Modelcinin Güvenlik Standartları

Doğuş' Alıntı:
Burada teşebbüs hükümleri yok abi ama bu durumda bana göre bilinçli taksir var. Yani adam o helikopterin insanlara zarar verebileceğini görüyor ama olursa olsun diyor. 2-6 yıl arası ceza alır ki buda bilinçli taksir olduğu için 1/3'ten 1/2 oranında arttırılabilecektir. Kısaca bu olayda biri ölse helikopteri kullanan şahıs 9 yıla kadar ceza alabilirdi. Orada kalabalık fazla şayet ölü sayısı artar veya ölü ve yaralılar oluşursa 15 yıla kadar ceza alır buda 1/2 oranında arttırılırsa 22 yıl 6 ay cezaya çarptırılabilir. Şayet hakim bu durumda manevi unsur olarak kast görürse müebbet hapis nitelikli halinide görürse ağırlaştırılmış müebbet hapis verir.

Kısaca pilotajımıza ne kadar güvenirsek güvenelim böyle şeyleri solonumuzda uçurmuyoruz. :agreed:

Zehirlemeye teşebbüs de var sayın yargıç ve jüri üyeleri! :lol:

Bence bu adamlar geceden kalma. Pilotun da hala kafa iyi :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En güncel haber Avustralya'dan arkadaşlar... 35 yaşlarında bir vatandaş kontrolü kaybediyor, helikopter kendine çarpıyor. Neyse ki etraftan geçenler durumu fark ediyor ve can kaybı yaşanmadan hastaneye yetiştiriyorlar.

Bu vesileyle oyuncaklarımızın oyuncak olmadığını hatırlamış olalım. Önce güvenlik!!

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kutunun içerisindeki model Align 700 ve paller Align'ın palleri ama alttaki pal Halonun. Aynı modelmi acaba? :rolleyes:

Diğer yandan çok üzüldüm, çok dikkatli olmak gerek :-\

Doğukan Ocak' Alıntı:
Kutunun içerisindeki model Align 700 ve paller Align'ın palleri ama alttaki pal Halonun. Aynı modelmi acaba? :rolleyes:

Aynı model, kutunun içindeki modelin palleri align değil halo. Haberin videosunda var zaten model aynı şekilde kırılmış halo paller var üzerinde... 1.33 lük videonun 1.30 u gibi.

Zor bir durum :embarras: Allah kimsenin başına vermesin :-\

Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı, neyse ki can kaybı olmadan atlatılmış. Şakası yok bu aletlerin bir anlık dalgınlık, konsantrasyon kaybı fazlasıyla üzücü durumlara yol açabiliyor. Bunun bilincinde olmaktan başka çaremiz yok, etrafımızdakilere hobi dışında olanlara biraz kontrol manyağı gibi görünecekte olsak güvenliği ilk sırada tutmamız lazım. Fazladan tedbir almak, sonrasında pişman olmaktan iyidir. Umarım bundan sonra böyle olaylarda yaşanmaz. :(

Yakın uçmak ne kadar heyecanlı olsada, hiç yapılması gerekiyor bence.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

model yere yakın olsun ama bize yakın olmasın

Ooovf, hem de yüzüne! 1,5 ay kadar önce başıma gelen, 6x4 pervanenin parmağımı ısırma vakasından sonra, bunu düşünmek bile istemiyorum!... :eek:

Off valla gece gece içim ürperdi.Allah korusun hepimizi bu tür kazalardan çok kötü birşey.Adam bırak modeli o acıyla hayatından soğumuştur valla.

Görüntüler hoş değil ama işin ciddiyetini kavramak açısından çarpıcı...

Bir başka örnek aşağıda... 600 boyutlu 12s helikopterini uçuruyor vatandaş... Aşırı rüzgarlı hava, inverted funnelda... Heliyi rüzgar kendine doğru itiyor gibi hissediyor, düze alıp indirmeye çalışıyor ama sert rüzgar buna izin vermiyor. Kolu 10 yerinden kırılıyor. Yaklaşık 30 vida ve yüzlerce dikişten sonra çok az kalıcı hasarla iyileşiyor.

Görüntü Rahatsız Edebilir. Ama olayın ciddiyetini göstermek isteyenler olayın resmini aşağıdaki LINKE TIKLAYARAK görebilirler.

https://resim.rckolik.gen.tr/album/2017/12/29/r_img201707301932234101514490345663_5a45e9310013a.jpg

Rasim Öztürk' Alıntı:
Görüntüler hoş değil ama işin ciddiyetini kavramak açısından çarpıcı...

Bir başka örnek aşağıda... 600 boyutlu 12s helikopterini uçuruyor vatandaş... Aşırı rüzgarlı hava, inverted funnelda... Heliyi rüzgar kendine doğru itiyor gibi hissediyor, düze alıp indirmeye çalışıyor ama sert rüzgar buna izin vermiyor. Kolu 10 yerinden kırılıyor. Yaklaşık 30 vida ve yüzlerce dikişten sonra çok az kalıcı hasarla iyileşiyor.
Sabah sabah gerçekten insanın içini ciddi hoş eden görüntü :-\ Yine de arada bir bildiklerimi hatırlamak amacı ile faydalı olduğunu düşünüyorum %p

Sadece insanlar rahatsız olabilir diye RESIMLI LINK olarak ekledim, yani SPOILER tarzı . Merak edenler baksınlar diye :embarras:

Abi ,bu görüntülere bakınca bazen hakikaten ne yapıyoruz diye sormadan edemiyorum. 600 ve üzeri katil sınıf, ve ne kadar dikkat etsekte, kullanılan elektronik yüzünden ,hep bir risk var.
Allah cümlemizi korusun :embarras:

Ynt: Modelcinin Güvenlik Standartları

Tamamını okumadım belki içinde geçiyordur Abd de hatırlarsınız genç başarılı bir marka pilotu gösteri esnasında hayatını kaybetmişti.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi