Mikado VBar NEO -- IMU Sensor Fail Hatası Hakkında Bilgilendirme...

Bu konuda geçici çözümler vardı. Bunlardan birini geçen gün kumandayı kurcalarken farketmiştim 6.3 sürümü geldiğinde...

Rescue ayarları menüsünde artık "initialization" modu seçilebiliyor. "Precision" ve "Standart" olarak... Precision eskisi gibi ince eleyip sık dokuyan başlatma modu, hata buldu mu çakıyor kırmızıyı... Standart ise biraz daha yüzeysel geçip, muhtemelen ilk sensörde hata varsa bile ikincisinin devreye girdiği algoritmik olarak bilindiği için, ilkinde hata varsa da burayı pas geçiyor ve yeşili yakıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Standart initialization seçerseniz, helinin düz pozisyonda +-45° de durması gerekiyor. (Burdan anladığım, precisionda ters pozisyonda bile initialization yapacak demek ki :D Evde bi denemek lazım.)

Swash 3 kere tıkı tıkı yapıyor bu mod ile init olunca...

Şimdiye kadar helilerimde ara ara "Extreme vibration level" logu alsam da (kimilerinde daha az kimilerinde daha çok), daha hiç kırmızı yanıp sönen initialization (imu sensor failure) hatası vermedi. Haliyle hepsinde tavsiye edilen "Precision" initialization aktif...

Guzel bir bulasa çözüm olmus. Versiyon detaylarında bu bilgiyi görememiştim fark etmen guzel oldu :bravo:

Yanlız su +-45 derece olayını anlamadım ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

O standart bişey abi, initialization aşamasında helinin kabaca düz bir pozisyonda, paller gökyüzünü gösterir pozisyonda olması gerektiğini söylüyorlar. 6.3 ile değil 6.2 ile gelmiş zamanında...

P380 ile denedim. Pili bağlayıp skidlerden tutarak invert pozisyonda bekledim. Mavi yanıp söndü ama bi türlü bitmedi initialiation, sonra düz pozisyonda heliyi yere koydum, az bir süre daha geçti sonra yeşile döndü.

45° muhabbeti çok önemli değil. Zaten hiçbirimiz invert pozisyonda heliye enerji vermiyoruz, fiziken durması zor zaten :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paylaşım için teşekkürler RASİM :saygilar:

Geçenlerde bir ünitemde yine imu sensör hatası aldım ve bir türlü normele dönmedi.Bunun için kurtarma tanımlı ünitelerde swaş menüsünden calibre edildiğinde sorun çözülüyor, yanlız ünite imu sensör hatası verdiğinde swaş menüsünden müdahele etmene izin vermiyor. İnitialization uyarısı veriyor, üniteye bınd plak takıp pc ye bağlayıp enerjiyi veriyoruz. Vstabi hesabından üniteyi normal VBar Express 6.3 güncelliyoruz.Sonra enerjiyi kesip tekrar enerji verip, aynı işlemi VBar Professional Rescue 6.3 yapıp üniteye tekrar kurtarma tanımlı uygulamaya güncelliyoruz. Bınd plak çıkartıp tekrar pc bağlıyoruz enerji veriyoruz ardından setup menüsünde, swaş bölümünden tekrar calibre ediyoruz bu sefer calibre etmemize izin veriyor ve ünite normale dönüyor arkadaşlar.

Ben bu sıralamayı yaparak fiziki bir müdahele olmadan durumu çözdüm arkadaşlar , dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım yanlışım var ise düzeltirsiniz :) :saygilar: :RCKolik: :RCKolik:

Biraz karışık bir çözüm olmuş mecburen ama bilgilendirme için teşekkürler Fatih :RCKolik:

Fatih abi, sensör takılı olduğu haliyle kabul ettirmiş olabilirmisin? Sonuçta ünite sana birkaç uyarı vermiş yapma etme diye [emoji2]

Aman dikkat diyeyim, önce bi üstüne tıklasaydın

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi