kumandadan gaz ve yön sıkıntısı

zanzun

Yeni Uye
Arkadaşlar quadcopter yapmaya çalışıyorum. 2.6apm kullanıyorum kontrol kartı olarak. Mission plannerdeki adımları yaptım ancak kumandadan sadece gaz verebiliyorum sağ sol yönlerim çalışmıyor. Dron sadece yukar aşağı hareket ediyor yada yön için tepki aldığımda drone kalkacak kadar gaz almıyor bunun sebebi ne olabilir?

Mp (mission planner) da Radio calibration da kumanda yön sticklerinin hareketini görebiliyor musun.

Dragonfly...

• Beğen
Tepkiler: Yakup ÇIBIK

evet gorebiliyorum. ayarlari yapiliyor ama duzgun calismiyor.

Tüm ayarları tek tek kontrol edin.

Motor, pervane, pil, Frame özellikleri nedir?

Dragonfly...

• Beğen

Mp (mission planner) da Radio calibration da kumanda yön sticklerinin hareketini görebiliyor musun.

Dragonfly...

Merhaba Ercan Bey, Bende benzer hata alıyorum yeni konu açmak istemedim.
Ben flysky i6 kumandasını kullanıyorum, bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
Quadcopter ile ilgileniyorum. Deneme uçuşlarına başladım fakat ileri ve geri yönleri ters olarak çalışıyor. Kanal-2 ileri yön yapıldığında drone geri geliyor, kanal-2 geriye çekildiğinde drone ileri gidiyor. Yeni kullanıcı olduğumdan adapte olamadım.
Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? APM kullanıyorum ayarları sıkıntılı olduğundan resetlemek istemedim. Kumandadan yapabileceğimiz bir ayarlama yolu var mıdır?

Kumanda menulerini bilmiyorum ama duz mantik her kanalin normal ve reverse pozisyonu vardir. Kumanda ayarlarindan pitch kanalini eger normalse rervese, reverse normale alsiginizda duzelmesi lazim.

• Beğen
Merhaba Ercan Bey, Bende benzer hata alıyorum yeni konu açmak istemedim.
Ben flysky i6 kumandasını kullanıyorum, bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
Quadcopter ile ilgileniyorum. Deneme uçuşlarına başladım fakat ileri ve geri yönleri ters olarak çalışıyor. Kanal-2 ileri yön yapıldığında drone geri geliyor, kanal-2 geriye çekildiğinde drone ileri gidiyor. Yeni kullanıcı olduğumdan adapte olamadım.
Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? APM kullanıyorum ayarları sıkıntılı olduğundan resetlemek istemedim. Kumandadan yapabileceğimiz bir ayarlama yolu var mıdır?
Yakup bey ardupilot kartlarında diğer uçuş kanallarının aksine pitch kanalı ters çalışıyor. Yani radio calibrationu yaparken normal şartlarda kolu ileri ittiğinizde kanal değerinin azalması gerekir. Sizin ki büyük ihtimalle eş yönlü çalışmakta. Bunun çözümü için Hakan beyin dediği gibi 2 nolu kanalı kumanda ayarlarından reverse ederseniz sorununuz çözülecektir.

• Beğen
Kumanda menulerini bilmiyorum ama duz mantik her kanalin normal ve reverse pozisyonu vardir. Kumanda ayarlarindan pitch kanalini eger normalse rervese, reverse normale alsiginizda duzelmesi lazim.

Dediğiniz gibi reverse olarak değiştirdim. Sanırım sorun düzelecektir. İlginiz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