Lazer kesim kit

gokhan toker

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
herkeze merhaba... ilk tecrubem olucak. Hazır kesim olan fakat montajını kendım yapabilcegim bir model arıyorum. nerden temin edebilirim ve hangi model olmalı? şimdiden teşekkur ederim

Lazer kesim kit

Aslında proje bulabilsem başlangıç için ordanda kendim yapabilirim. ama nasıl bir yol izleyecegimi şuan pek bilmiyorum... o yüzden hazır kit lere yönelmiş durumdayım fakat onuda yurt içinde bulamadım.

Lazer kesim kit

Nasıl bir model arıyorsunuz? Lastik motorlu mu, benzin motorlu mu, radyo kontrollu mu? Atalar Model'de lastik motorlu uçak kitleri var. Mesela Gezgin modelini alıp bir elektrik motoru takmak mümkün. Gezginin fiyat 120 lira kadar. THK dan dört kanallı bir radyo kontrol cihazını 150 liraya alabilirsiniz.

Lazer kesim kit

Elektrikli olarak kullanicam. En iyisi sanirim plani bulup kendim yapmam olucak

Lazer kesim kit

sitesinde ücretsiz planlar bulabilirsiniz. Arama kısmına trainer yazın.

Lazer kesim kit

Telemaster zamanında ABD de çok tutulan bir modeldi. Kanat açıklığının büyük olması yeni başlayanlar için denge ve kontrol kolaylığı sağlıyordu. Planı motor gücüne göre küçültebilir veya güçlü bir motorla bu modeli yapabilirsiniz.

Lazer kesim kit

Köpük, maket kartonu ile model yapmak istiyorsanız flite test sitesinden yararlanabilirsiniz.
Ama lazer kesim diyince aklıma ilk once balsa lazer kesim geliyor birkaç link ben vereyim

Lazer kesim kit

Amerika'dan kit getirtme imkanınız varsa Sig LT 40 uygun bir model. Kanat açıklığı yaklaşık 177 cm. Başlangıç modeli için kanat açıklığı büyük bir model seçmek iyi olur. Model her ne kadar .40 cu.in. patlarlı motor gerektiriyorsa da güçlü bir elektrikli motorla rahat uçurabilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lazer kesim kit

Nasıl bir model arıyorsunuz? Lastik motorlu mu, benzin motorlu mu, radyo kontrollu mu? Atalar Model'de lastik motorlu uçak kitleri var. Mesela Gezgin modelini alıp bir elektrik motoru takmak mümkün. Gezginin fiyat 120 lira kadar. THK dan dört kanallı bir radyo kontrol cihazını 150 liraya alabilirsiniz.
Gezgini yaptınız mı acaba o modelle ilgileniyorum ama elektrik dönüşümü verimli ve sağlam olur mu endişeliydim?

Gezgini lastik motorlu olarak iki kere yapmıştım. Elektrikli olur tabii. Eleronlu 4 kanal bir model yaparsanız daha uygun olur. Eleronlu model kontrolunu öğrenmek bakımından diyorum. Gezgin ancak üç kanallı olacak. Yavaş uçan modeller başlangıç için iyi olur, ama üç kanallı değil de dediğim gibi eleronlu bir model olursa daha iyi. İleride eleronlu bir eğitim modeline harcama yapmanıza gerek kalmaz.

Lazer kesimcilere gidildiğinde ortalama ne kadar ücret isteniyor bilginiz var mı ? Eğer lazm olursa kazıklanmayalım :)

Şimdiye kadar en ucuz 2.5₺ ile 4₺ arası fiyat ödedim İstanbul içi farklı dükkanlarda, dikkat etmen gereken başka bir konu gelede reklam işi yaptıkları için balsa pek kesmiyorlar, köşe dönüşlerde makine yavaşlayıp malzemeyi yakıyor, bu konuda dikkat etmelerini ilerleme miktarını hızlı, gücü de az vermeleri konusunda uyarırsanız balsa alev almasın sonra.
Plan formatı konusunda da Autocad veya corel fortmatı olması gerekli.
Eğlenceli inşaatlar...

Yanan bir parça;
You must be registered for see images attach

2.5 ile 4 tl fevkalede ucuzmuş ben daha fiyatlı bekliyordum.Acaba semt olarak nerede bu yerler ? Bu arada çok teşekkür ederim bilgi için.

2.5 ile 4 tl fevkalede ucuzmuş ben daha fiyatlı bekliyordum.Acaba semt olarak nerede bu yerler ? Bu arada çok teşekkür ederim bilgi için.
Bu fiyat cihazın çalıştığı dakika başına ödenen ücret olması lazım. Lazer kesim yaptırmadım ama gördüğüm fiyatlar o şekilde.