Megasound Turnigy 9X ses modülü nereden alabilirim?

ArmaganUnal33

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Megasound Turnigy 9X ses modülünü nette bulamadım.Acaba nerden temin edebileceğimi bilen var mı?Hangi siteden alabilirim?

Yıllarca T9x kullandım (hala kullandığım var). Rf modül, yazılım, hoparlör ve anakart modifiyelerini yaptım ama megasound modülünü ilk defa duydum.

Ses modülü diye geçiyor.Taranis tarzı hoparlörden konuşarak bildirim veriyor.
linkteki gibi.T9x için başka ses modülü varsa o da olabilir ustam.Önerdiğiniz ses-hoparlör upgrade i var mı?
şu videodaki adamın taktığı kart. Megasound diye geçiyor.Yerine kullanabilceğim başka bir şey var mı?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

armagan' Alıntı:
Ses modülü diye geçiyor.Taranis tarzı hoparlörden konuşarak bildirim veriyor.
linkteki gibi.T9x için başka ses modülü varsa o da olabilir ustam.Önerdiğiniz ses-hoparlör upgrade i var mı?
şu videodaki adamın taktığı kart megasound diye geçiyor.Yerine kullanabilceğim başka bir şey var mı?
Videonun altında kartın linki var zaten 40 dolar.

Benim iki adet T9x kumandam var. Birine şu üniteyi aldım:

İkincisine de şunu:

Ama maalesef 9xtreme kartının üretimi yok artık. Stoklarda da kalmadı. Onun yerine şu çıktı:

Ar9x kartına sadece bir hoparlör ilave etmek yeterliydi. Ama maalesef bunun da üretimi uzun zamandır yapılmıyor. Diğer kumandama taktığım parçanın ise ses desteği yok. Bu ilk iki karta sadece OpenTX veya ERSKY9X yazılımı ve yukarıdaki küçük kartı kullanırsan sadece ER9X yazılımını kullanabiliyorsun. Bunlar sayesinde kumandaya neredeyse hayal gücüyle sınırlı modifikasyonlar, miksler ve fonksiyonlar yapabiliyorsun.
Bu kartların neredeyse aynı şemaya sahip olanı "Turnigy 9XR" ve "Turnigy 9XR Pro" kumandalarında kullanılmış, yani o kumandalar ile de aynı yazılımı ve dolayısıyla aynı miks ve fonksiyonları kullanabiliyorsun. Maalesef üretimleri yok artık. FrSky Taranis (ki bunu da aldım :D) bunların egemenliğine son verdi ve hatta 9XR ve 9XR Pro'yu piyasadan sildi, zira o kumanda da OpenTX adındaki açık kaynak kodlu yazılım için üretilmiş.
'ü hala temin edebilirsin, hatta sipariş etmeyi düşünürsen ben de katılırım, iki tane alana indirim var, yedek olarak bulunsun istiyorum.
Uzun lafın kısası: şansına küs! T9X'ten ses alamayacaksın bugünün şartlarında. RCGroups'ta ilan bölümüne bak, arada bir birileri skyboard (Smartieboard ve AR9X'in ortak adıdır) ile modifiye edilmiş T9X kumandasını 100-120 USD civarında satışa çıkarıyor. Ama kargo ile beraber Taranis fiyatına gelir, ki bence değmez.

9Xtreme kartının şemasını buradaki forumun ilk mesajın ekinde pdf dosyası olarak bulabilirsin. Ama kime yaptıracaksın? Değer mi? (Şayet 100 USD'nin altında yapabilecek birini bulursan değer tabi , Sümer hocaya danışmak lazım)

Evet dikkat etmemişim bir an satıştan çekilmiş ama yapan siteyi buldum. belki yardımcı olurlar. :saygilar: :saygilar:

zaman turnigyi sessiz kullanmaya devam etcem bakalım.Teşekkürler bilgilerinz için :saygilar: :RCKolik:

Konu ile çok alakalı değil ama yine de sormak istiyorum.Ben de Turnigy 9X V2 sahibiyim.Sadece stok modül yerine FrSky DJT 2.4Ghz Combo modül setini taktım, bir de ekran aydınlatma sistemi taktım kullanıyorum son derece de memnunum çok şükür.Merak ettiğim konu ise stok yazılım kullanıcısıyım.Bildiğim kadarıyla Er9X ve OpenTx yazılımları yüklenebiliyor.Yazılım güncellemesi yapmamı önerir misiniz yoksa stok yazılım ile mi kullanayım? Bir de OpenTx ve Er9x arasında ne gibi farklar var? Hangisi daha iyi?

