Lynx Oxy2 Sport Kutu Açımı

İlk yorum benden gelsin :)

Hayırlı olsun abi, kırımsız uçuşların olsun :saygilar:

Skidlerle ilgili olarak, oxy3 ten farklı iki parça geliyor. Kırımda kendini bırakacak şekilde sıkıştırmalı tipte... Bunu daha çok beğenip Oxy4 te de bu şekilde yaptılar.

Kuyruk içindeki insert te kayışı takıp doğru yönde 90° çevirince tekrar fazladan dönmesini engelliyor. Kuyruk rotoru ucunda da vertical finin yerleştiği yerde bir insert daha var, o da o uçtan engel oluyor twistlere...

Son düzenleme:
Tekrar hayırlı uğurlu olsun Emre :bravo:%p Her yanımız LYNX olmaya başladı, hayırlısı diyelim :lollol::lol:

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Körle yatan şaşı kalkarmış.:lollol::lollol:
Rasim'in işleri bunlaaar :lollol:
Hayırlı olsun Emrem, güle güle uçur :heartxf:%p:RCKolik:

• Beğen
Hayırlı uğurlu olsun Emre.Kırımsız, keyifli uçuşlar.:thumbup::thumbup::halay:

• Beğen
Hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar :)

Kullanmayi dusundugum elektroniklerin (unite ve motor) yerlerine sigip sigmayacagini anlayabilmek icin modeli, en azindan frame’i kabaca toplamam gerekiyordu. Cumartesi gunu soyle hizlica bir bakayim dedim, ancak hizimi alamamisim ki modeli toplayiverdim :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oncelikle yigidin hakkini teslim etmek gerekir, Lynx cok iyi bir is cikarmis %p Helinin boyutlari da goz onune alindiginda, gerek kafa ve kuyrukta, gerekse diger parcalarda bu kadar guzel bir uyum ve sıkı toleranslar beklemiyordum. Benzer boyutlarda rtf veya arf helileri benzer rakamlara alabilirken, bunu ancak kit olarak alabiliyoruz, ama aradaki fark da bu detaylar goz onune alindiginda hak edilmis bir fark diye dusunuyorum. Gercekten bu kadar guzel dizayn edilmis ve islenmis bir heli beklemiyordum :thumbup:

İsleme demisken, karbon parcalardan, yani frame ve kuyruk fininden bahsetmeden olmaz. Sanirim Lynx bu parcalari su jetinden cikar cikmaz islak islak kutuya koymus :) Su jetinin tortulari bile parcalarin uzerindeydi, toplarken ellerim simsiyah oldu :) Elektroniklerim geldigi zaman bunlari sokup, zimparalayip, guzelce silip oyle monte edecegim :) Zaten asagidaki resimde gorulecegi gibi frame’i az bisey modifiye etmem gerekecek. Normalde mikro fbl kullanilmasi gereken bu helide ben tam boy bir brain kullanacagim ve unitenin yerinin biraz “alistirilmasi” gerekiyor :)

Heliyi alirken ilk planim 180cfx’in elektroniklerini kullanmakti, ancak ne 180’e kiyabildim, ne de bu modele, dolayisiyla her ikisinin de kendi elektronikleri olmasina ve ikisinin de ucmasina karar verdim. Zaten eninde sonunda kasinti tutacakti, zira bos model tutamiyorum rafta :D

Dedigim gibi unitemiz Brain. Esc olarak Fastlad’de indirimde olan Castle Talon 25’i aldim - 27$. Bu noktadan itibaren eglence basliyor. Servolar Hobbyking’den, Bluearrow d05010mg sub-mikro servolar, ki 180’de de orjinal servolarin kulaklari kirilinca bunlari almistim ve gayet guzeller, tanesi 7,5$. Kuyruk servomuz yine hk’den, mikro servo hk-922mg 7,5$. Motorumuz Turnigy marka 250 sinifi L2508a 3500kv bir motor, 7,5$ :D Bu motorla aslinda 16t pinyon kullanmak gerekiyordu, ancak FL’de yoktu, 15t pinyonla denemeye karar verdim (1$) zaten biraz daha dusuk bir kafa turuyla ucmayi planliyorum. Piller yine HK’den, nano-tech 3s 1000 mAh, tanesi 8,5$, 4 adet aldim.

Son olarak, ana saft rulman bloklarinin plastik olmasi ilk etapta gozume hos gorunse de, heliyi topladiktan sonra bu parcalarin biraz fazla esnek olduklarina kanaat getirdim. Aslinda heli gayet hafif ve bu parcalar da gayet yeterli. Ancak, unitenin tam ana saftin altinda oldugunu dusunursek ve heliyi kafa ustu caktigimizi da farzedersek, sadece heliden degil uniteden de olma riskimiz var :) Ustelik parcalarin metal olanlari da FL’de indirimdeydi! :D Neyse iste aldim, 5’erden 10$ :)

Parcalar geldigi zaman maiden’da gorusmek uzere :):):)

Son düzenleme:
Kaşıntı durmuyor bi türlü abi :D 180cfx ile bu modeli aynı anda filoda tutmak biraz lüks , kırımsız uçuşların olsun :)

Oncelikle yigidin hakkini teslim etmek gerekir, Lynx cok iyi bir is cikarmis %p Helinin boyutlari da goz onune alindiginda, gerek kafa ve kuyrukta, gerekse diger parcalarda bu kadar guzel bir uyum ve sıkı toleranslar beklemiyordum. Benzer boyutlarda rtf veya arf helileri benzer rakamlara alabilirken, bunu ancak kit olarak alabiliyoruz, ama aradaki fark da bu detaylar goz onune alindiginda hak edilmis bir fark diye dusunuyorum. Gercekten bu kadar guzel dizayn edilmis ve islenmis bir heli beklemiyordum :thumbup:

Bu paragraf için de ayrıca teşekkürler :D

Normalde helilerin alt tarafına ünite koymayı sevmem, kablolama ile uğraşmak istemem falan... Ama Lynx te sevdiğim nokta, skid ve bottom plate'i sökünce komple alt taraf emrimize amade oluyor. Ana şaft bloklarını ve ziptie deliklerini kullanarak kabloları istediğimiz gibi dolandırıyoruz, güzel bir kablolama oluyor ve dışarıdan hemen hemen hiçbir şey görülmüyor.

• Beğen
  • Beğen
Emre Hayırlı olsun, güle güle uçur ama bu çok tipsiz yahu. Şu Süper Cobra 3D tarama dosyalarımı sana yollayayım, printerinla bas modele giydir. Hem printerin bir işe yarasın hem de helin yakışıklı olsun
Eyvah eyvah :D;D Emre'ye durduk yere iş çıkarma şimdi Evren Hocam :lol::lollol:

• Beğen
Ben bu konuyu nasıl görmemişim ya:evil:

Hayırlı olsun Emre abi ,kullanacağın eketroniğe bakınca doğru yolu bulmuşsun diyorum:thumbup:

kırımsız güzel günlerde kullanman dileğiyle :saygilar:

• Beğen