MD500 Hughes fuselage

ishak parmak

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamun aleykum arkadaşlar,sonunda copterx black angel 450 helicopter icin çok sevdigim bir model olan md 500 fuselage buldum.ama fuselage aldigim abim de birisinden almış ve çok kötü simsiyak mat bir boya ile boyanmış .kötü olan pencere içide boyanmış sprey boya sökücü sipariş ettim ne sonuç verir bilemiyorum zira pencereye zarar verirmi bakacagiz.kucuk on calismalarda yaptim ilk olarak nabigasyon isiklari söktüm ve yerleri epoxi yapildi birazdan polyester astar da yapacagim.iniş kızakları temizlendi stabilizerde macunlanacak.şimdi boya konusunda bilgisi tecrübesi olan arkadaslarim fuselage astar veya ne tür boya kullana bilirim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hayırlı olsun İshak hocam.

Camin boyalı olması kötü olmus gerçekten de. Neyse bir şekilde halledilir diye düşünüyorum.

Boya konusunda tecrübeleri abi ve arkadaşlarımız eminin yardımcı olacaklardir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun İshak hocam.

Camin boyalı olması kötü olmus gerçekten de. Neyse bir şekilde halledilir diye düşünüyorum.

Boya konusunda tecrübeleri abi ve arkadaşlarımız eminin yardımcı olacaklardir.

Mehmet hocam fuselage çok seviyorum zira sıfır bulmak zor,bir takas alışverişi ile sağolsun Celalettin Yazgan abimden aldim sağolsun birde 5 blades rotor verdi.boya konusunda cok zaafiyetli biri olarak nasıl basaracagim bilmiyorum dedigin gibi boya ile alakalı arkadaşlar fikir verir.aldigim sprey boya sökücü nasil bir sonuç verecek bilmiyorum pencerenin icindeki boyayı sokermi sökerse pencereye zarar verirmi muamma.

MD500 Hughes fuselage

İshak hayırlı olsun :saygilar:
Akıl vermek haddimize değil ama,birkaç tavsiyede bulunabilirim.
Bi kere camları deforme etmeden o boyayı çıkarmak nerdeyse mümkün değil.Çünkü malzeme Pet G , herhangi bir boya sökücü kimyasal cama da zarar verecektir.Madem almışsın ufak camların birinde bir deneme yap,inşallah sorunsuz çıkarır.
Ben olsam ince bir zımpara ile , boya çıkıncaya kadar ince ince zımpara yapardım.Sonra water clear epoksiyi incecik sürüp,mümkün olan en şeffaf görünümü elde etmeye çalışırdım.
Boyaya gelince, altındaki beyaz jelkot çıkana kadar komple gövdeyi zımparalar, ve açık renk,mümkünse beyaz astar boya atıp,yine isteğine göre açık renk akrilik oto boyası ile boyar ve desenleri de boyadıktan sonra çok ince (1000 ve 2000 no ) yine sulu zımpara yaptıktan sonra akrilik verniği atıp ,işi sonlandırırdım.
Petten boya kaldıran çözücü benim bildiğim hem aseton ve solvent içerikli olur, belki zarar vermeyeni vardır, araştırmakta fayda var. :saygilar:

Unutmadan,...illa otoboya şart değil.Akçalı sprey boya ile de boyayabilirsin.Ama otoboya ve fırın mükemmel olurdu.Tanıdık otoboyacın varsa , sevabına bir arabayla beraber fırına atabilir mesela...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak hayırlı olsun :saygilar:
Akıl vermek haddimize değil ama,birkaç tavsiyede bulunabilirim.
Bi kere camları deforme etmeden o boyayı çıkarmak nerdeyse mümkün değil.Çünkü malzeme Pet G , herhangi bir boya sökücü kimyasal cama da zarar verecektir.Madem almışsın ufak camların birinde bir deneme yap,inşallah sorunsuz çıkarır.
Ben olsam ince bir zımpara ile , boya çıkıncaya kadar ince ince zımpara yapardım.Sonra water clear epoksiyi incecik sürüp,mümkün olan en şeffaf görünümü elde etmeye çalışırdım.
Boyaya gelince, altındaki beyaz jelkot çıkana kadar komple gövdeyi zımparalar, ve açık renk,mümkünse beyaz astar boya atıp,yine isteğine göre açık renk akrilik oto boyası ile boyar ve desenleri de boyadıktan sonra çok ince (1000 ve 2000 no ) yine sulu zımpara yaptıktan sonra akrilik verniği atıp ,işi sonlandırırdım.
Petten boya kaldıran çözücü benim bildiğim hem aseton ve solvent içerikli olur, belki zarar vermeyeni vardır, araştırmakta fayda var. :saygilar:

