LiPo HV ile daha uzun uçuş

Ynt: LiPo HV ile daha uzun uçuş

crrc pro cuyum bende :p bide DLA ciyim :D

CRRC proyu oyle bir ayarladikki 1800rpm de rolanti tikir tikir Sumer abi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
10 seneye kalmaz Türker :( Hakan abi yakıtlar artık satılmıyor birdaha ithal etmiycem dedi geçen hafta, herkez çoktan EP ye geçti nitroların devri bitiyor sanırım :(
Nitroda indirim damping ne varsa yapsınlar biz kullanırız

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hahahaaa... İşte bir dinozor! :) Aynı benim kafamda! :D

LiPo'ları taaa zamanında Trex 450 için almış birisiyim. Sonradan alıcı beslemesi için, yakıt pompası için vs vs kullanmak üzere de aldım epeyce. Şu an bakıyorum, elimde bir sürü işe yaramaz LiPo var. Yine çok sayıda nitro motor aldım. Şu an bakıyorum elimde çok az sayıda işe yaramaz motor var ama bolca tıkır tıkır çalışan motor var. Patlar motorun on sene sonra da patlar motor. Alkollü yakıtın ağzını sıkı kapattıysan on sene sonra da alkollü yakıt. Peki ya piller???
Abi ben hint yağının kokusuyla hatta jet model diye bir yer vardı o badem yağı kullanırdı onun kokusuyla büyüdüm hic bir kokuya da değişmem

Sümer Yamaner' Alıntı:
Nitro motorların hala çok büyük avantajları var. "Doldur - uç" kolaylığı. Havada fazla kalınca şişme gibi bir durumun olmayışı. Kokusu, sesi, verdiği keyif, özellikle scale severler için...
Ayrıca istenildiği taktirde çok ucuza yakıt yapmak mümkün. Özellikle yüksek performans gereksinimi olmayan durumlarda sıfır nitro yakıt inanılmaz ucuza geliyor. Ama tabii ki pil teknolojisindeki gelişmeler nitro motorları giderek müzeye gönderecek ve bana öyle geliyor ki bunun için on yıl geçmesi gerekmeyecek.

Sümer abi şöyle güzel bir yakıt tarifi yaz bize... :rolleyes:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Ynt: LiPo HV ile daha uzun uçuş

rafet odabaş' Alıntı:
Sümer abi şöyle güzel bir yakıt tarifi yaz bize... :rolleyes:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Şimdi efendim önce malzemeler: Saf metanol (kesinlikle hava almamalı). Kaliteli hint yağı (içimlik olmasın, şekerli oluyor). Nitromethan (arzuya göre). Saf aseton (şart değil).
Bir litre %10 nitrolu yakıt için 170 cc hintyağı, 710 cc metanol ile güzelce karıştırılır. Ama kapalı kapta hava ile temas etmeden. 100 cc nitromethan eklenir. Son olarak 20 cc saf aseton katılır. Güzelce çalkalanıp servis yapılır.

Ynt: Ynt: LiPo HV ile daha uzun uçuş

Sümer Yamaner' Alıntı:
Şimdi efendim önce malzemeler: Saf metanol (kesinlikle hava almamalı). Kaliteli hint yağı (içimlik olmasın, şekerli oluyor). Nitromethan (arzuya göre). Saf aseton (şart değil).
Bir litre %10 nitrolu yakıt için 170 cc hintyağı, 710 cc metanol ile güzelce karıştırılır. Ama kapalı kapta hava ile temas etmeden. 100 cc nitromethan eklenir. Son olarak 20 cc saf aseton katılır. Güzelce çalkalanıp servis yapılır.

Ellerine sağlık Abi,
Bir sorum olacak burada diğerlerinin değerlerini %88.9 a indirip nitrometanı 200 cc koysak %20 lik bir yakıt mı elde ederiz yoksa onun formülü ayrımıdır. :-\

Nitromethan'ın artırılan miktarı methanolden azaltılır hep. Ya da tersi dr olur. Yani daha az nitro koyulup metanol o miktarda artırılır.

Konuda Hobbyking bu pilleri cikardigindan bahsetmis ama link ve aciklama vermemisiz. HK bu pillere yeni bir isim vermis "Turnigy BOLT".

Henuz sinirli sayida ve belli kapasitede piller satisa sunulmus durumda.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlarda Revolectrix'den

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aklima gelmisken bu konuda herhangi bir gelisme var mi, duyan fikri olan ??