiver Support SBUS CPPM Compatible with FUTABA FASST for RC Multirotor bağlanabilir mi yeniyim de biraz saçma bir soruysa şimdiden kusura bakmayın :(

Fatih Emre Pehlivan' Alıntı:
Frsky bir kumanda için FM800 2.4G 8CH Receiver Support SBUS CPPM Compatible with FUTABA FASST for RC Multirotor bağlanabilir mi yeniyim de biraz saçma bir soruysa şimdiden kusura bakmayın :(

Sorunuz gayet yerinde :) FrSky marka kullanmadım, ancak bildiğim kadarıyla FrSky ile Futaba protokolleri aynı değil.

Levent Suberk' Alıntı:
Sorunuz gayet yerinde :) FrSky marka kullanmadım, ancak bildiğim kadarıyla FrSky ile Futaba protokolleri aynı değil.

peki ben bu iki cihaz için hem kumanda hem de funtata alıcı için protokol kısımlarını nasıl inceleyebilirim yanı ayırt edebileceğim arabalar gibi mesela birinin motoru yılı böyle birinin ki şöyle şeklinde bir seçenek var mı biraz garip oldu ama kusura bakmayın :)

Şu indekse bakabilirsin:

Bir de alıcı ve vericilerin pdf kullanım kılavuzlarını Google'da bulabilirsin.

Selamlar.
35 mhz 6 ch. Fly sky fs-ct6
Geçende kumandam bozuldu; pili ters takma sonucu
5 volt regüle entegresiymiş (7805)patladı ve kumandanın ışığı yanmıyordu, izmirde onur han da yaptırdım alt katta bi abi var ismini unuttum, ancak test yapamadım. Şimdi de alıcı verici sanırım haberleşmiyor. Esc programlama ya girmiyor. Sadece bip bip bip diye ses çıkartıyor.
Sorum şu,
Kristalin başını yedikmi transmitter
Vericinin sinyal gönderip göndermesiğini anlayabilirmiyim
Sorunun kristalden olup olmadığını anlama yöntemi varmıdır.
İlginize şimdiden teşekkür ederim

Voltaj regulatoru bozulduysa çevresindeki kondansatorlere de bakmak lazım. Bulabilirsen başka bir 35 MHz alıcıyla kontrol et. Büyük ihtimalle kristaller sağlamdır. Kristaller basit bir elektronik devreyle kontrol edilir. Bu devrelerden internette çok var. İstersen kendin de yapabilirsin.

Levent Suberk' Alıntı:
Voltaj regulatoru bozulduysa çevresindeki kondansatorlere de bakmak lazım. Bulabilirsen başka bir 35 MHz alıcıyla kontrol et. Büyük ihtimalle kristaller sağlamdır. Kristaller basit bir elektronik devreyle kontrol edilir. Bu devrelerden internette çok var. İstersen kendin de yapabilirsin.
ilginize teşekkürler,
Nası aratmam gerek, kristal kontrol devresi olarakmı

Şurada bir devre var:

Adem Bey pili ters bağlamakla zarar vereceğiniz en son eleman kristaldir. Sizde büyük olasılıkla verici çıkış katı transistörleri zarar görmüştür.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Adem Bey pili ters bağlamakla zarar vereceğiniz en son eleman kristaldir. Sizde büyük olasılıkla verici çıkış katı transistörleri zarar görmüştür.
sümer bey ilginize teşekkür ederim.
Bu gidişle elektronik te öğrenicez :thumbup:

adem canitez' Alıntı:
sümer bey ilginize teşekkür ederim.
Bu gidişle elektronik te öğrenicez :thumbup:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

işaretli alandaki elemanlar değiştirilmiş