Mikado LOGO 800 XXTREME - Elektronik Incelemesi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Önemli değil ama ben de açıklama yapmış olalım :D Bu linktekine ilave şu soğutucuyu alman gerekiyor :)

O linkteki ilave soğutuculu diye biliyorum Mehmet abi, with heatsink diyor. Onun bir de without heatsinklisi var, linkleri şöyle;

Neden aynı para bunlar dersen, bilemiyorum. Bazen stokta olmayan yüksek fiyatta takılı kalıyor, stoğa girince onu bir tık aşağı çekiyorlar. Mesela Vbar Control çantası öyleydi, almanyadan daha pahalıydı ilk giriş fiyatı olan 140 dolarda çakılı kaldı, şimdi yeni parti geldi 80-90 dolara çektiler :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
O linkteki ilave soğutuculu diye biliyorum Mehmet abi, with heatsink diyor. Onun bir de without heatsinklisi var, linkleri şöyle;

Ben de bunları görmüş ve aynen seni gibi emin olamamıştım. Dedim vardır bir numara veya net olmayan küçük detaylar uzak dur :lol: Sonra da $363 fiyatı ile hesaplama yaparken şunu referans almıştım :D

Mehmet abi hayırlı olsun
Ucusunu canlı olarakta görürüm insallah

Emre Kaman' Alıntı:
Ben bu modelin 12s ile de uçacağı kanaatindeyim. Sisteme amper yükü daha çok binecektir, esc ve pillerin ona göre olması gerekir, ama uçar. Üstelik daha ucuza çıkar. Şöyle ki, kitle gelen motor 380kv 14s ile kullanılıyor. Bunu 12s için uyarlarsak 440kv bir motor gerekir. Fastlad'e bir göz attım, Scorpion 5035-500kv motor normalde 344$ olmasına rağmen, indirimde ve 188$ fiyatı var. Üstelik watt değeri Mikado versiyonundan daha iyi. 60kv'lik farkı kapatmak için de normalin bir düşük pinyonu kullanmak yeterli olacaktır. Tabi motor şaftını değiştirmek gerekebilir, 30$ da ona yazalım. Esc her şartta 160 olmak zorunda zaten, eğer pillere güvenebilirsek bence bu makine 12s uçar, 3D de yapar :D

Diğer yandan, ben bunu alacak olsam 12s'de mi kalırdım, hayır. Madem böyle bir makine alıyorum, hamama giren terler ;D Ya buna uygun 7s pilleri de modelin toplam maliyetine dahil ederdim ve bu makine için en az iki set pil alırdım, ya da daha ileri gider, elimdeki diğer modelleri de 7s'e uygun hale getirir, 6s'lerden komple kurtulurdum. Neyse anlattıkça canım istiyo, ben konudan ufak ufak uzaklaşayım :lollol: :lollol:

Emre cim 12 s ile uçar. dedikleride haklısın. ama thunder pover 70c olması lazım. ki bu pil olsa bile piller alev gibi oluyor. 770 den biliyorum. o yüzden 14s en mantıklı.

Log dosyaları var mı 770 veya 800 için?

Ortalama ve anlık, akım voltaj güç değerleri nasıl seyrediyor?

Pilin alev alması için sürekli yüksek akımlar çekilmesi gerekiyor sanırım. Kitle beraber gelen motor sürekli 100A akım çekebiliyor. Nasıl oluyor da oluyor?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Log dosyaları var mı 770 veya 800 için?

Ortalama ve anlık, akım voltaj güç değerleri nasıl seyrediyor?

Pilin alev alması için sürekli yüksek akımlar çekilmesi gerekiyor sanırım. Kitle beraber gelen motor sürekli 100A akım çekebiliyor. Nasıl oluyor da oluyor?

770 de slov değil normal 3d de yani helikıpteri atraksiyona sokunda, o zaman bebnde qantum 4530-500 kv motor vardı. castle esc de 240-250 A anlık görüyordum. ortalama da 3 DAKKA UÇABİLİYDUM. VE PİLLER SICAK İNİYORDUM. HADDİNDEN FAZLA. buda bence normal. sonuçda 690 yrtinr 770 pal çeviriyor.

edit: alev gibi yanıyor derken micazda bulundum. sadece haddinden fazla ısındığını belirtmek istedim. ama devamlı böyle kullanım pil için kısa zamanda sıkıntı olabilir.

Alev derken gerçek olarak demedim ben de :D

240-250 çokmuş, anlık da olsa... 14S it is ;D