Micro Heli Tavsiyesi

Micro Heli Tavsiyesi

Furkan Bozacı' Alıntı:
Deneyimim sadece 2 sene önce V911 ile gerçekleşti, 6 kanal beni korkutuyor açıkçası ??? Aslında 4 kanal alıp sakin sakin uçma hayallerim vardı ama bunda hem 6 hem 4 kanal seçme özelliğinden dolayı bunu kesinlikle alacağım gibi duruyor...
Yeni ve tecrübesiz olduğum için kendi deneyimimi paylaşıyorum, yoksa birşey tavsiye edebilecek seviyede olduğumdan değil. Eşekten düşenin halini en iyi yine eşekten düşen anlar misali :) Valla ben uzun bir süre 4 kanal modunda kullandım, 3d yi açınca yani 6 kanala geçince samimi olarak söylüyorum "ben helikopter uçurmamışım ki " dedim :) helikopter kendi kendine uçuyomuş meğerse, gerçekten böyle hissedebilirsiniz. İlk başta gerçekten biraz ürkütücü oluyor, birkaç kaza da kaçınılmaz diyebilirim. (Bu noktada kesinlikle simulasyon çalışmaları yapılmış olmalı, çok faydası var. Şahsi deneyimim simulatörde çok büyük ve stabil helikopterleri kullanıyordum, baya uzun süre bunları kullandım, yön kavramının oturması için çok iyi ve gerekli fakat gerçek heli'de 3d'yi açınca, aletin hiç de öyle sim. deki gibi olmadığını gördüm, yani çok daha ani ve sert hareketleri var (çok küçük olduğu için, başlangıçta biraz daha zor sanırım kontrolü) ) Ama sonrasında kalkar kalkmaz 3d yi açıyorsunuz, çok daha zevkli. İstediğinde yine sakin sakin uçabilirsin ama 3d yi tatmadan karar verme :)

Micro Heli Tavsiyesi

emrah ozdemir' Alıntı:
Yeni ve tecrübesiz olduğum için kendi deneyimimi paylaşıyorum, yoksa birşey tavsiye edebilecek seviyede olduğumdan değil. Eşekten düşenin halini en iyi yine eşekten düşen anlar misali :) Valla ben uzun bir süre 4 kanal modunda kullandım, 3d yi açınca yani 6 kanala geçince samimi olarak söylüyorum "ben helikopter uçurmamışım ki " dedim :) helikopter kendi kendine uçuyomuş meğerse, gerçekten böyle hissedebilirsiniz. İlk başta gerçekten biraz ürkütücü oluyor, birkaç kaza da kaçınılmaz diyebilirim. (Bu noktada kesinlikle simulasyon çalışmaları yapılmış olmalı, çok faydası var. Şahsi deneyimim simulatörde çok büyük ve stabil helikopterleri kullanıyordum, baya uzun süre bunları kullandım, yön kavramının oturması için çok iyi ve gerekli fakat gerçek heli'de 3d'yi açınca, aletin hiç de öyle sim. deki gibi olmadığını gördüm, yani çok daha ani ve sert hareketleri var (çok küçük olduğu için, başlangıçta biraz daha zor sanırım kontrolü) ) Ama sonrasında kalkar kalkmaz 3d yi açıyorsunuz, çok daha zevkli. İstediğinde yine sakin sakin uçabilirsin ama 3d yi tatmadan karar verme :)

Simülatör de çalışacağım, ancak invert modu denemek istiyorum :) video izledim bir kaç tane normal hover da tutabildikden sonra invert de sadece çevirirken garip gibime geldi... Birde 4 ile 6 kanal geçiş modunu nasıl ayarlıyoruz ? kumanda üzerinde biri sağ üst, biri sol üst tarafta olmak üzere 2 adet switch mi ne denir artık :laugh: ondan var onlarla geçis sağlanıyor gibi, ancak ilk aldığımda ne olarak gelecek ? ilk önce 4 mü 6 olarak mı kullanayım ?

Micro Heli Tavsiyesi

Furkan Bozacı' Alıntı:
... Birde 4 ile 6 kanal geçiş modunu nasıl ayarlıyoruz ? kumanda üzerinde biri sağ üst, biri sol üst tarafta olmak üzere 2 adet switch mi ne denir artık :laugh: ondan var onlarla geçis sağlanıyor gibi, ancak ilk aldığımda ne olarak gelecek ? ilk önce 4 mü 6 olarak mı kullanayım ?
Bu sorular ve çok daha fazlası (Türkçe Manual Dahil) daha önce açıklandı ve konuşuldu. Lütfen mevcut konulara bakıp, okuyalım...

Micro Heli Tavsiyesi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sorular ve çok daha fazlası (Türkçe Manual Dahil) daha önce açıklandı ve konuşuldu. Lütfen mevcut konulara bakıp, okuyalım...

Konuya bakmadım, üzgünüm :embarras:
Teşekkürler bu arada :RCKolik: :saygilar:

Micro Heli Tavsiyesi

Konu v977 olsa da simulatorde calismadan 3d hele de invert gibi akrobasi denemeni tavsiye etmem. 4 kanalli oyuncak helikopterle dinamikleri cok farkli.
Ozellikle yedek servo ve ana disli pal seti kuyruk pervanesi alman iyi olur.