Mikado LOGO 550sx Montaj Süreci

Arda Erkan' Alıntı:
Eline sağlık Rasim. İleride bir gün aramızdan birisi modeli alırsa çok güzel kaynak olucak videolar var. Özelikle kabloloma benimde çok hasas olduğum bir mevzu.
Kabloloması karman çorman bir modele asla güvenip uçuramıyorum. En azından belli bir düzen olmalı. :bravo:

İş videoya geldi mi gevezeliğim tutuyor Arda :laugh:

Bazen sonradan izliyorum, çok tekrar ediyorum kendimi onu farkediyorum. Ama ondan sonra video editingle uğraşmak istemiyorum. Sonuçta firmanın maaşlı elemanı değiliz ki güzel bir sunum için kasalım, değerli vaktimizi öldürelim. Bu şekliyle de güzel oluyor, biraz da izleyici katlansın :D

Vbar Control gelsin, kablolamanın üzerinden bi daha geçmek lazım. Hem servo soket konumları biraz farklı Neonun, üstte değil yanda... Hem de sensörden üniteye kablo var. Hepsini frame içinden geçirmekle uğraşmayabilirim. Siyah wire mesh geçirip dışardan da yürütmek bi tercih ama yine muntazam olmak kaydıyla :)

Olmaz Kesinlikle Kabul edemeyiz, tum kabolar frame icinden gecmeli Rasim ;D :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
...
2- Kontronik Pyro 650-103 motorunun serbest şaft uzunluğu 23.5mm. Bu normal pinyon yerleşimi için yeterli fakat counterbearing için değil... 650-103L modelinin serbest şaft uzunluğu 40mm, bu da 8mm uzun geliyor, bize gereken 32mm... Haliyle şaftın ucundan 8mm lik kısmı kesiyoruz.
Vay anammm vayyyyyy. Kontronik motor alıcam sonra dremelle şaftına dalacaklar :eek: Yatarım önüne. :lollol:

Adamlar peynir ekmek gibi kestiler Kont'u, resmen Fransız ihtilali. :lol: :lol: :lol:

Rasimciğim , ellerine sağlık , yavaş ama gayet keyifli bir montaj izliyoruz sayende , ama Türker'e katılıyorum , nasıl kıydınız abi o canım şafta... :D , kaç doları gitti artık , benim de içim cızlamadı desem yalan olur...

Rasim gördüğüm kadarıyla o kadar özenmişsin ki, bunu uçurmak çok zor olacak ;)

Maddiyat da çook önemli tabi ki, ancak çok özendiğimiz modelleri uçurmak daha bir stresli oluyor.. Toprağa skidlerden başka yeri değmesin..

Beğenerek takip ediyorum, maideni merakla bekliyoruz.

Türker Akgün' Alıntı:
Vay anammm vayyyyyy. Kontronik motor alıcam sonra dremelle şaftına dalacaklar :eek: Yatarım önüne. :lollol:
Adamlar peynir ekmek gibi kestiler Kont'u, resmen Fransız ihtilali. :lol: :lol: :lol:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Rasimciğim , ellerine sağlık , yavaş ama gayet keyifli bir montaj izliyoruz sayende , ama Türker'e katılıyorum , nasıl kıydınız abi o canım şafta... :D , kaç doları gitti artık , benim de içim cızlamadı desem yalan olur...

Adamlar kendileri kesin diyorlar zaten, sorun yok o bakımdan :laugh:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Rasim gördüğüm kadarıyla o kadar özenmişsin ki, bunu uçurmak çok zor olacak ;)
Maddiyat da çook önemli tabi ki, ancak çok özendiğimiz modelleri uçurmak daha bir stresli oluyor.. Toprağa skidlerden başka yeri değmesin..
Beğenerek takip ediyorum, maideni merakla bekliyoruz.

Teşekkürler Kağan ;) İlk bir iki ay stresli olabilir taksidi bitmedi durumundan dolayı ;D Zaten kış aylarındayız...

Zaten zaman bol diye geniş tuttum biraz da... 600sx bayağı bi hızlı toplamıştım. Maiden kumandaya bağlı olarak kocaeli olabilir, olamayadabilir. Yakın bi tarih olacak ama...

Israrla takipteyim, böyle güzel işleri herkes yapamaz ellerine sağlık çok güzel bir makine ortaya çıkacak eminim, hayırlı olsunu maiden e saklıyorum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Bir kısım mal daha geldi. Sadece kumanda ve ünite kaldı yolda ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
Havada uçarken çok hissedilebilecek bir kalınlık farkı gibi gelmedi bana, ama yerde havalı durur o ayrı. ;)

Haklısın Türker abi, arada çok uçurum bir fark yok. Fotodan da belki tam hissedilmez ama çok daha güzel duracak bence yenisi.. Uygun boyda keseceğim, kalınlık ise şu kadar farklı;

Çalışmalar devam etsin dedim biraz daha...

İkinci mesaja üç kısa video ekledim;

Mehmet abinin gelmesini bekledik :laugh: Yarına hazır %p

Olm kuyruk ters dönüyo ;D

Not: Tamam düzeltilmiş :D