Micro 130 mm FPV Quad Toplayalım ( Evde FPV Keyfi )

c@n' Alıntı:
400mAh pillerim ve dvr cihazım geldi. Hemen bir video paylaşayım dedim..
Super :D Ellerine saglık Can :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık.

Odalar arasında gezintiler de başlamış, daha ne olsun :bravo: :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Odalar arasında gezintiler de başlamış, daha ne olsun :bravo: :halay:

harici pil takınca ağırlıktan dolayı uçuş süresi azaldı ama birkaç modifiye daha yapacam :RCKolik:

Sizden görüp aynı sistemi topladım can bey. Inanılmaz zevkli bir alet oldu. Benim 3d yazıcım olmadığı için Kartı Arızalı 120 mm frame i olan nano quadın üstüne direkt monte ettim. Kumanda konusunu da hitec Aurora kumandama orange dsm2 modül takıp çözdüm. Stok ayarlarla hiç oynamadan gayet istikrarlı uçuş yapıyor. Toplamda 4,5 gr verici, kamera ikilisini henüz takmadım hazırda bekliyor. Çünkü frame buna müsait değil. El Yapımı 3d printer toplama aşamasındayım. Yeni frame e geçince sistemi tam toplayacağım. Nihai hedefim bu sistemi el Yapımı kumanda ile uçurmak. Paylaşım için teşekkürler.

Semih bey kırımsız uçuşlar.. :thumbup:

Ben de şasiyi 3D programla modifiye edip yeniden düzenledim. 2gr daha hafiflettim. ev içinde uçmaya devam ediyorum.

El yapımı kumanda kendi tasarladığınız bir kumanda mı olacak?

Teşekkür ederim can bey. Kumanda yazılımını zaman buldukça yazıyorum. Arduino nano kart ve Nokia 3310 ekranı üzerinden yürüyorum. 8 kanal olacak. Ilk etapta 110 mm Quad için aldığım dsm2 modülle Çalışacak. Benzer futaba, jr, flysky ve turnigy modüllerle de çalışır olacak. Şimdilik Simülasyon kumandası olarak kullanıyorum. Reverse, Trim, epa ayarları tamam ama ekran rutinlerinde bir kaç eksiği var.

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Teşekkür ederim can bey. Kumanda yazılımını zaman buldukça yazıyorum. Arduino nano kart ve Nokia 3310 ekranı üzerinden yürüyorum. 8 kanal olacak. Ilk etapta 110 mm Quad için aldığım dsm2 modülle Çalışacak. Benzer futaba, jr, flysky ve turnigy modüllerle de çalışır olacak. Şimdilik Simülasyon kumandası olarak kullanıyorum. Reverse, Trim, epa ayarları tamam ama ekran rutinlerinde bir kaç eksiği var.

Valla bravo :bravo: Bunun sonu seri üretim Türk malı kumanda olsun :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nihayet 3d printer tamamlandı sayılır. Tek eksiğim extruder da olması gereken oluklu rulman. Şimdilik oluksuz rulman takıp başında nöbet tutarak üçüncü denemede frame i basmayı başardım. Filament, dişli ile rulman arasından yana kayıp kurtuluyor. Çünkü extruder ı hazır aldığım sorumsuz arkadaş Dişli ve rulmanı oluksuz takmış. Adama en az birinde oluk olması lazım diyorum. Filament işin ortasında yandan kurtuluyor diyorum. Senin kartın arızalı diyor. Allahım biz ne zaman iş ahlakı öğreneceğiz. Şu Çinliler kadar olamıyoruz.

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nihayet 3d printer tamamlandı sayılır. Tek eksiğim extruder da olması gereken oluklu rulman. Şimdilik oluksuz rulman takıp başında nöbet tutarak üçüncü denemede frame i basmayı başardım. Filament, dişli ile rulman arasından yana kayıp kurtuluyor. Çünkü extruder ı hazır aldığım sorumsuz arkadaş Dişli ve rulmanı oluksuz takmış. Adama en az birinde oluk olması lazım diyorum. Filament işin ortasında yandan kurtuluyor diyorum. Senin kartın arızalı diyor. Allahım biz ne zaman iş ahlakı öğreneceğiz. Şu Çinliler kadar olamıyoruz.

[/qute]

Benim el yapımı freamelerden daha güzel kesinlikle. Bunun sadece alt kısmını bastırmak istesek kaça olur. Bende micro hayraniyim frameleri kendim yapıyorum ama bu daha ölçülü. Fpv sipariş ettim gelsin takacam. Bu arada dışarıda da gayet başarılı fpv olunca daha başarılı olacak.

kadir acılar' Alıntı:
Benim el yapımı freamelerden daha güzel kesinlikle. Bunun sadece alt kısmını bastırmak istesek kaça olur. Bende micro hayraniyim frameleri kendim yapıyorum ama bu daha ölçülü. Fpv sipariş ettim gelsin takacam. Bu arada dışarıda da gayet başarılı fpv olunca daha başarılı olacak.

Özel mesaj attım Kadir bey

Semih ÇINKIR' Alıntı:
Özel mesaj attım Kadir bey

Ozelden göstermiş oldunuz ilgi için tekrardan teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

İlgilenen olursa diye mikro fpv quad'ımı satışa çıkardım:

Havalar ısındı, başka bir projeye başlayacağım :coolxf:

Selamlar benim de elimde turnigy 700 tlv fpv kamera var. bunu uçağın üzerine monte edip havadan kayıt yapmak istiyorum(görüntü aktarmadan) bu kamera ile bunu yapmam mümkünmüdür acaba. Kameranın linkini aşağıda paylaşıyorum.