Micro 130 mm FPV Quad Toplayalım ( Evde FPV Keyfi )

Yaktın beni can bey. Kış günü masrafa soktun.
Hitec kumandama dsm2 transmitter, ve banggood daki kartı aldım. 2 tanede 380 mah pil aldım. Allahdan elimde kartı bozuk ladybird ve hubsan tarzı 2 tane nano quad ve frame vardı.

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Yaktın beni can bey. Kış günü masrafa soktun.
Hitec kumandama dsm2 transmitter, ve banggood daki kartı aldım. 2 tanede 380 mah pil aldım. Allahdan elimde kartı bozuk ladybird ve hubsan tarzı 2 tane nano quad ve frame vardı.

:laugh: Abi çok zevkli topladığına değecek emin ol

Ne çektik be turnigy 9x stock modülden, bi mikro quad bile toplayamıyoruz...

Harun Küçükler' Alıntı:
Ne çektik be turnigy 9x stock modülden, bi mikro quad bile toplayamıyoruz...

Bende de Hitec optic 6 sport var. Ama keşke turnigy modülsüz yada frsky alsaymışım zamanında diyorum. Tamam hitec kaliteli ama AFHSS frsky alıcıları bile pahalı. spektrum kumandası olanlar daha şanslı alıcı konusunda.

Bu arada dvr yolda.. geldiğinde ev içinde acemi uçuşlarımdan video kaydedebileceğim..

Can bey sizin Kullandığınız kartta 1s pilden 3.3 v çıkışı hangi entegre ile sağlamışlar. Tx5823 3.3 v ile çalışıyor ve 1s pile direkt bağlandığında pil doluyken 4.2 v da aşırı ısınıyormuş. Dünden bu yana 1s pilden 3.3 v çıkış verecek regülatör entegresi arıyorum. Bir kaç tane buldum ama Ağırlığı sorun olacak. Birde Ip2950 3.3 buldum. Bunun da 100 Ma akım sınırı var. En sonunda iki tanesini paralel bağlamayı denerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Can bey sizin Kullandığınız kartta 1s pilden 3.3 v çıkışı hangi entegre ile sağlamışlar. Tx5823 3.3 v ile çalışıyor ve 1s pile direkt bağlandığında pil doluyken 4.2 v da aşırı ısınıyormuş. Dünden bu yana 1s pilden 3.3 v çıkış verecek regülatör entegresi arıyorum. Bir kaç tane buldum ama Ağırlığı sorun olacak. Birde Ip2950 3.3 buldum. Bunun da 100 Ma akım sınırı var. En sonunda iki tanesini paralel bağlamayı denerim.

Entegrenin üstünü okumam çok zor yazılar çok küçük, kartın kullanım klavuzunda da yazmıyor hangi entegre olduğu ama o önemli değil çünkü ben 4.2v 1S lipo ile de kullandım TX5823'ü.
diyotla voltaj düşürerek kullandım tam dolu 1S lipo da bile hiç ısınma olmadan kullanmıştım. artık direkt bağlıyorum 3.3 çıkış olduğu için. Size paint te çizip burada paylaşırım LC ve diyot devresini birazdan.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tam dolu lipo ya Diyot takıp kullanırsam, lipo voltajı düştüğünde gerilim yetersiz kalır. Sağlıklı Kullanım için voltajı sabitlemek gerekiyor. Lc ve Diyot devresini benim için çizmemize gerek yok. Isterseniz yine de forumda bulunması açısından paylaşabilirsiniz. Belki birine lazım olur.

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Tam dolu lipo ya Diyot takıp kullanırsam, lipo voltajı düştüğünde gerilim yetersiz kalır. Sağlıklı Kullanım için voltajı sabitlemek gerekiyor. Lc ve Diyot devresini benim için çizmemize gerek yok. Isterseniz yine de forumda bulunması açısından paylaşabilirsiniz. Belki birine lazım olur.

çizdim yukarıda belki birisine yardımcı olur. Voltaj neden yetersiz kalsın anlayamadım? diyot 0.7v düşürmüyor mu? 4.2-0.7=3.5v

Power Supply voltage: 3.3V
Supply Current:170mA
Banggood'dan alıntıdır..

c@n' Alıntı:
Voltaj neden yetersiz kalsın anlayamadım? diyot 0.7v düşürmüyor mu? 4.2-0.7=3.5v

Max lipo voltajindan hesap yapmissiniz lipo 4v a dustugunde 3.3
3.7 v a dustugunde 3 v cikis olucak.
Semih abi 3.3 luk zener kullanamazmisin?

Mehmet Can Seymen' Alıntı:

Vericinin kaç mah akım çektiği belli arkadaşlar yukarıda yazdım.. 170mah lipo kullanırsanız 1 saat fpv yaparsiniz (teoride)
Pil voltajı 3v a duşmemiş olur. Bizzat kendim kullandım bu şekilde. Merak etmeyin uzun uzun yetiyor.

Mehmet Can Seymen' Alıntı:

Elimde lp2950 varmış. 170 mA için zenerle voltaj ayarlamak sıkıntı olur. Verici gelmedi zaten daha. Lp2950 3-5 v arası girişle 100 ma 3.3 v çıkış veriyor. Ikisini paralel bağlarım.

Sent from my iPad using Tapatalk

400mAh pillerim ve dvr cihazım geldi. Hemen bir video paylaşayım dedim..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paylaşım için teşekkürler.

Baştan sona zevkle izledim. Ev içinde uygun müzikle sakin, dinlendirici bir video olmuş.

Ellerine sağlık.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.

Baştan sona zevkle izledim. Ev içinde uygun müzikle sakin, dinlendirici bir video olmuş.

Ellerine sağlık.
Tşk.ler dvr'ı denemek için çektiğim bir video oldu. Birdahaki sefere odadan odaya inşallah..
Bu arada fpv vericiyi harici lipo ile beslediğimde çekim gücünün arttığını gördüm,her odadan çekiyor.
Beef's brushed board üzerindeki 3.3v çıkışı ile iyi görüntü alamiyorum. Ekstra pil,ekstra ağırlık ama şuan önemli olan 3dk civarı uçabiliyorum.