Kyosho Calmato 40 Sports RTF

Oğuzhan.... Öncelikle geçmiş olsun. Ben de herkes gibi daha küçük model tercih etme diyeceğim... Bunu birkaç küçük motordan sonra OS 35 AX e geçmiş biri olarak söylüyorum ki.... 35de 46 ya göre küçük olmasına rağmen. 15 lik ve 25 lik birkaç uçak uçurdum. 15 lik olanı Mehmet Başoğlu arkadaşıma kutusundan çıkarmadan hediye ettim zira artık 15 lik motor ayarıyla uğraşmaktan gına gelmişti. 35 lik ise ayar için uğraşmadım desem yeri var. Şimdi bi trainer uçuruyorum 35 ile... Ama şu var ki o motora göre uçak bulmak zor. Epeydir akrobasi uçağı arıyorum ama hepsi en az 46lık motora göre... Daha yazılacal çok şey var ama vakit dar. Sen yine en iyisi 46 lık bak.

Oğuzhan.... Öncelikle geçmiş olsun. Ben de herkes gibi daha küçük model tercih etme diyeceğim... Bunu birkaç küçük motordan sonra OS 35 AX e geçmiş biri olarak söylüyorum ki.... 35de 46 ya göre küçük olmasına rağmen. 15 lik ve 25 lik birkaç uçak uçurdum. 15 lik olanı Mehmet Başoğlu arkadaşıma kutusundan çıkarmadan hediye ettim zira artık 15 lik motor ayarıyla uğraşmaktan gına gelmişti. 35 lik ise ayar için uğraşmadım desem yeri var. Şimdi bi trainer uçuruyorum 35 ile... Ama şu var ki o motora göre uçak bulmak zor. Epeydir akrobasi uçağı arıyorum ama hepsi en az 46lık motora göre... Daha yazılacal çok şey var ama vakit dar. Sen yine en iyisi 46 lık bak.

Mustafa abi baya araştırdım. Hepinizin dediği gibi küçük motorlardan vazgeçtim. Ama modeli küçültmek istediğimden şu iki model üzerine yoğunlaştım. Tip olarak çok hoşuma gitmediler. Ama diğer modellere göre küçük olması hemde akrobasi yapabildiğinden dolayı daha kısa mesafede iniş yapabileceğimi düşündüğümden bu modeller üzerine yoğunlaştım. Rizenin uçuş pistinde belki sorun olmaz. Ama köyde de modeli kullanmak istediğimden dolayı kısa mesafede iniş benim için önemli. Hem bu modeller 40-55 arası nitro motorlarla çalışıyor.Hobbyking de nitro motorlar indirimde. Modeller ve motor konusunda fikirlerinize açığım.

Oğuzhan funfly gerçekten güzel model. Videosunda adam benzinlii motor takmış. O da ayrı güzel. Funstar ise fiyat performans olarak iyi. Fakat daha zayıf sanırım. Zira kanat boyu diğerinden büyük olmasına rağmen daha hafif. Bu tür modeller kanat yapısından dolayı yavaş uçuş için uygundur. Ancak funfly ağırlıktan dolayı daha hızlı uçmak zorunda kalabilir diye düşünüyorum. Bu tarz bir model kendim yapıp 25 lik motorla uçurmuştum... Planı bulabilsem tekrar yapacaktım ama malesef bulamadım.

Arkadaşlar bu phoenix fun star modeline linkteki benzinli motor olur mu acaba ? 100 dolar fiyatı var.

Arkadaşlar bu phoenix fun star modeline linkteki benzinli motor olur mu acaba ? 100 dolar fiyatı var.

0.40 - 0.90 size nitro motorlar o kadar başarılı ve dertsiz ki (yakıt maliyeti dışında, onu da kendi yakıtımı kendim yaparak çözüyorum) 10 cc benzinli motor ile uğraşmayı önermem.

0.40 - 0.90 size nitro motorlar o kadar başarılı ve dertsiz ki (yakıt maliyeti dışında, onu da kendi yakıtımı kendim yaparak çözüyorum) 10 cc benzinli motor ile uğraşmayı önermem.
Teşekkür ederim abi. Zaten 1 - 2 saat içinde tükenmişti. Isabet oldu

Sümer abiye katılıyorum.Model Uçak derneğimizde bir ağabeyimizin Piper modelinde Evolution benzinli motor vardı, çok sorun yaşamıştı.Her on uçuşun dokuzunda havada motor stop ettiğini söylemişti.Diğer abilerde bu konuda hem fikir, ayar tutmada problem olduğunu söylüyorlar küçük hacimli motorlarda.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Kyosho Calmato 40 Sports RTF (600 TL)

Teşekkür ederim Ömer Abi ...

Siparişi tamamladım Celalettin Abi. Kargoya da verdiler ürünü. Siparişi vermeden öncede stok durumu içinde aramıştım promodeli. Stokta var demişlerdi. Ben siparişi verirken sitede 3 adet stokta olduğu yazıyordu.
abi ben cessina 182 tarzi uçak yapıyorum ama yardım lazım anlarmısın acaba