Lastik motorlu Pilot modelinin RC elektrikli dönüşümü

Bu modelden sanırım şimdiye kadar 8-10 tane yapmışımdır... Hem öğrencilerime yaptırdım hem kendim yaptım. Bu sonuncuyu 3 sene önce yapmıştım.... Ara ara uçuruyordum. Karbon iniş takımı ve ince teker modifiyesi yapmıştım kendisine. Ve de bu kadar uzun zamandır ara ara uçurarak rc dönüşümü için bekletiyordum.

Model gerçekten çok sevdiğim bir model. Stabil bir uçuşu var. 53 cm kanat boyutuyla 5 mm kalınlıkta lastikle on numara bir serbest uçuş modeli oluyor.

Ve de wl 939 sanırım... Bu boyuttaki uçağından üçte birdaha hafif oldu... Bu da daha yavaş uçabilmesini sağlıyor.

Ve sonunda elime bi wl kumandası geçti.... Zaten bi tane de wl uçak anakartı vardı elimde. Bi motor ve pervane alarak RC dönüşümünü gerçekleştirdim. Rüzgarsız havalarda çok stabil uçabilen on numara bi uçak oldu kendisi. Gayet yavaş uçabiliyor ve de ufak alanlar için biçilmiş kaftan. Video ve resim de ekledim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hacı birde helikopter yapalım lastikli uçak uçak böylede olmaz ha.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Güney
Mustafa Bey elinize sağlık...

Pilot modelini çok severim, ortaokul yıllarımda pelikandan sonra yaptığım ikinci balsa modeldi, gerçekten iyi uçan güzel bir modeldir. RC dönüçümü yapmak da aklımın bir köşesinde olmakla birlikte hiçbir zaman elim varmadı. Yıllar önce İstanbul Model'in lastik motorlu Piper Cub'ına RC dönüçüm yapmıştım, hatta su kızakları takıp İTÜ'göletinde uçuruyordum. Sayenizde o günlere bir yolculuk yaptım, teşekkürler :saygilar:

Hocam resmen gömdünüz beni ya.... Benim gibi Pelikanı düzgün uçuramamış birine ortaokul yıllarında yaptığınız pilot modelnden bahsetmek ne demek ya .... :)