Lipo pil konnektor

FelixFalcon

Wltoys v977 Power Star X1
Merhabalar rc kolik ailesi banggod dan yeni bir heli sipariş ettim sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum. Valkera v450d03 modelinin siparisini verdim. Urunlen birlikte lipo pilde siparis vermek istiyorum ancak ec3 mu ec5 mi tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu resimdeki konnektorler ikisi de degil. 3,5mm konnektor olarak gecer bunlar

Lipo pil konnektor

burak kaya' Alıntı:
Merhabalar rc kolik ailesi banggod dan yeni bir heli sipariş ettim sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum. Valkera v450d03 modelinin siparisini verdim. Urunlen birlikte lipo pilde siparis vermek istiyorum ancak ec3 mu ec5 mi tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

;)

Lipo pil konnektor

Peki nasıl bir cozum uretebilirim bunun icin aldıgım farklı konnektor cıkıslı lipo pilin konnektorunu degiştirsem sorunum cozulur mu?

Lipo pil konnektor

Uygun konnektör alıp lehim yapmalısınız. Ama pil lehimi şakaya gelmez. Daha önce yaptınız mı. Önceden youtubede video izlemeniz faydalı olacaktır.
Bir de neden bu heliyi tercih ettiğinizi sorabilir miyim?

Lipo pil konnektor

burak kaya' Alıntı:
Peki nasıl bir cozum uretebilirim bunun icin aldıgım farklı konnektor cıkıslı lipo pilin konnektorunu degiştirsem sorunum cozulur mu?

Burak adı üstünde konnektör, yani elinde hangisi çoğunlukta ise ona göre edinir ve gerekli yerlerde kullanırsın, ( pil ise pil, esc ise esc, yada şarj kablosu vs.) senin elindeki sistemde çoğunlıkta olan konnektörlerin "3,5mm. BANANA" tipi ise onu kullanacaksın, yok sen eğer daha iyi, daha sağlam bir şey mi kullansam acaba diye soruyorsan; bütün sistemini XT 60 tipi konnektöre çevir. Yeni modelin de hayırlı olsun. :)

Not: lipo pillere lehim yapma işi konusunda Cahit bey uyarmış zaten "DİKKAT".

Lipo pil konnektor

Yardımlarınız için vok teşekkür ederim cok yararlı oldu. Daha once lehim defalarca yaptım ancak lipo pile yapmadım dediğiniz gibi iyi bir araştırma yapıp o şekilde başlatım lehime yara bu konnektör tipinde lipo bulmaya çalışayım gordugunuz bildiğiniz bir yer varsa satın alabileceğim paylaşırsanız çok sevinirim. Kutu içeriği ile gelen lipo 3s 2600 mah 25 c bu urun yuksek perpormans için yeterlimi bir fiktim yok açıkcası bana daha çok alan turu için ideal bir lipo gibi geliyor sizde fikirlerinizi paylaşırsanız cok sevinirim. Bu heiyi neden tercih ettiğime gelirsek v977 ilk helim buyuk heli tecrubem yok maddi yonden ve toplayamamaktan olan korkum yuzunden arastırmalarım sonucu bu heliyi tercih ettim cazip ve cekici geldi işin aslı bana umarım sorun yaşamam gerekli video paylaşımlarını ve tanıtım videosu cekip sizlerle paylaşmayı istiyorum umarım yararlı olur. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim kırımsız uçuşlar dileğiyle .. :RCKolik:

Lipo pil konnektor

Burak bir konnektör tipinde pil arayarak ömür geçmez. :) Kendine bir konnektör tipi belirlemen ve alacağın bütün ekipmanda, esc ve pillerde onu kullanman lazım. Levent abinin dediği gibi, xt60 450 boy heliler ve pilleri için en güzel seçeneklerden biri. İkinci seçenek Ec3 olabilir. Pil lehimlerken uçların birbirine değmemesine çok dikkat etmen lazım. Bir tarafı lehimlerken, diğer tarafın ona dokunamayacak şekilde yalıtılmış olması lazım.

Helikoptere gelince, keşke almadan önce bir danışsaydın. Umarım walkera bu sefer yüzümüzü kara çıkarır, ama walkera pişmanlıktır :( Bu heliyi yakından görme şansım oldu, burda bir arkadaşımda vardı. Uçuş olarak diğer 450'lerden bir eksiği-fazlası yok, ancak bazı dizayn kusurları var ve bu nedenle kırımlarda biraz fazlaca hasar alabiliyor. Başlangıç helisi olarak iş görür, devamında yine konuşuruz :)

Lipo pil konnektor

Demek istediğinizi cok iyi anladım bu hususları dikkate aiacagım bende cok tesekkur ederim. Bakalım gelsin bi helimiz eksilerini artılarını elimden geldiğince paylaşıcam inşallah keyifli uçuşlar gerçekleştiririz :)