Unutmadan,...illa otoboya şart değil.Akçalı sprey boya ile de boyayabilirsin.Ama otoboya ve fırın mükemmel olurdu.Tanıdık otoboyacın varsa , sevabına bir arabayla beraber fırına atabilir mesela...
Eyvallah Hakan fuselage uzerindeki boya sanirim orjinal boyası değil sonradan adam boyamış boya yaparken de pencereye direk sikmamis buharlama gibi almis .zımpara yaparak boyayı cikarmak zor zira bazi percin ve kapartmalar zarar görebilir.sırf bu yuzden sprey boya sökücü aldim gelince deneyecegim umarim işi görür polyester macun aldım zarar goren yerler dondurulup zımpara boya rengli kırmızı beyaz memleketimin rengi olacak .burda oto boyacina iş yaptırmak zor iş bilirsin trabzon lular cok merak ve akıllı ( ne işe yarar nedir bu nerden aldin ) vb gibi sorular boşver kendimiz yapacağız tamia kep boyaları bu konuda nasıldır bilemiyorum .asil sorunum pencere içi bu arada boya konusunda çok beceriksiz biriyim bakalım .eskiden flying hobbyking vb birçok yerde vardı simdi yok bulunamiyor. birde Hakan 5 blades rotor ve kompozit paller ağır bakalim nasıl olacak ,ama senin meşhur sozun var uzun kış geceleri kapıda yavas ve sindire sindire yapacağız inşallah .

İshak tekrardan hayırlı olsun yavaş yavaş toparlarsın, forumdaki birkaç fuselage ile uğraşmayı seven modelciden birisin.
Fuselage olayı apayrı bir konu değişik bir hastalık.
Maiden dahil takipteyim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
İshak tekrardan hayırlı olsun yavaş yavaş toparlarsın, forumdaki birkaç fuselage ile uğraşmayı seven modelciden birisin.
Fuselage olayı apayrı bir konu değişik bir hastalık.
Maiden dahil takipteyim.

Eyvallah Celalettin abi,aynen yavaş yavaş ilerlemeye çalışacağım inşallah gönlüme göre olur hani çok uçmasa da ara sıra uçar hemde sizlerle olan muhabbet ve gönül bağımızı pekiştirir yoksa anlamı yok zaten.

MD500 Hughes fuselage

Kolay gelsin İshak, sonunda copterx fusi ile buluşacak. ;)
Boya konusunda tavsiyem, zaten kokpit koyacak yerin olmayacağı için cam kısmını siyah bırakabilirsin, zira o boyayı petten sökmen imkansız gibi, sökülsede sonuç seni tatmin etmeyecektir zannederim.
:saygilar:

Levent UYGUN' Alıntı:
Kolay gelsin İshak, sonunda copterx fusi ile buluşacak. ;)
Boya konusunda tavsiyem, zaten kokpit koyacak yerin olmayacağı için cam kısmını siyah bırakabilirsin, zira o boyayı petten sökmen imkansız gibi, sökülsede sonuç seni tatmin etmeyecektir zannederim.
:saygilar:
Eyvallah Levent abim,tavsiyeleriniz üzere camı ikinci plana bıraktım .evet copterx fuselage için alınmıştı işte fuselage soz veren arkadaş vazgecince plan bozulmuş bende ucuz bir değerle satışa koymuştum .şimdi beş palli bir scale olur tâbi iyi bir boya yapabilirsem bazan uçar bazanda odamı süsler .

ishak parmak' Alıntı:
Eyvallah Levent abim,tavsiyeleriniz üzere camı ikinci plana bıraktım .evet copterx fuselage için alınmıştı işte fuselage soz veren arkadaş vazgecince plan bozulmuş bende ucuz bir değerle satışa koymuştum .şimdi beş palli bir scale olur tâbi iyi bir boya yapabilirsem bazan uçar bazanda odamı süsler .

Dün İshak a whatsapp dan bazı resimler göndermiştim buradan da paylaşayım.Bir çok modelde çok koyu cam var bence daha iyi içerdeki pil vs görünmez.

MD500 Hughes fuselage

Dün İshak a whatsapp dan bazı resimler göndermiştim buradan da paylaşayım.Bir çok modelde çok koyu cam var bence daha iyi içerdeki pil vs görünmez.

Aynen abi, zaten model küçük, pil tam kafada duruyor ve yine kokpit falanda yok, bence güzel bir boya işi ile kuş uçar hale gelir. :saygilar:

Celalettin abi artik cam a çok takilmiyorum ama kuyruk stabilizer i daha farklı yapacagim bir model gördüm şimdi resimini bulamadim en kisa zamanda ekleyeceğim

Stabilizer böyle yapacağız

Camlarin siyah olması gerçekten güzel olacak. Neticede içerde detay bir çalışma yoksa, ki küçük modellerde bu oldukça zor, o zaman pil gorunecegine hiç bir şey görülmesin daha güzel [emoji106]

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Camlarin siyah olması gerçekten güzel olacak. Neticede içerde detay bir çalışma yoksa, ki küçük modellerde bu oldukça zor, o zaman pil gorunecegine hiç bir şey görülmesin daha güzel [emoji106]

Eyvallah Mehmet bey,tamam cam olayı içime sindi paylaşım güzel