Lipo Pil Şarj Sorunu

daywalkersdu

Yeni Uye
İyi günler arkadaşlar
elimde 3s lipo pil 1. hücre ve 3. hücreler sağlam ama 2. hücre 0.2 volt gösteriyordu. (bu pil sıfır ve storage modda duruyordu)
turnigy şarj aletinde nimh ve nicd şeklinde 10 volta kadar 0.5A şarj ettim fakat 2. hücre şarj olmadı.
daha sonra lipoyu direk lipoya bağladım 2. hücre 2.8 volta yükseldi. fakat 3 geçmediğinden ve diğer hücreler daha fazla akım olduğundan tekrardan deşarj ettim.
sadece 2. hücreyi dışardan adapotör ile 3 volt verdim volt artışı olmadı. 2. hücreyi nasıl şarj ederim?

Onur M.' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar
elimde 3s lipo pil 1. hücre ve 3. hücreler sağlam ama 2. hücre 0.2 volt gösteriyordu. (bu pil sıfır ve storage modda duruyordu)
turnigy şarj aletinde nimh ve nicd şeklinde 10 volta kadar 0.5A şarj ettim fakat 2. hücre şarj olmadı.
daha sonra lipoyu direk lipoya bağladım 2. hücre 2.8 volta yükseldi. fakat 3 geçmediğinden ve diğer hücreler daha fazla akım olduğundan tekrardan deşarj ettim.
sadece 2. hücreyi dışardan adapotör ile 3 volt verdim volt artışı olmadı. 2. hücreyi nasıl şarj ederim?
Bu kadar deneme bir sonuç vermezse sizin 3s pil 2s olarak yola devam edecek görünüyor.Cell pert olmuş yapacak bir şey yok maalesef.
HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lipo Pil Şarj Sorunu

Yalnızca 2.ci pil hücresini Li-Po modunda ve onda bir C akım değerinde şarj etmeyi deneyin.

Lipo Pil Şarj Sorunu

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bu kadar deneme bir sonuç vermezse sizin 3s pil 2s olarak yola devam edecek görünüyor.Cell pert olmuş yapacak bir şey yok maalesef.
Ben de Celalettin ve Levent abi ile ayni fikirdeyim. Ne yazık ki bu hücre tamamen olmus :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lipo Pil Şarj Sorunu

teşekkurler akradaşlar yapacak bişey yok ozaman
peki nasıl 2s olarak balanslı şarj ederim ayrıca iki lipoyu tekrar birbirine bağlasam sıkıntılı olurmu yukseltmesi için ara kablo fena ısınıyor. patlama olasılıkları var mı bu sekil de bağlantıda

Lipo Pil Şarj Sorunu

Onur M.' Alıntı:
teşekkurler akradaşlar yapacak bişey yok ozaman
peki nasıl 2s olarak balanslı şarj ederim ayrıca iki lipoyu tekrar birbirine bağlasam sıkıntılı olurmu yukseltmesi için ara kablo fena ısınıyor. patlama olasılıkları var mı bu sekil de bağlantıda
2s e çevirmek biraz tecrübe ister elektronik seviyeniz ne durumda bilmiyorum.

Lipo Pil Şarj Sorunu

Lipo pilleri birbirine direk bağlamayın, sağlam pilinde canını çıkartıyorsunuz. :eek:f: