Mikado LOGO 550sx Montaj Süreci

Atolye biraz daginik olmasina ragmen sahaneymis Emre :thumbup: Valla her eve lazim boyle bir atolye :D

Bu arada Rasim kardesim saat 01:30 olmasina ragmen calismalara devam edip, modeli yarina yetistirdigin icin de sana ayrica tesekkur ederim :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Atolye biraz daginik olmasina ragmen sahaneymis Emre :thumbup: Valla her eve lazim boyle bir atolye :D

Bu arada Rasim kardesim saat 01:30 olmasina ragmen calismalara devam edip, modeli yarina yetistirdigin icin de sana ayrica tesekkur ederim :bravo:

Abi videoda görülen buzdağının üstü, asıl kıyamet benim arkamda kalan tarafta kopuyor ;D Bir haftadır fırsat buldukça toparlamaya çalışıyorum. Çekmece sipariş etmiştim, onlar gelmediği için herşey masalarda ve yerde duruyor, birşey de yapamıyorum. Toplayıp temizledikten sonra bir tanıtım videosu çekerim :D

Sonucu da paylaşayım, arada başka videolar olursa onları da sonradan ekleriz. Ayarla ilgili vardı birkaç tane, onları vbar kumanda bölümünde paylaşırım. Neyse montaj faslının sonu, saha dönüşü fotolar şu şekilde :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

:halay: Maşallah , Maşallah , Maşallah , 41 kere Maşallah...... :bravo: Rabbım kem gözlerden korusun.......

Rasim hayırlı olsun kırımsız uçuşlar her şeyin sana yakıştığı gibi bu kumanda model ünite sana yakışıyor nazar değmesin. :RCKolik:

Üstad hayırlı olsun... Kırımsız, kazasız, belasız, tadını çıkararak kullanmanı dilerim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Model de Kumanda da sahane :thumbup: Maiden videosunu merakla bekliyoruz :halay: Tekrar hayirli ugurlu olsun kardesim :yuppi:

Hayırlı olsun, bakınca insanın içi açılıyor harika bir model olmuş Rasim güle güle kullan :saygilar:

Rasim'im model şahane görünüyor.
Kumanda da tamamlayıcısı olmuş.
Rabbim nazarlardan esirgesin.
Kazasız belasız kırımsız kullanman dileğiyle tekrardan hayırlı olsun[emoji106]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlaşılan Rasim eklemeyecek bari ben ekleyeyim :D Son buluşmadaki Maiden videoları dahil model ile ilgili tüm videolar 3. mesaja ilave edilmiştir :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Anlaşılan Rasim eklemeyecek bari ben ekleyeyim :D Son buluşmadaki Maiden videoları dahil model ile ilgili tüm videolar 3. mesaja ilave edilmiştir :halay:

Teşekkür ederim Mehmet abi, aslında diğer başlığa ekleyecektim (ekledim şimdi). Bu başlığı çok sayıda irili ufaklı montaj videosu olacak, diğer taraf şişmesin diye açmıştım.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Teşekkür ederim Mehmet abi, aslında diğer başlığa ekleyecektim (ekledim şimdi). Bu başlığı çok sayıda irili ufaklı montaj videosu olacak, diğer taraf şişmesin diye açmıştım.
Rica ederim Rasim. Olsun burada da bulunsun, zararı yok bence :)

Konuya bi güncellemede bulunayım :)

Çoğunuzun bildiği gibi, antistatik olduğu düşünülen bir sıkıntıdan küçük bir kırım yaşamıştım iki hafta önce. Savöx servolarda daha önce de var olan rahatsız edici ses, bu olay sonrası daha da arttı. Servonun birini kullanamama durumuna geldim. (Konu ile ilgili savöx ile yazıştım, bi sonuç alınırsa ayrıca bir konuda paylaşırım.)

Bu olaydan sonra hem 700'e yatırım, hem de daha fazla güvendiğimden RJX seti aldım. Kuyruk servosu zaten mevcuttu, sadece üç adet cyclic aldım. Beklediğimden hızlı çıktı kargo süreci, ben de bu arada kuyruk servosunu yerine takmak istedim, ötekiler de birkaç güne gelir.

Modelin boom'unu değiştirmek için gövde içini açmıştım ve biraz da bakım yapmıştım. Tekrardan güzelce topladım. RJX servolar da hızlı çıkınca ve savöxle yazışma süreci de yoluna girince; servoları da değiştirme durumu ortaya çıktı.

Önceki montajda kuyruk servosunu gövde ayrıyken yapmıştım. Kapalı iken nasıl eskisi sökülür, yenisi nasıl takılır bilemiyordum ama gövdeyi komple ayırmaya da ciddi olarak üşeniyordum. 1290MG yi kolayca sökünce kafamdaki soru işaretleri de gitti. 521THV yi yerine takarken bi video çekmek istedim. İlerde plastik Logo (550-600-690) toplayacak arkadaşlar, bu şekilde de yapabilirler. Tek el kamera, tek elle de topro hafif açılı tutarar güzelce sıkabiliyorsunuz, sıkıntı yok ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol