Mini quad topladım ( fotoğraf mevcut )

taka8604

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba,

Tanışma bölümünde de RC arabalarla başladığımı ve quad larla devam edeceğimi yazmıştım. Bu topladığım ve uçurduğum ilk quadım oldu. RC başka bir dünya, biraderime bana bu rc dünyasında kötü örnek olduğu için buradan sonsuz teşekkürler :)

Bir arkadaşın tavsiyesi ve yönlendirmesi üzerine ilk micro quadımı toplayıp quad dünyasına giriş yapmış oldum. Yarım saatte topladığım quadımı aşama aşama fotoğraflayamadığım için kusura bakmayın.

Öncelikle kullandığım malzemelerin listesi aşağıda ki gibidir.

Frame :

Motorlar :

Proplar :
Ne olur ne olmaz 2 set aldım.

Kontrolcü :
ibus - sbus destekli. 1 ve 2s lipo destekliyor.

Lipo:
Fotoğraftaki gibi gelmiyor. Dış kapı daha iyi bir şekilde geliyor.

rx ve tx :
irx6 kupon kodu kullanarak 40 dolara alabilirsiniz. flysky fs i6 ile aynı kumanda. 40 doların içinde A8S Receiver da var. 10 Kanal kumanda

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burada da ufak bir uçuş videosu var.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha yeni olduğum için pilotajlığımı geliştirmem ve ev içinde değilde dışarda kullanmam gerekiyor. Evde alan kısıtlı ve hatalarda sağa sola çarpma riski daha fazla.

Tüm eleştirilerinize ve yorumlarınıza açığım arkadaşlar.

Sağlıcakla kalın.

Quad işlerinden pek anlamam ama ev içi uçuşu oldukça stabil gözüküyor. İlk model ve ilk ayarlama olduğunu dikkate alırsak, bence sonuç gayet başarılı :bravo:

Bakalım ısın Uzmanı arkadaşların yorumu nasıl olacak ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elinize saglık, konnektörleri jst-xh olanla değiştirirseniz daha fazla uçuş süresi elde edebilirsiniz ağırlıktan ötürü.

Merhaba,

JST soketi aldım aliexpressten ama daha elime ulaşmadı. Bu sebepten ötürü böyle bir soket kullandım geçici olarak.

Bu arada quad bu haliyle pil dahil toplam 74 gram. Uçuş süresi 450 mAh lik lipo ile 3 dakika civarı gidiyor. Biraz ağırlık düşürmem gerekiyor.