Tamer Öztürk' Alıntı:
Konu ile çok alakalı değil ama yine de sormak istiyorum.Ben de Turnigy 9X V2 sahibiyim.Sadece stok modül yerine FrSky DJT 2.4Ghz Combo modül setini taktım, bir de ekran aydınlatma sistemi taktım kullanıyorum son derece de memnunum çok şükür.Merak ettiğim konu ise stok yazılım kullanıcısıyım.Bildiğim kadarıyla Er9X ve OpenTx yazılımları yüklenebiliyor.Yazılım güncellemesi yapmamı önerir misiniz yoksa stok yazılım ile mi kullanayım? Bir de OpenTx ve Er9x arasında ne gibi farklar var? Hangisi daha iyi?

Kesinlikle öneririm! Hele ki stok yazılım tam bir işkence! ER9X bu kumanda için tasarlanmış bir açık kaynak kodlu kumanda yazılım. Bu yazılımı kullanmaya başladıktan sonra başka hiç bir kumandanın menüsünü ve mikselerini ve fonksiyonlarını beğenmiyorum. Buna OpenTX ile kullandığım Taranis de dahil (ki bu da ER9X'ten sonra ikinci sırayı alır benim nazarımda). ER9X yazılımı Taranis'te de kullanılabiliyor ama OpenTX ise tamamiyle Frsky ürünleri için tasarlanmış. T9X kumandasında ER9X yazılımı, FrSky ürünlerinde ise OpeTX yazılımını öneririm.

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Kesinlikle öneririm! Hele ki stok yazılım tam bir işkence! ER9X bu kumanda için tasarlanmış bir açık kaynak kodlu kumanda yazılım. Bu yazılımı kullanmaya başladıktan sonra başka hiç bir kumandanın menüsünü ve mikselerini ve fonksiyonlarını beğenmiyorum. Buna OpenTX ile kullandığım Taranis de dahil (ki bu da ER9X'ten sonra ikinci sırayı alır benim nazarımda). ER9X yazılımı Taranis'te de kullanılabiliyor ama OpenTX ise tamamiyle Frsky ürünleri için tasarlanmış. T9X kumandasında ER9X yazılımı, FrSky ürünlerinde ise OpeTX yazılımını öneririm.
İlginiz için teşekkür ederim Deniz abi.Peki Er9x'in ne gibi artısı ve eksisi var? Özellikleri ve kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela bu yazılıma geçiş yaparsam avantajım ne olacak? ne gibi yeni özellikler var? Bir de beğenmezsek stok yazılıma geri dönmenin yolu var mı?

Tamer Öztürk' Alıntı:
İlginiz için teşekkür ederim Deniz abi.Peki Er9x'in ne gibi artısı ve eksisi var? Özellikleri ve kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela bu yazılıma geçiş yaparsam avantajım ne olacak? ne gibi yeni özellikler var? Bir de beğenmezsek stok yazılıma geri dönmenin yolu var mı?
Birçok özelliği var. Youtube'da detaylı tanıtım videoları var, izleyebilirsiniz. Bence hobbyking stock firmware yerine er9x veya open9x yükleyip göndermeli, stock yazılım çok kullanışsız

Tamer Öztürk' Alıntı:
Tamer hiç indeks sayfalarımıza bakmıyorsun galiba :D

Bunlar da soruların ile ilgili zamanında yaptığımız incelemeler.

Berke Karlı' Alıntı:
Birçok özelliği var. Youtube'da detaylı tanıtım videoları var, izleyebilirsiniz. Bence hobbyking stock firmware yerine er9x veya open9x yükleyip göndermeli, stock yazılım çok kullanışsız
Quad için bilemem ama uçak ve heli için standart menüler şahsen bize çok daha pratik geldi. Sırf bu yüzden test için aldığımız ve üzerinde ER 9X ile gelen Turnigy 9XR downgrade yapıp standart yazılım haline dönüştürmüştük :laugh:

Ama tabii ki tercih meselesi ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Quad için bilemem ama uçak ve heli için standart menüler şahsen bize çok daha pratik geldi. Sırf bu yüzden test için aldığımız ve üzerinde ER 9X ile gelen Turnigy 9XR downgrade yapıp standart yazılım haline dönüştürmüştük :laugh:

Ama tabii ki tercih meselesi ;)
Quad icinde cok kullanisli Mehmet abi. Bu yuzden quadcilarin cogu taranis (opentx) kullaniyor. Er9x ile opentx benzer yazılımlar zaten.