Nasil bir yol izleyebilirim

Dinçer SARIEREN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba..

Bu hobiye yeni basladim, 2 aylik v977 kullanicisiyim ve ayni zamanda bos vakitlerimde bol bol dynam simulator kumanda ile next simulator programinda demo versyonda calismalar yapmaktayim. Daha ileriki asamalar icin top models firmasinin phoneix 5 simulator ve spektrum dx6i kumanda paketini inceledim. Hedefimde align trex 450 model heli var. 750 tl gibi ucret odeyip phoneix simulator ve dx6i kumanda setini alip calismammi daha iyi olur. Yoksa elimdeki mevcut ekipmanla ve demo sim ile calisip rtf trex 450 heli almammi?

Bu konuda deneyimli arkadaslar degerli bilgilerini paylasip beni yonlendirirlerse sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK

güzel bi başlangıç yapmışsınız...

Simülatör için o paketi almanız bence gereksiz. Her ne kadar lisanslı ürünleri desteklesemde kısa zaman için daha iyi bir kumandaya bütçe ayırarak farklı yollarla bir simülatör kullanabilirsiniz. Kumanda demirbaş.
Ben bu hobiye başlıyor olsam, ilk başta güzel bir simülatör ve simülatör kumandası temin ederdim. Simülatör çalışırken model elektroniği ve kumanda konusunda araştırmalar yapardım. Ardından bütçemi oluşturur sırası ile model ve elektroniği temin ederdim ama kumandayı almazdım. Model ve elektroniği toparlar her şeyi kuralına göre yapar ardından kumandayı alırdım. O zamana kadarda simülatörde temel hareketleri başarırdığımı düşündükten sonrada yavaş yavaş uçuşlara başlardım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba,
Bence bahsettiğiniz bütçe ile güzel bir kumanda edinin,
Dongle diye tabir edilen ucuz ekipmanlar ile kumandanızı simülatörde de kullanmanız mümkün, ben bunu daha çok öneriyorum yeni başlayanlara,
Sonrasında model seçimi kolay :). Ama öncelikle kumanda ve (maalesef) crackli simülatör programı şeklinde başlamak en güzeli,
Bütçe ayırabilirim derseniz 70$ gibi bir fiyata next simülatörü alabilirsiniz, çok beğenilen bir ürün bu ara..

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
Herkese merhaba..

Bu hobiye yeni basladim, 2 aylik v977 kullanicisiyim ve ayni zamanda bos vakitlerimde bol bol dynam simulator kumanda ile next simulator programinda demo versyonda calismalar yapmaktayim. Daha ileriki asamalar icin top models firmasinin phoneix 5 simulator ve spektrum dx6i kumanda paketini inceledim. Hedefimde align trex 450 model heli var. 750 tl gibi ucret odeyip phoneix simulator ve dx6i kumanda setini alip calismammi daha iyi olur. Yoksa elimdeki mevcut ekipmanla ve demo sim ile calisip rtf trex 450 heli almammi?

Bu konuda deneyimli arkadaslar degerli bilgilerini paylasip beni yonlendirirlerse sevinirim.

lisanslı ürün düşünüyorsanız real flightıda değerledirin bence...

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. sanırım bir kumanda alıp dongle ile lisanslı next simulator de çalışmalara devam etmem uygun olacak gibi görünüyor. daha sonra modeller hakkında araştırma iyi olacak, daha çok yolum var gibi görünüyor. 300 -400 dolar civarı hangi kumandayı almam uygun olur sizlere bu konuda da danışabilir miyim?

sorunuzun cevabı burada;

Tesekkur ederim yardiminiz icin. Bundan sonrasi bende. Calismalara devam