Lipo Pil Kullanımı

Lipo Pil Kullanımı

hocam bir sorunum var. quadcopterimde 4 motor 1 bataryam var nasıl esc ler ile iletişim kurdurabilirim. demek istedğim şu bataryada 1-2 kablo cıkıyor ama 4 kablo gerekiyor dağıtıcı gibi birşey varmı ?

Lipo Pil Kullanımı

yağız müd' Alıntı:
hocam bir sorunum var. quadcopterimde 4 motor 1 bataryam var nasıl esc ler ile iletişim kurdurabilirim. demek istedğim şu bataryada 1-2 kablo cıkıyor ama 4 kablo gerekiyor dağıtıcı gibi birşey varmı ?
Aynen oyle Yagiz. Guc dagitim karti kullanmak gerekiyor. Daha fazla detay icin:

Lipo Pil Kullanımı

Genelde kabloları ayırıp lehimle hallediliyor. Benim s500 frame in üzerinde hazır dağıtım kartı var.
Eğer yoksa bunlarda alınabilir.

Dağıtım için çoklu konnektörlerde mevcut.

Yada anam babam usülü :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lipo Pil Kullanımı

hocam bunlar cok pahalı bana hobbykingten tavsiye ettiler. daha hesaplı bişiler yok mudur :embarras:

Lipo Pil Kullanımı

10 adet birden satıldığı için. Bilgi amaçlı yolladım. Tekte alabilirsiniz.

Lipo Pil Kullanımı

peki hocam benim bataryam 6 s esc ler 30 a ve motorlarda ona yakın. bu dağıtım kartlarında bu özellikler varmı? yani sıradan bişey alsamda iş görür mü

Lipo Pil Kullanımı

Arkadaslar yanlış konuda devam ediyorsunuz. Lütfen ilgili quadro konusundan devam edin ki bu konu amacından sapmasın. Tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lipo Pil Kullanımı

Ben pilottr den gens ace 1800 mah 25c 3s pil aldım. Bugün elime geçti pil. Rodaj yapılması gerekiyor forumda da nettede bilgiler var ama ben bu pili 1 ay falan kullanmicam. Pil bana ne durumda geldi? Hiç ellemesem 1 ay durur mu. Yoksa rodaj yapıp store moda mı almak lazım?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lipo Pil Kullanımı

Zaten saklama modunda hiç ellemeyin bence, bir ay sonra rodajını yaparsınız

Sohbet Odası

Tamam öyle yapayım. Teşekkürler
Mustafa Hacılar' Alıntı:
Zaten saklama modunda hiç ellemeyin bence, bir ay sonra rodajını yaparsınız

Lipo Pil Kullanımı

Şu yazıda da kullanım ve kapasite hesapları ile ilgili ufak bilgiler mevcut;

Burda da bulunsun istedim :)

Lipo Pil Kullanımı

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şu yazıda da kullanım ve kapasite hesapları ile ilgili ufak bilgiler mevcut;

Burda da bulunsun istedim :)
İlk mesaja da ilave edildi :RCKolik:

Lipo Pil Kullanımı

Arkadaşlar ben yeni lipo'ların 3.85 v olarak geldiğini sanıyordum. Ama bugün gelen piller 3.98, bu normal mi?
Edit: Tek hücreli piller, Banggood'dan aldım, hiç kullanmadan multimetre ile ölçüm yaptım

Lipo Pil Kullanımı

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Arkadaşlar ben yeni lipo'ların 3.85 v olarak geldiğini sanıyordum. Ama bugün gelen piller 3.98, bu normal mi?
Edit: Tek hücreli piller, Banggood'dan aldım, hiç kullanmadan multimetre ile ölçüm yaptım
Önemli olan sağlıklı çalışması bence Ferdi, çok mühim olduğunu düşünmüyorum.

Lipo Pil Kullanımı

Pillerin üretimden müşteriye ulaşmasına kadar ki zaman için 3.85 v olarak ayarlandığını sanıyordum. Çünkü v922 için gelen sıfır pillerin hepsi 3,85 v idi. Ben de yeni bir uygulama mı yoksa, kullanılmış pil mi geldi diye düşündüm. Sonuçta 3.98'de uzun süre beklemesi sağlıklı değil. Ama siz tecrübelisiniz ve sorun teşkil etmez diyorsanız, mevzu bitmiştir. Sorun olmayacağı için rahatladım biraz. Şimdi sıra kutudan ekstradan çıkan şu plug'ı Banggood'a eposta ile bildirmekte.[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-01-14-11-47-36_1.jpg
    Screenshot_2016-01-14-11-47-36_1.jpg
    130.4 KB · Görülme: 74