MSH Protos Team

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sayımız az da olsa takımımızı kuralım :)

1- Rasim -- Protos Max v2 / Protos380

2- Oğuzhan -- Protos500

3- Doğuş -- Protos380

Protos Max v2 montaj konusu -->

Protos 500 montaj konusu -->
Protos 500 upgrade montaj konusu -->

Protos 380 montaj konusu -->

MSH Protos Team

Bu takıma bir tane de Protos Max V2 Evo yakışır [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MSH Protos Team

Ben ilerde müsait bir arada benim Max'ı evo yaparım zaten. Ülke biraz "istikrar"a kavuşup da, gümrük olayları netleşince, kargolar sağ salim gelmeye başlayınca... Kasımdan beri takipli kargosundan haber alınamayan arkadaşlar var, gümrükte bekletiliyor muhtemelen...

Açıkçası o kadar para verip iki ay beklemeye ve falçataya maruz kalmasına gönlüm razı olmaz bu sıralar...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben ilerde müsait bir arada benim Max'ı evo yaparım zaten. Ülke biraz "istikrar"a kavuşup da, gümrük olayları netleşince, kargolar sağ salim gelmeye başlayınca... Kasımdan beri takipli kargosundan haber alınamayan arkadaşlar var, gümrükte bekletiliyor muhtemelen...

Açıkçası o kadar para verip iki ay beklemeye ve falçataya maruz kalmasına gönlüm razı olmaz bu sıralar...

Bahsetmek istediğim o değildi abi ama oda olur. İki tane kardeş kardeş takılırlar. :D

Bence acele etme Doğuş, anlıyorum ama önce bi elindekini kazasız belasız bir süre kullan :)

Hem Max için 2017 başlarında (ilk çeyreğinde veya en geç yaza kadar) bazı gelişmeler planlanıyor, ne olduğu henüz açıklanmadı fakat şu konuya bir bakabilirsin;

MSH Protos Team

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bence acele etme Doğuş, anlıyorum ama önce bi elindekini kazasız belasız bir süre kullan :)

Hem Max için 2017 başlarında (ilk çeyreğinde veya en geç yaza kadar) bazı gelişmeler planlanıyor, ne olduğu henüz açıklanmadı fakat şu konuya bir bakabilirsin;

Ohoo ateş olmayan yerden duman çıkmaz abi. Zaten MHS USA'den alınacak alınırsa. Düşündüğümüz tarihlerle az çok örtüşüyor gibi. Bakalım. :)

MSH Protos Team

Çok yanlış bir hareket olur, üç sebepten dolayı;

1- Amerikan sitelerine kullanıcı girişi yapılınca fiyatlar düşmüyor, yani amerikaya vergi vermiş oluyorsun. Sonra kocaman kutu buraya geliyor, gümrüğe takılırsa bi de buraya vergi veriyorsun. Zaten ingiltereden alırken mantık; ben bunu kendi ülkem içine satmıyorum bana vergi vermesin o yüzden, gitsin gümrüğe girsin kendi ülkesine versin... Ama amerikada bu mantık yok, neden bilmiyorum.

2- Mesafeler çok uzak olduğundan kargo ücretleri daha fazla... Aynı şekilde ortalama geliş süresi de ingiltereden buraya bir hafta ise, amerika en az iki hafta... (standart kargolar, ups fedex vs değil)

3- Gümrük olayının mantığını birinci maddede kabaca anlattık. Tabi düşük gösterip bundan komple kaçmak da mümkün ama karşı taraf -satıcı- buna yanaşırsa ve burdaki memurların tavrına göre... İngilizler veya genel olarak avrupalılar faturada düşük göstermeyi kabul ediyor, gümrükten kaçmak ihtimaller dahilinde... Amerikalılar ise kesinlikle düşük göstermiyorlar, istersen sen yine sor. Yani amerikaya gümrük dahil fiyat ödediğin gibi, buraya da %99.9 ödüyorsun düşük göstermediklerinden dolayı...

Yine de kullanıcıya kalmış ama tekrar söylemek isterim ki ne alırsan al, ne yaparsan yap, "acele etme" :) Aramızda yurtdışından zibilyon tane alışveriş yapmış, nerden ne nasıl alınır konularını defalarca tecrübe etmiş arkadaşlar var. Tecrübeler paylaşılır, illa ki yaşayarak tecrübe etmen gerekmez aynı şeyleri.

MSH Protos Team

Yine takım hayırlara vesile olsun insallah :) Tez zamanda sayının daha da hızlı artmasını dileriz :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oooooooo hayırlı olsun yeni takım yakın zamanda kalabalıklasacaktır eminim.

Bu takıma da bir göz kırpayım şöyle: ;)

;D :lol:

Rasim yeni takım hayırlı olsun. :thumbup:

Mikado takımı gibi bu takımı da yoktan var edeceğine hiç şüphem yok. :coolxf:

Eminim sayende bir sürü seveni olacaktır ve takım mevcudu hızla artacaktır. :RCKolik:

MSH Protos Team

Bu fotoyu team konusuna da taşıyalım :)

MSH Protos Team

Nazar değmesin takıma %p
Hayırlı uğurlu olsun :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi