kuyruk ayarı ile sorunum var

yakup60

Yeni Uye
merhaba abilerim model tarot 450 pro ünite zxy kumanda fly sky fs i6 videodaki sorunum var lutfen yardımcı olur musunuz ? https://youtu.be/IJyA3BFgqjw

Ne sorunun var? hiçbişey anlaşılmıyor videodan

yani kısaca kuyrukta sorunum var kuyruk dengeliyor fakat sadece sol yöne dönderebiliyor helikopteri sağ yapamiyor limit ayarlarını yaptım fakat yine olmadı video da rate moda alınca sağa sola yaptığım zaman o yönde kalması gerekiyor ama kalmıyor bu seferde normal modda yaptığım yönde kalıyor kuyruk servosu

Yakup ne dediğini hakkaten anlamadım.

abi özelden yardımcı olma şansın varmı çok sevinirim kuyruk ayarı yapamadim yardimci olacak kimse yok yakın çevremde tek başımayım

Yakup öncelikle burada sorununu daha detaylı anlatırsan zaten herkes sana detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır. Yazdıklarından ben de hiçbir şey anlamadım. İstersen videoda problemini sesli olarak anlat öyle dinleyelim..

;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

verdiğin bilgiler için teşekkürler abi ama bunların hepsini doğru yaptım zaten sorun değişmedi palleri takmadan çalıştırıca güzel bir şekilde sağ sol yapıyor helikopter fakat palleri takınca işler değişiyor ve dengelemiyor https://youtu.be/Cn898UybchI helikopterde bu arada fbl ünite var

yakup60' Alıntı:
verdiğin bilgiler için teşekkürler abi ama bunların hepsini doğru yaptım zaten sorun değişmedi palleri takmadan çalıştırıca güzel bir şekilde sağ sol yapıyor helikopter fakat palleri takınca işler değişiyor ve dengelemiyor https://youtu.be/Cn898UybchI helikopterde bu arada fbl ünite var
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yakup, bu model kırım geçirmiş galiba, kuyruk borusunda eğilme var gibi görünüyor ve ayrıca kuyruk rodu da tam hizada değil gibi görünüyor, ayrıca rate mode da kuyruk palleri tam 90 derece durmuyor gibi ve bir de bu "450 pro"ların bazılarında malesef kuyruğa flip grip mode uygulaması gerekebiliyor, fakat öncelikle bütün her şey ip gibi düzgün ve hizada olmalı. Bir de videoları o kadar kısa çekiyorsun ki bakıp bir şeyler anlamak çok zor. ;)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

evet helikopter kırım geçirdi fakat kuyrukta mekanik sorun olduğunu sanmıyorum boru yamuk değil o kısmı biraz içine çokmuş biseyi engellemez sanırım flip grip mode nedir ?

yakup60' Alıntı:
evet helikopter kırım geçirdi fakat kuyrukta mekanik sorun olduğunu sanmıyorum boru yamuk değil o kısmı biraz içine çokmuş biseyi engellemez sanırım flip grip mode nedir ?

Peki kardeşim, sorun yok diyorsan...

İşte sana Flip-Grip Mode.

Not: Forumda biraz gezin istersen, bu işlerle ilgili bir sürü konu mevcut.
:saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

maalesef olmadı düzelmedi

Servo bir tarafta iken stopere geliyor olmasın. ?
Model yerde ike baktığınızda kuyruk hücum kenarı iki tarafa da gidebiliyor mu?

Yukarıdaki videoya göre yorumlayacak olursam, model ilk başladığı anda sert bir başlangıç yaptığı için kaçırıyor.. Bu çok normal bir durum. Asıl havadayken kuyruk kaçırma yapıyorsa o zaman daha detaylı incelemek lazım. Modeli kaldırdın mı hiç?

EDIT: Slider'ın yaptığı hareket çok normal, kuyruk sağa gittiği için kendini sola götürmek istiyor ve slider o tarafa doğru kendini komutluyor ki daha çok tepki geldiği zaman kendimi sabit tutayım diye. Böyle yerdeyken hiç bir şey anlayamazsın...

EDIT 2: Gain değerleri ile ilgili bişe okuyamadım ancak, gain değerleri girmediysende gyro devreye girmez, düşük gain değerleri girdiysen eğer o zamanda slider sabit durmaktan ziyade gezinmeye başlayacaktır. Gain değerlerini de kontrol etmeni öneririm.